Wypadek na krajowej "3" i wściekłość pana Maćka

Wypadek na krajowej "3" i wściekłość pana Maćka

Przez ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na krajowej „3” w Kaczorowie po zderzeniu małego samochodu dostawczego z osobówką. Pan Maciek, który stał w długim korku od strony Jeleniej Góry, podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat zachowań kierowców.

Do zdarzenia doszło przed południem. Dostawczy mercedes wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z osobowym fordem. Ucierpiał pasażer mercedesa i kierująca fordem. Oboje trafili do szpitala.
- Jechałem do Wrocławia i w Radomierzu, w okolicy skrzyżowania ze zjazdem na Janowice Wielkie utknąłem w korku. Pod górę w kierunku Wrocławia prowadzą dwa pasy. Większość kierowców, widząc, że jest jakaś komplikacja i ruch jest puszczany wahadłowo, czekała w sznurku, ale sporo innych wyprzedzała kolumnę lewym pasem, który przecież dalej się kończył. Oznaczało to, że na górce, gdzie robił się jeden pas, wpychali się, wymuszając „suwak” i robiąc idiotów z przyzwoitej reszty czekających. Z czasem z karnej kolumny na lewy pas wyskakiwało coraz więcej samochodów. Nikt nie lubi być robiony w trąbę... To sprawiało, że czas oczekiwania dla pozostałych na wydostanie się z zatoru jeszcze się wydłużał. Cholera mnie brała na tę nasza cwaniaczkowatość, egoizm i nieliczenie się z innymi – tak emocjonalnie opisał sytuację pan Maciek.  

DSC_9727.jpg
DSC_9719.jpg
DSC_9724.jpg

Komentarze (32)

Podzielam Pana zdanie na temat,że jeden ma w dziubdziuś drugiego,wychodząc z założenia,że liczę się tylko ja.To są istoty pierwotne,którym za wcześnie pozwolono zejść z drzewa.Pozdro.

Wkurzają mnie cwaniaczki na drodze i np. w kolejkach do kasy kiedy para "zaradnych" prostaczków zajmuje miejsce w dwóch kolejkach bo może w jednej będzie 15s. szybciej. Musicie wiedzieć że to zwykłe ****stwo i buractwo a nie zaradność, jak wam się wydaje. Co do tych dwóch pasów, na zdrowy rozum i wg obecnych przepisów, obydwa powinny być zajęte i łączyć się na suwak...

Korytarz bezpieczeństwa i jazda na suwak, to są dwie nowości dla naszych kierowców. Ale ponieważ jesteśmy w du.pie za Europą, to jeszcze potrwa, zanim wszystko zostanie tak po prostu adoptowane na tym terenie.

Ja rozumiem że jazdy na suwak może nie rozumieć co drugi kierowca albo nawet 2 na 3 kierowców... Ale to wynika z edukacji ludzi a po takich "artykułach" jak ten to się nie zmieni nigdy...

Problem mogą tylko rozwiązać biskupi na ciemnej górze łoni na wszystkim się znają.

Mylisz się.Na wszystkim zna się twój ulubieniec MARGOT.
tOTO JEST RAZ BABĄ A RAZ CHŁOPEM. Nikt tak nie potrafi.

Kiedy wreszcie będzie normalna dwupasmówka z Jeleniej Góry do Bolkowa ? To brak normalnej drogi przyczynia się do podobnych wypadków. To jest jawna kpina z kierowców, że nie ma normalnej drogi szybkiego ruchu z Wrocławia w Karkonosze.

To nie brak normalnej drogi jest przyczyna tylko k****nstwo "kierowcow" ktorzy maja w dziubdziuś przepisy i sie nie stosuja do ograniczen predkosci na tym odcinku drogi, powinni karac takich burakow

panie maćku jest pan chyba maćkiem z klanu który nie potrafi wybrnąć z najprostszych sytuacji, wystarczyło zawrócić i jechać przez janowice miedziankę ciechanowice ominąć korek i jechać dalej, ale nie musi błazen wyżalić się na internetach

Następny cwa niaczek zabrał głos. Błaznów to poszukaj sobie w rodzinie.

Jaki pan maciek obrażalski.....

poto sa dwa pasy aby z nich korzystać. W miejscu gdzie sie schodzą do jednego jazda na suwak. W czym probelm? Pan maciek chyba nie zna przepisow ruchu

Szkola tez jest po to by analfabetow czy nieumiejacych popawnie pisac tegoz nauczyc...Coz nie wyszlo...

Wina policji ,już na skrzyżowaniu co Janowic powinni kierować ruchem ,albo straż ile tam było wozów ,

Jechaliśmy z Sabcią do Bolkowa i niestety ten zator trwał przez ponad trzy godziny, a nie dwie. W jedną i w drugą stronę staliśmy w koreczku. Panie Maćku jakby wszyscy ustawiali się tylko na jednym pasie to ten korek zacząłby się w już Jeleniej Górze przy naszej budzie.

On powinien postać w korku w Niemczech, gdzie służby dowożą c herbatę i wodę!!! Jaa jechałem 650kilometrów z Niemiec do Polski 24 godziny... To był korek Macieju

Jeśli stoisz w korku na autostradzie, nic nie poczniesz i musisz uzbroić się w cierpliwość. Jak trafisz na gigantyczny korek zwłaszcza wtedy, gdy jest zimno na zewnątrz, to Niemiecki Czerwony Krzyż dostarczy Ci ciepły napój i da koc i pozwoli ten czas jakoś przetrwać.

Nie mniej jednak i na autostradzie są cwaniaczki, jak i tutaj, którzy nie jadą grzecznie za innymi, tylko jadą do samego końca pomimo tego, że widać znaki wskazujące na zwężenie drogi, bo trwa budowa... i wciska się potem na ch.ama.

Nie dziwię się Panu Maciejowi, że taka sytuacja go bulwersuje. Zresztą, po co się pchać, jak i tak się niewiele drogi nadrobi.

ja jechalam 1260 i ze w Niemczechh sa korki wie kazdy!na tylu uzytkownikow autostrady sa w ciaglej ze tak powiem naprawie.Natomiast slynny odcinek przez Kaczorow wola o pomste do nieba!I ja przyznam racje P.Mackowi bo brawura na drodze nie sluzy nikomu jak i znajomosc objazdow ewentualnych !Natomiast Polacy drajwiarze z nalepkami wiekszymi jak sam numer rejestracyjny(GB,NL itd) swoja jazda musza udowodnic co to nie on czy ona?Wiekszosc albo nie pamieta albo nie zna przepisow ruchu drogowego i tyle w temacie!

A ja się chciałem zapytać czy szanowna redakcja o czytelnicy wiedzą co to jest suwak i jak z niego korzystać? Bo widzę że nie bardzo. A więc wyjaśniam:jazda na suwak polega na dojeżdżaniu do końca pasa, gdzie następuje zwężenie jezdni dwupasowej do jednopasowej, a następnie na wjeżdżaniu samochodów na przemian z jednego i drugiego pasa. A więc jeśli mamy sytuację jak ta z artykułu kierowcy powinni DOJECHAĆ DO KOŃCA OBU PASIW I WJEŻDŻAĆ NA PRZEMIAN. Przypominam też że to obowiązek a nie przywilej więc oba pada w tej sytuacji powinny być równo wypełnione. Dzięki temu rozwiązaniu każdy opuści korek W TYM SAMYM CZASIE. Nie ma wtedy cwaniaków którzy wpychają się na końcu korka. Logiczne?

Maćku. Niestety masz braki w edukacji. Zapełniamy dwa pasy a potem suwak. To nie cwaniactwo tylko normalność, a poza protokołem: YouTube, natężenie ruchu i wiele możliwości objazdu..m

Dokładni zajmujemy dwa pasy ruchu pod górę a potem jazda na suwak to jest prawidłowe zachowanie a nie ustawianie się na prawym i czekanie w korku pod maciejowa ani autor artykułu ani pan Maciek nie mają w tym wypadku racji ci którzy korzystali z lewego pasa zachowali się normalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego na kończącym się pasie w korku obowiązkowa jest jazda na suwak to nie dobra wola jadocych prawym pasem a obowiązek

Nooo czyli jest jeszcze nadzieja w narodzie :-)

dokładnie, jeśli drugi pas był przejezdny, należy go wykorzystać, i później suwaczek, to nie żadne cwaniactwo, na tym samym odcinku drogi zmieści się więcej aut, ogonek się skróci, czas dojazdu służb również będzie mniejszy.

hahaha ale artykuł :D
chyba czas założyć fanpage "czytam nj24 dla beki"

W korku stało dziesiątki albo setki kierowców i pasażerów a tylko pan maciek się rozbeczał. Co za dzban!mógł jeszcze TVN zawiadomić.

To się Pan Maciek wyg****ł :-) własnie przez takich jak on robia sie korki.. " wściekłość Pana Maćka " heheee , co za kret :-)

O co ta kłótnia? Szanowni Redaktorzy NJ24 i Komentujący proszę oglądnąć film wyjaśniający zasady poruszania się po drodze i będzie wszystko jasne.
http od 1:38 do 7:30, a tak naprawdę to polecam cały film znanego youtubera KIKSTERA gdzie jest pięć zasad tak rzadko przestrzeganych na drodze (materiał nie jest przeznaczony dla purystów językowych)

...myślę, że imię Maciek zastąpi zgranego już Janusza... ten artykuł jest inauguracją określenia "Maciek" polskiego dzbana...Maciek popraw skarpety w sandałach i poluzuj rajtuzy...

Maseczunia na twarz i jechana na maksa.

"wymuszali jazdę na suwak" wtf?! w takiej sytuacji jazda na suwak to obowiązek i jedyne rozsądne rozwiązanie. ktoś tu chyba mentalnie tkwi w innej epoce ;)

gość ma rację

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.