Złodzieje kredek zatrzymani

Złodzieje kredek zatrzymani

Dwaj nastolatkowie z Karpacza tak bardzo chcieli porysować, że włamali się do punktu gastronomicznego i ukradli kredki. Zabrali też słodycze i napoje.

Chłopcy mają dopiero 13 i 14 lat. W minioną sobotę w nocy włamali się do szklanych gablot w punkcie małej gastronomii. Łączna wartość strat jakie narobili to tysiąc złotych.

- Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy oraz ustalili rysopis jednego z nich. Bazując na zebranych w tej sprawie informacjach oraz uzyskanym rysopisie wytypowali jako jednego ze sprawców 13-letniego mieszkańca Karpacza – mówi nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Jest on obecnie wychowankiem jednej z placówek wychowawczych w regionie. - Typowanie okazało się słuszne, gdyż w mieszkaniu nieletniego policjanci odnaleźli część skradzionych artykułów spożywczych – mówi nadkom. Bagrowska.

W trakcie czynności policjanci ustalili drugiego ze sprawców włamania do sklepiku, którym okazał się o rok straszy mieszkaniec Karpacza. Ponadto policjanci ustalili, że 13-latek ma jeszcze na swoim koncie kradzież z włamaniem do hurtowni z warzywami w Karpaczu, skąd ukradł pieniądze.

Sprawą chłopców zajmie się sąd rodzinny i dla nieletnich. Po co im kredki? Być może mieli na zadanie domowe z plastyki przygotowanie rysunku. Nieźle go "zmalowali".

Komentarze (1)

dobrze ze policja tak szybko ich złapała,ale co stego jak juz chodza po karpaczu i dalej beda krasc.Niestety takie jest nasze prawo ze maloletni moga robic co im sie podoba a kara jest mala dla nich

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.