Z trzema promilami za kierownicą…

Z trzema promilami za kierownicą…

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca „renówki”, którego policjanci zatrzymali w Uniegoszczy (gm. Lubań). Możliwej, przy takim stopniu upojenia alkoholowego, tragedii zapobiegli przypadkowi mieszkańcy powiatu lubańskiego.

 

Dwie osoby jadące drogą krajową K-30 zwróciły uwagę, że renaultem jadącym w kierunku Uniegoszczy kieruje ewidentnie nietrzeźwy mężczyzna. Świadkowie poinformowali o swoich podejrzeniach dyżurnego policji i pojechali za tym pojazdem, informując policjantów o sytuacji.
Na wysokości restauracji w Uniegoszczy funkcjonariusze drogówki zatrzymali podejrzane auto i zbadali trzeźwość kierowcy. Alkomat wskazał 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W toku wykonanych czynności przez policjantów ustalono, iż zatrzymany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Radogoszczy, który był już notowany za podobne przestępstwo.
Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ze względu na wcześniejszą karalność za to samo przestępstwo, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (4)

... Jeździł już po pijanemu, co potwierdza policja.. I co ? I nic. Chodzi wolno i będzie na wolności oczekiwał na sprawę w sądzie. Być może przy okazji siądzie znów nachlany za kółko. Ale kogo to obchodzi ?
Co innego jak przekroczysz nawet w bezpiecznym miejscu prędkość o 50 km/h ? To kara jest natychmiastowa odebranie prawa jazdy- bez prawa wytłumaczenia się.
Co innego, jak za kółkiem siedzi pijak ! Z nim policja jak z jajkiem- byle nie urazić ! Chory kraj. Od lat tak samo. Bez szansy na poprawę !

Porażające jest to łagodne traktowanie pijanych za kółkiem.Mimo, że to recydywa grozi mu tylko do 5 lat pozbawienia wolności.Gdyby spowodował wypadek, wtedy groziło by mu do 12 lat, bo według naszego prawa nawet jeśli sprawca wypadku prowadzi samochód pod wpływem alkoholu to wypadek powoduje nieumyślnie.Chore to jest i tyle.

No co? Myślał, że na bocznych nie stoją....

renówka renówka renówka renówka renówka renówka renówka

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.