Wzmożone kontrole drogowe

Zdj. KMP Jelenia Góra

14 maja br. policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie przeprowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Jak podaje KMP w Jeleniej Górze działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Kierowcy, którzy przekroczą prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, stracą  prawo jazdy na 3 miesiące. W trakcie działań policjanci sprawdzą również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy korzystają z  pasów bezpieczeństwa.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Komentarze (4)

Poinformujcie jeszcze na których drogach będą stały patrole.

No na Jana Pawła. Prosta droga w szczerym polu i łapanka, bo ktoś wymyślił przejście dla pieszych do nikąd. Ale żeby jeszcze podnieść poprzeczkę zrobią tam światła, bo przecież wiadukt, cokolwiek widokowy punkt, nie utrudnił by ludziom życia. Jeszcze proponuje zwęzić drogę o 3-4 metry, bo jest za szeroka.

Niech jadą lepiej szmaty na twarzach sprawdzać.

Bardzo dobrze - łapać i zabierać idiotom prawko. Im częściej tym lepiej.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.