Wypadek na Zabobrzu

Wypadek na Zabobrzu

76-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak potrącił ją samochód.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (środa, 8 listopada) w okolicach ronda na jeleniogórskim Zabobrzu. – Kobieta przechodziła przez jezdnię, kiedy została potrącona przez nadjeżdżającego peugeota. Kierowcą samochodu był 81-letni mężczyzna – poinformowała podinspektor Małgorzata Gorzelak z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pieszą przewieziono do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doznała złamania kostki.
Na miejscu zdarzenia ruch był utrudniony, kierowała nim policja.

Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki

Komentarze (40)

Wincyj rond!

Rondajsy som fajne

statystycznie biorąc pod uwagę czas już jest więcej na rondach wypadków z udziałem pieszych niż przy sygnalizacji, o tym miłośnicy rond nie pomyśleli. Urzędnicy do urzędu przy Sudeckiej też będą przechodzić na przejściu bez sygnalizacji... zatem powodzenia na nowej drodze życia

Nie będą. Oni się wszędzie wożą, a parking mają z tyłu przy Ptasiej.

No nowe rondo zapowiadają! I jeszcze w filmiku propagandowym powiedzieli że te na zabobrzu to sukces. A tyle komentarzy negatywnych to sobie uroili ludzie. Na razie drugi pieszy trafiony. A zima dopiero idzie. Oby wybory też przyszły szybko, bo trzeba wywalić tą ekipę od rond.

81 81 81 81 81 Ciekawe czy widział ze tam jest rondo czy poprostu wracał staruszek od lekarza Nie ma świateł no to jechać !,,,,,,!!!Zimno ,do domu się spieszył ,pewnie od okulisty wracał,aj życie, życie ,,,,,,

Rondo dobre tylko przejście przenieść za przystanek na wprost wjazdu na ryneczek.jednoczesnie zlikwidować drugie przejście przed mostem.Na rondzie trochę dziwnie wytyczono pasy ruchu zwłaszcza dla tych co jadą od strony garbatego mostku.Niby jest się już na rondzie ale nie zupełnie.

Sam się przenieś, najlepiej poza to miasto. Nikt nie będzie nadkładał 100 metrów drogi, żeby dojść do przejścia, bo paru k****nów nie umie prawidłowo zjechać samochodem z ronda.

Łatwiej wyznaczyc przejscie w innym miejscu niz przenosic skrzyzowanie.Nie pisza o okolicznosciach rownie dobrze to piesza mogla wtargnac na jezdnię.Jak ktos sie przejdzie kika metrow to tylko na zdrowie mu wyjdzie a moze i zycie ocalić.

Nikt nie mówi o przenoszeniu skrzyżowań, nie wiem gdzie to wyczytałeś. Przenoszenie przejść nie jest potrzebne, żeby było bezpiecznie. Jak ktoś się zatrzyma przed wjechaniem na przejście i rozejrzy, to tylko na zdrowie mu wyjdzie, a i może czyjeś życie ocalić.

Na wszystkich kursach na prawo jazdy zawsze tłuką - dojeżdżasz do przejścia, zwolnij, cholera wie czy ktoś się pod koła nie wytoczy. A jak dziadek, widząc kobietę na przejściu dodatkowo przyspieszył, to niezależnie od tego, czy tam będzie rondo, czy nie będzie, i tak by ją potrącił. Głupoty światła nie wyleczą, a że w Jeleniej nie potrafią jeździć po rondach, to inna sprawa.

A skąd wiesz czy ta poszkodowana akurat nie potrafi jeździć po rondach? Niektórzy widzą problem w tylko jednym kierunku - bo tak im lepiej - byle szybciej przejechać. Sygnalizacja myśli za wszystkich i już po drugim trafionym pieszym widać, że należy ją przywrócić na tej krzyżówce. W ciebie też kiedyś może walnąć ktoś kto nie potrafi po rondzie jeździć i nic tutaj nie pomoże bycie mistrzem wszechświata i okolic w jeździe po rondach.

Informacje na temat są niekonkretne. Wypadek w okolicy ronda, a nie na rondzie, to raz. Dwa,kobieta przechodziła przez jezdnię - brak informacji, w którym miejscu - na pasach, a więc w miejscu dozwolonym, czy w miejscu niedozwolonym poza pasami.

Wobec powyższego nie wiadomo w jakich okolicznościach doszło do wypadku i kto zawinił. Informacje są lakoniczne.

Zresztą koło sklepu RONDO i ryneczku ludzie i tak często gęsto przechodzą poza pasami, jak im pasuje.

Wszystko pięknie widać na zdjęciach. Dziadyga wjechał w kobitę jeszcze przed rondem na pasach. Nie ma tu znaczenia, czy potrafił jeździć po rondach, czy nie, bo walnął babkę na prostym odcinku drogi i nawet nie dojechał jeszcze do ronda. Ślepy staruch i tyle. Nie powinien mieć prawa jazdy. Nie jest to wina żadnego ronda, jak banda krzykaczy próbuje tu innym wmawiać.

To było na przejściu przed samym rondem. Na tym przejściu gdzie kiedyś piesi mieli światła. Jest to więc wina tego ronda i likwidacji świateł

lutek, ty masz rozwolnienie resztek mózgu

Jest relacja zdjęciowa jeśli nie wiesz gdzie to było.

w pewnym wieku prawo jazdy powinni odbierać

Pełna zgoda. Nie każdy potrafi powiedzieć sam sobie prawdę, że już pora odłożyć kluczyki i przesiąść się na fotel pasażera. Niektórzy myślą, że w wieku 80 lat są tak samo sprawni jak 40 lat wcześniej.

A może od pewnego wieku,powinna być możliwość ubiegania się o wydanie prawa jazdy,na przykład jak zmądrzejesz,ale to nie jest takie pewne.

kolejny odmóżdżony debil, który zapier..la swoim rzęchem na tym rondzie pomimo że na pasach są ludzie, wiele razy widziałem tam takie sceny. po uruchomieniu takich rond psy powinny tam stać non stop przez miesiąc - po wyeliminowaniu - odebraniu praw jazdy - ze trzem tysiącom debili zrobiłoby się normalnie.

Odmóżdżony powiadasz. Gość jeszcze nawet na rondo nie wjechał, bo potrącił na pasach przed rondem. Więc kto zap..la po rondzie rzęchem? Kto tu jest odmóżdżony?

pewnie DLW

Jest zdjęcie tego auta - DJ

jak jeszcze nie było służb ratunkowych to doszło by do linczu na kierowcy auta ? Jest to nagrane na monitoringu ?

doznała złamania kostki . ale której kostki ?

Nie rób sobie jaj człowieku. Równie dobrze można upadając uderzyć się w głowę i z kostki robi się pogrzeb.

Jezeli przechodziła od strony ronda to pewnie jeden samochod (jadacy na wprost)sie zatrzymal przepuszczajac pieszą.Sprawca skrecal w prawo i nie zauwazyl pieszego.Jezeli szla od strony ryneczku mogla wtargac na jezdnie.

No tak, czyli w obydwu przypadkach kierowca niewinny? Logika level hard. Jeśli mijał/wyprzedzał drugi samochód, to miał obowiązek zatrzymać się przed pasami, bo na pasach jest zakaz wyprzedzania. Jeśli weszła mu na pasy z prawej, to powinien ją widzieć wcześniej, bo ma obowiązek obserwować otoczenie pasów. Tak czy siak - wina kierowcy. 76-letnia kobieta nie mogła znienacka wbiec na pasy. To nie sarna w lesie, ani nie rowerzysta bezprawnie jeżdżący po chodniku, tylko osoba o ograniczonej sprawności ruchowej z racji wieku.

A i być może szła pod silnym wpływem medialnych wypowiedzi odpowiedzialnego za bałagan, który mówił: wchodźcie, nie obawiajcie się, właźcie pod koła, będą się zatrzymywać, to działa. Pamiętacie taki wywiad?

zdjęcie 4 . Tak powinno tam być codziennie , dwóch policjantów stoi i jest bezpiecznie , wtedy mogę tam przechodzić inaczej omijam szerokim łukiem te zebry

,, jestem mlodszy,ale jeszcze nikogo nie potracilem !

t o znaczy jestem starszy od spawcy wypadku,ale mlodszy od ofiary

To nie wina Ronda tylko starego kierowcy !.Taki 81 letni kierowca mógł wszędzie potrącić. Nie którzy nie wiedza kiedy odłożyć kluczyki.Kiedyś był dobrym kierowcą, bo nie było takiego ruchu w dzisiejszych czasach sobie nie radzą i są tego skutki.Po przekroczeniu pewnego wieku powinny być dodatkowe badania,żeby wyeliminować potencjalnych sprawców.

A ty jak będziesz miał 81 lat to oczywiście dobrowolnie niczym nie zmuszany wysiądziesz z autka, spalisz prawko i będziesz na piechtę człapał po tym rondzie wchodząc młodym wprost pod koła. Chociaż pewnie nie - ty przecież nie mieszkasz obok tego ronda. Bo inaczej też byś go nie chciał, wiedząc że twoje dzieci z lękiem podchodzą do przejścia. Chcesz jedynie przejechać jak najszybciej to miejsce mając wszystko w d.

Właśnie tak będę wiedział kiedy należy wysiąść z autka i tak mieszkam właśnie obok tego Ronda.Co z Ciebie za rodzic jak puszczasz samopas swoje dzieci?. Moje dzieci są pod opieka i są przyprowadzane i odprowadzane mimo,że pracujemy!-( tak robią troskliwi rodzice ).Jak widać inni kuszą los ,a potem lament i szukanie winnych prócz siebie.

Obyś tylko mając 81 lat o tej deklaracji... nie zapomniał :P
Naprawdę cudownymi jesteście rodzicami - nie mam zastrzeżeń.
Ale miasto to nie wojna. A przejście przez pasy to nie front wojenny. Dobrze że sam to dostrzegasz że koniecznie musisz z dziećmi chodzić. A dlaczego: same się boją? czy ty się boisz o nie? To popatrz, o ile to wogóle prawda że mieszkach w okolicy, jaką cenę się płaci za ten płynny ruch, który nie zawsze jest płynny. Widok zeszpecony, spokój zakłócony, strach o dziecko - do szkoły musisz z nim chodzić ;P Pewnie niezła polewa z niego kolegów z klasy. A do przedszkola to fakt - rzetelnie odprowadzać należy.
Tak więc nie ma co paranoizować tylko zdać sobie sprawę z tego że nam nie ulepszyli życia. A dzieci z innych okolic chodzą do szkoły same.

O mnie się nie martw wiem co należy robić w przeciwieństwie do nie których.Tak pilnuję dzieci bo to są tylko dzieci i nie dlatego - bo Rondo.Polewę i nie tylko to będą mieli z Ciebie jak coś się wydarzy twojemu dziecku. Może nauczysz się jak być odpowiedzialnym rodzicem , wychowywać i dbać o dzieci.Chociaż po niskim poziomie piszącego to raczej nie możliwe.Tylko współczuć dzieciom takiego rodzica z takim podejściem.

To współczuj. A nie bardzo wiem też w której części wypowiedzi zawarłem przesłankę pozwalającą ci stwierdzić że jestem złym rodzicem? W sumie, dla przykładu, 13-14 letnia dziewczynka nie chce z rodzicem chodzić za rączkę do szkoły. A to że się obawia tego ronda nie wynika z tego że jest za mała by chodzić sama tylko z tego że jest już na tyle duża by zdawać sobie sprawę że to jest niebezpieczne miejsce. Dopasuj się trochę do mojego niskiego poziomu i zdaj sobie sprawę z tego że nie będziesz na drugą stronę ulicy przeprowadzał swoje dziecko aż ukończy 18lat.

Pani wiekowa, pan jeszcze bardziej wiekowy. W południe ruch spory a po zmianie zasad ruchu na tym skrzyżowaniu wiele osób nie zauważa że to rondo nie jest takie samo jak to na Zgorzelec. Trzeba patrzeć na znaki poziome a starszy pan nawet zza kierownicy mało co wystawał.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.