Wyremontują Nadbrzeżną, wymienią okna w "handlówce"

Wyremontują Nadbrzeżną, wymienią okna w "handlówce"

Do czerwca 2020 r. ulica Nadbrzeżna zyska nowa nawierzchnię i mieszkańcy będą mogli komfortowo dojeżdżać do swoich domów. W kolejce do gruntownych remontów czeka jeszcze kilka ulic w mieście. - Myślę, że za tej kadencji uda się wykonać porządne nawierzchnie także na tych pozostałych ulicach – mówił prezydent Jerzy Łużniak na konferencji prasowej. Wkrótce ruszy też wymiana okien w „handlówce” - to druga umowa, która podpisali urzędnicy w ostatnich dniach roku. 

28 grudnia podpisano umowę na wykonanie remontu i modernizacji ul. Nadbrzeżnej w Jeleniej Górze. Za 6,77 mln zł (w tym środki unijne) wykonana będzie nowa nawierzchnia na długości 2,6 km. W ramach zlecenia zostaną wykonane ponadto prace ziemne i związane z tym prace przy budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej, remont dwóch kładek, budowa oświetlenia, budowa wygrodzeń i poręczy poprawiających bezpieczeństwo ruchu, i wiele innych drobniejszych prac. Ulica Nadbrzeżna będzie miała charakter traktu pieszo-rowerowego (pas jezdni, ścieżka rowerowa i chodnik). Zlecenie w modelu „zaprojektuj i wybuduj” będzie realizowała firma Com-D z Jawora (właściciel Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych), która może się pochwalić dłuższą współpracą z samorządem Jeleniej Góry. - Jest szansa, że ul.Nadbrzeżna będzie gotowa przed terminem, ale to zależy od czasu uzyskania wszystkich pozwoleń – mówił – Roman Krosnowski, prezes Com-D.


W Jeleniej Górze jest jeszcze sporo ulic o nieutwardzonej nawierzchni – m.in. całe Osiedle Europejskie, ul.Bema, ul. Krakowska, ul.Pod Chojnikiem. - Mam nadzieję, że problem ulic bez odpowiedniej nawierzchni zostanie załatwiony jeszcze w tej kadencji – powiedział, Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.


W ZSliZ przy ul. 1 Maja („handlówka”) zostanie wymienionych 120 okien i sześcioro drzwi. Prace będą kosztowały 296,6 tys. zł. To inwestycja w ramach termomodernizacji obiektu szkoły. Można się spodziewać, że po wykonaniu prac rachunki za ogrzewanie w szkole będą niższe. Przetarg na wymianę okien wygrała firma z Leszna.


Umowy w sprawie ulicy Nadbrzeżnej i wymiany okien w „handlówce”, poza prezydentem Łużniakiem, podpisał Jacek Kopeć, nowy skarbnik w UM Jelenia Góra.

DSC_4958.jpg
DSC_4968.jpg
DSC_4973.jpg
DSC_4980.jpg
DSC_4984.jpg
DSC_4986.jpg
DSC_4987.jpg
DSC_4988.jpg
DSC_4990.jpg
DSC_4991.jpg

Komentarze (4)

Remont ul.Nadbrzeżnej wynosi 2603zł za metr...

Handlówka.To nazwa własna.

Naprawdę wyremontują arterię komunikacyjną Miasta Jelenia Góra?
A na Kasprowicza można urwać zawieszenie - w środku Miasta!

Taka pozytywna informacja, a tu tradycyjnie, same kwasy...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.