Z optymizmem w nowy rok akademicki

Z optymizmem w nowy rok akademicki

W dobrym nastroju rozpoczął się rok akademicki w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W ubiegłym roku dyplom jeleniogórskiej uczelni zdobyło 175 absolwentów. - W tym roku nabór na kierunki na naszej uczelni był lepszy niż w poprzednim – powiedział w czasie wystąpienia inauguracyjnego prof. dr.hab. Marian Ursel, rektor Państwowej Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Przemawiał do licznych gości z zaprzyjaźnionych instytucji, kadry, ale najbardziej przejęci uroczystością byli studenci pierwszego roku. 

KPSW kończy właśnie 20 lat. Prof. Ursel przypomniał zasługi tych, którzy przyczynili się do powstania jeleniogórskiej uczelni. Wyraził przekonanie, że przed jeleniogórską uczelnią rysują się dobre perspektywy. Uczelnia rozwija się. Studenci pielęgniarstwa i fizjoterapii mogą już uzyskać na miejscu tytuł magistra. Dużo inwestuje się w uczelnianą bazę (np. Centrum Symulacji Medycznej). Pracownicy naukowi KPSW mogą się pochwalić licznymi publikacjami, a uczelnia stale współpracuje z wieloma instytucjami. Studenci KPSW mają do wyboru osiem kierunków i dziewięć specjalizacji.

Dobrą wiadomość na rozpoczęcie roku akademickiego przywiózł senator Krzysztof Mróz. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za jego pośrednictwem przekazało władzom uczelni symboliczny czek na sumę ponad 17 mln zł. To pomoc w formie obligacji skarbowych, które pozwolą zwiększyć kapitał uczelni. - To pieniądze na inwestycje. Będzie je można wykorzystać już od stycznia 2019 r. na przykład jako wkład własny przy projektach finansowanych ze środków unijnych – mówił senator.

W czasie uroczystości wręczono medale, wyróżnienia dla zasłużonych pracowników KPSW.
 

DSC_4315.jpg
dodatk5.jpg
dodat.jpg
dodat1.jpg
dodatk.jpg
DSC_4235.jpg
DSC_4240.jpg
DSC_4243.jpg
DSC_4245.jpg
DSC_4246.jpg
DSC_4259.jpg
DSC_4260.jpg
DSC_4281.jpg
DSC_4302.jpg
DSC_4308.jpg

Komentarze (1)

Najlepszy był chór

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.