Wyróżnienie dla Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów

fot. Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów

Wyróżnienie specjalne (3 tys. euro i unikalna statuetka) przyznano Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej w 42. edycji polsko-niemieckiego konkursu Nagród Kulturalnych Śląska.

Fundację nagrodzono za dbałość o kompleks świeckich rezydencji i budowli położonych w regionie jeleniogórskim, stanowiącą modelowy przykład rewitalizacji zabytków. Doceniono także współudział fundacji w organizacji wydarzeń kulturalnych, imprez turystycznych i środowiskowych.
Nagrody Kulturalne Śląska są jednymi z bardziej prestiżowych wyróżnień. Przyznaje je od 1977 r. niemiecki land Dolna Saksonia. Od 1994 r. przyznaje je wspólnie najpierw z urzędem wojewody wrocławskiego, a po reformie samorządowej z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim. Nagrodami honoruje się polskich i niemieckich twórców za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, muzyki i sztuk plastycznych. Nagroda może być także przyznawana za szczególne zasługi w zakresie utrzymywania, rozwoju i propagowania śląskiego dorobku kulturowego.
W tym roku nagrody główne otrzymali Andrzej Kosendiak – twórca i propagator Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Joachim Bahlcke - historyk badający dzieje pograniczy Brandenburgii, Łużyc i Śląska.
 

Komentarze (3)

Za Bobrów???? Wow!!!

Za Bobrów to powinny być już zarzuty prokuratorskie i kilka osób powinno siedzieć.Z konserwatorem na czele.Do ścięcia drzewa nie pozwala natomiast na doprowadzenie do kompletnej ruiny kilku obiektów pozwoił

Dodanie zdjęcia ruiny do tego artykułu to mistrzostwo dziennikarstwa. Gratuluję wyczucia w łączeniu zdjęć z artykułami.
A swoją drogą, to chciałbym dożyć dnia kiedy pałac w Bobrowie zostanie odebrany właścicielowi i odbudowany.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.