Wysłali kury w paczkach do Jeleniej Góry. Bez powietrza umierały w męczarniach

Facebook Ekostraż

Paczki z żywymi kurami były szczelnie zamknięte i owinięte folią. Przesyłka miała trafić z Głuchołaz do Jeleniej Góry. 30 ptaków nie przeżyło transportu. Umierały w męczarniach, bez dostępu powietrza. O makabrycznym zdarzeniu poinformowało Stowarzyszenie działające na rzecz ochrony zwierząt. Ekostraż zamieściła wstrząsające zdjęcia mediach społecznościowych.

„ 30 kurek już nie żyje, nie miały bowiem szans zamknięte w pudłach bez otworów i dla pewności owinięte stretchem i wysłane w długą podróż. Co ciekawe transport obejmował kilkaset zwierząt ale pudełka wciąż „gdakające” pojechały dalej ...” - opisują działacze Ekostraży w mediach społecznościowych.

O wstrząsającym odkryciu powiadomił jeden z wolontariuszy Ekostraży, pracujący w firmie zajmującej się utylizacją zwierząt. Została ona wezwana 7 stycznia do jednej z sortowni pocztowych we Wrocławiu. Martwe zwierzęta zabrano, a te które jeszcze żyły, wysyłano dalej do Jeleniej Góry.

Anna Chrobot z Ekostraży jest zdania, ze doszło do znęcania się nad zwierzętami. Poinformowała wczoraj (9 stycznia), że sprawę bada policja.

Głos zabrała Poczta Polska. Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej S.A. Wyjaśnia, że przesyłki umieszczone były w kartonach z wyciętymi otworami zapewniającymi dostęp do powietrza i zostały oznaczone etykietami „ostrożnie”.

Poczta Polska sprawdza, czy przesyłki były dostosowane do zawartości, czy nadawca uwzględnił masę przesyłanej zawartości oraz czy spód opakowań wyłożył materiałem chłonącym wilgoć. Podkreśla, że ptaki, które pozostały przy życiu, napojono i umieszczono w okratowanym kontenerze. Następnie dostarczono do adresata.

Pocztą Polską można przesyłać żywe pisklęta. Na nadawcy spoczywa obowiązek zapewnienia przesyłanym zwierzętom funkcji życiowych. Paczkę należy oznakować nalepką z napisem „żywe zwierzęta” lub „ostrożnie” oraz napisami oznaczającymi górę i dół przesyłki.

kury (1).jpg
kury (2).jpg
kury (3).jpg
kury3.jpg

Komentarze (23)

w męczarniach podobnych do tych w jakich umierają zwierzęta podczas uboju rytualnego praktykowanego w PL przez żydów. Jakoś to nikomu nie przeszkadza. Ekolodzy nie protestują.

Weź pajacyku skasuj te szóstki z nicku, bo przynosisz wstyd wszystkim porządnym satanistom na całym świecie!

Szatanie, jesteś Żydem czy Arabem?

a "normalnych" ubojniach to niby Kanada? Stary miliony świń ubijamy ogłuszając prądem i wykrwawiając,żeby zje zjeść i ponarzekać jak bardzo niehumanitarnie zabiją muzułmanie i żydzi. Tyle , że Oni zjadają martwych zwierząt statystycznie o połowę mniej. Pracowałem w ubojni ( bardzo krótko) i uwierz mi , że teoria o skutecznym i humanitarnym ogłuszaniu przed śmiercią jest baaardzo daleka od rzeczywistości.
Nie popadajmy w hipokryzję!!! jak nie pasuje zacznij od siebie - zostań WEGETARIUSZEM :

ogłuszanie zwierząt może być wykonywane nieprawidłowo z różnych powodów (niedbałość rzeźnika, niesprawne maszyny) ale ale zostało wprowadzone nie bez powodu tylko bo to by ograniczać na ile można cierpienie zwierzęcia. Podobnemu celowi służą przepisy transportu do rzeźni.

Natomiast żydzi uznają, że ból i długotrwały stres
jakiemu poddawane są zwierzęta są mniej ważne od ich
rytuałów religijnych. Lekceważą nasze prawo (załatwili sobie inne przepisy) i wiedze weterynarzy z powodu kultu.

Jak strzelamy do dzików podnosi sie wielki krzyk a jak żydzi znęcają sie nad zwierzętami to cisza, nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszał.

Tak jakoś się składa, że Chrystus i Matka Boska też byli żydami - nie wiedziałeś? To już wiesz!

W kołchozowym przedszkolu go tego nie uczyli...

Pewnie nie wiesz, że Jezus był fanatycznym żydem, domagał sie np. aby niegrzeczne dziecko było zabijane przez rodziców walnięciem kamieniem w głowe (kamieniowanie)
Ale co z tego wynika. Chrześcijanie nie praktykują uboju rytualnego.

Ale cię chłopie musieli gnębić w tym przedszkolu... Nie dość że przedszkole specjalne, to jeszcze trafił się najmądrzejszy inaczej w grupie...

A twoja babcia to jak kurę na wsi zabijała? Siekierka i na pniaczek ,lub nożem po szyjce.

ktoś wrzucił filmik z zabijania rytualnego bydła dla żydów i widać, że zwierze bardzo się męczy, w tym dusi z powodu odpływu krwi, podobnie jak te kury z workiem na głowie, i jest długotrwały proces. Jak obetniesz kurze głowe siekierką trwa to chwilkei nie można porównać do tego co oni robią.

A co to jest "rytualne bydło dla żydów", mośku jeden?

Ewidentna wina Poczty ,co innego pisklęta a tu kurki.
Gdzie , czystość,higiena ?
Poczta PL upada i łapie się wszystkiego.

ale jak mozna wysylac zwierzeta poczta!? jakim trzeba byc zwyrolem...
a co z higiena przeciez one byly tam gdzie paczki i listy. co z ptasia grypa?
brawo poczta polska, brawo!

co za z kur wy syn.... takiemu debilowi z Głuchołaz to tylko worek foliowy owinąć na bezmózgim łbie

To była ptasia grypa , kurza ślepota i ludzka głupota.

To była ptasia grypa , kurza ślepota i ludzka głupota.

To była ptasia grypa , kurza ślepota i ludzka głupota.

spakować debili co wysłali tak zwierzęta też w kartony...i niech zdychają w męczarniach...

Nie wiem jakim trzeba być idiotą aby wysyłać żywe zwierzęta pocztą o ile pocztę można jeszcze tak nazywać Jeżeli zwykłe przesyłki docierają do odbiorcy po 3 tygodniach a tak się dzieje w Szklarskiej Porębie to co tu mówić o tych biednych kurkach bez wody powietrza ....!!!!!!!!!!!!!!!!

To debil wozi kury w zamkniętych paczkach.aLE DEILI KARAĆ NIE MOŻNA ,I TU PROBLEM.zOSTA Ł bOLESŁAWIEC.

Zapakować palanta w strecz i wysłać

co za zjeby. gdzie są służby

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.