Wystawa Pytela w Jabloncu

Wystawa Pytela w Jabloncu

4 marca o godz. 17. w Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą otwarto wystawę fotografii jeleniogórskiego artysty Janusza Pytela.

Wystawa nosi tytuł „W obiektywie Janusz Pytela” a poświęcono ją dwóm tematom: Karkonoszom i Wenecji. Pejzaż górski i miejskie weduty utrwalane w różnych porach dnia i roku, subtelne etiudy będące efektem wieloletnich podpatrzeń i wnikliwych obserwacji powstały na przestrzeni ostatnich lat i wielokrotnych powrotów do ulubionych miejsc.

Organizatorem wystawy jest Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą, a fotografie jeleniogórzanina można oglądać do końca kwietnia.

Zapraszamy do jabloneckiego Eurocentrum.

 

Wystawa Pytela w Jabloncu

Komentarze (2)

W języku polskim nazwiska są odmieniane przez przypadki, zwłaszcza pochodzące od nazw polskich. Jak podaje słownik ortograficzny PWN, powinno być:
"Pytel -tla; -tli a. -tlów"
Kiedyś Nowiny usyskiwały nagrody za prawidłowe stosowanie języka polskiego!

Drogi Panie. Myślę, że w tym przypadku po pierwsze należy uszanować wolę Pana Janusza, którego mam zaszczyt znać osobiście i który używa odmiany swojego nazwiska, brzmiącej właśnie tak jak to Nowiny napisały. Cytowany przez Pana słownik ortograficzny PWN mówi zaś o odmianie rzeczownika: pytel, nie zaś o odmianie nazwiska Pytel.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.