Za nami drugi dzień egzaminów gimnazjalnych

Za nami drugi dzień egzaminów gimnazjalnych

W jeleniogórskich szkołach spokojnie upłynął dzisiejszy (11 kwietnia) drugi dzień egzaminów gimnazjalnych, a czwarty dzień strajku nauczycieli. Uczniowie pisali sprawdzian z zakresu matematyczno - przyrodniczego.

- Zadania z matematyki nie były trudne – oceniają Kamil Piętka i Bartek Łuczak z klasy Gd Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Obaj byli pewni, że egzamin gimnazjalny w ich szkole odbędzie się, mimo strajku nauczycieli, i że będzie przebiegał prawidłowo i normalnie. Jutro (12 kwietnia) przed nimi ostatni sprawdzian gimnazjalny z języka angielskiego a potem już tylko rekrutacja do szkoły średniej. Wybrali dalszą naukę w „Elektroniku”.

Arek Leszcz i Mateusz Niedzielski z klasy III c gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 11 byli dzisiaj zaskoczeni na teście z matematyki otwartymi zadaniami. Były ich zdaniem trudne. - Najważniejsze jest żeby zdać egzamin. Nie było dla nas ważne, w jakim odbędzie się terminie – przyznają gimnazjaliści. Są dobrej myśli i z optymizmem czekają na jutrzejszy ostatni dzień egzaminów.

- Do egzaminu gimnazjalnego w naszej szkole przystąpiło 116 uczniów, czyli komplet- mówi dyrektor ZSO nr 1 Małgorzata Kozińska. - Nie było problemów ze składem komisji egzaminacyjnej. Podobnie powinno być jutro, podczas egzaminu z języka nowożytnego- dodaje.

Strajkujący nauczyciele z Żeroma zostali dzisiaj mile zaskoczeni przez uczniów i absolwentów. Wywiesili oni na budynku transparent ze słowami poparcia dla pedagogów. Na chodniku kolorową kredą napisali „POPIERAMY”. - To budujące i krzepiące – mówią o happeningu uczniów członkowie komitetu strajkowego ZSO nr 1.

Z podobnymi dowodami poparcia spotkali się nauczyciele „Norwida”. Przed budynkiem szkoły w Cieplicach uczniowie napisali kredą na chodniku „Wszyscy wspieramy nauczycieli” i „Uczycie nas walczyć o swoje”.

Jutro ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych. Ale przed nauczycielami i dyrektorami szkół jest kolejne, najtrudniejsze zadanie. - W poniedziałek (15 kwietnia) do egzaminów przystąpią ósmoklasiści i członków komisji potrzeba będzie o wiele więcej – mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11. - Teraz przy kompletowaniu komisji wspieramy się nauczycielami z tych szkół, w których nie ma egzaminów gimnazjalnych, ale w poniedziałek sprawdziany będą we wszystkich podstawówkach. - Mogą być problemy – obawia się dyrektor.

strajk 11.04 (1).jpg
strajk 11.04 (3).jpg
strajk 11.04 (4).jpg
strajk 11.04 (5).jpg
strajk 11.04 (7).jpg
strajk 11.04 (11).jpg
strajk 11.04 (12).jpg
strajk 11.04 (14).jpg

Komentarze (32)

„Uczycie nas walczyć o swoje”. No to mamy już przyszłych POtencjalnych roszczeniowców. Brawo POrtfeliki i POrtmonetki nauka nie POszła w las. I jeszcze jeden cytat: „Wszyscy wspieramy nauczycieli”. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy uczniowie wspierają wszystkich nauczycieli. Przeprowadźcie anonimową ankietę i dowiecie się co o Was myślą uczniowie.

Co tak PiSszczysz. PiSszczekaczka.

Co POzujesz na normalnego POlityczny POrąbany POmyleńcu?

Patrz pan, władza wspiera rozwój elektoratu opozycji przez masowe rozdawnictwo, na to bym nie wpadł.

Wolałes jak twoja partia masowo grabiła naród i dawała najblizszej rodzinie?NIe wpadł bym na to!

Ta partia w dalszym ciągu grabi naród i daje najbliższej rodzinie. Jak to oni twierdzą: "Im się po prostu należały". Bo mówimy o pisie, prawda?

Przeprowadź ankietę dotyczącą poparcia twojej osoby, a dowiesz się, co myślą o tobie inni.

Ja nie muszę. Nie jestem terrorystą i nikogo nie biorę na zakładnika.

Ale podpisać to już się boisz może nie terrorysta ale tchórz na pewno.
kłaniam

A co Ty się POdpisujesz? Jakie imię i nazwisko mam sobie wymyśleć? Jesteś śmieszny.

Rozumiem i wspieram protestujących!! 100% POZYTYW

Przed chwileczką w TVN w "kropka nad i" słyszałem, że zarobki nauczycieli relatywnie spadają od ośmiu lat czyli 5,5 roku rządów PO i 3,5 roku rządów PIS. I nagle geniusz Broniarz organizuje strajk w roku podwójnych wyborów i dwa dni przed egzaminami. PRZYPADEK? W październiku przy urnach przegońmy ten wredny PIS. Przyjdzie czcigodna Koalicja ze swoją tolerancją, uśmiechem i żarem i POLSKA BĘDZIE ROSŁA W SIŁĘ A LUDZIOM BĘDZIE SIĘ ŻYŁO DOSTATNIEJ. Nauczyciele też zyskają. Trzymam kciuki za nauczycieli aby z tych nędznych pensji prze-wegetowali jakoś do jesieni.

Do Fan TVN To hasło POKO brzmiało trochę inaczej. "Razem obrobimy Polskę, żeby kolesiom żyło się dostatniej"

Panie Broniarz, może tak coś zrobić dla ZNP. Może by tak ustąpić aby spokojnie dojść do porozumienia.

Tym strajkiem strzelili sobie w kolano już wszyscy wiedzą ze polscy nauczyciele najmniej pracują w Europie.W porównaniu do USA o ponad połowę.

46 godzin to mniej niż 40 według ciebie. Z matmy orłem na pewno nie byłeś. Jak większość trolli.

Znasz takie POwiedzenie: "Jakby głuPOta mogła unosić, to latałabyś jak gołębica"?

Klawiatura ci się zacięła na dwóch literkach?

Chyba nie ta tabelkę czytasz.Polscy nauczyciele 564 godz/rok Urobieni po pachy.

Dzięki głuPOcie Broniarza wiemy jacy to leserzy. A mogli siedzieć cicho i wszyscy by myśleli, że ciężko pracują.

W sumie dobrze, że się masturbujesz przy wpisywaniu dużych literek "P" i "O" następujących po sobie. Od razu widać, których komentarzy nie warto czytać. Dziękujemy ci, "inteligentny inaczej" trollu.

Nie gadaj głuPOt! Ty na POsterunku i tak musisz czytać wszystko.

Najważniejsze, że dzieciaki spokojnie napisały egzamin. Oni są teraz najważniejsi, a nie spory o zarobki. Na to zawsze znajdzie się czas po egzaminach, albo trzeba było pomyśleć o tym wcześniej. Zacząć strajk już np. od stycznia. Aaaa nie bo wtedy były ferie... ;-)

Nie bądź taki do przodu.

Ferie są dla dzieci nie dla nauczycieli. Ty je cały czas miałeś bo byłeś na wagarach ale powiedz to normalnym rodzicom i dzieciom.

Codziennie musiałam rano słuchać syna, że nie chce iść do szkoły itd. Nie lubi szkoły chociaż koledzy są OK, wg nauczycieli jest ok i nic się nie dzieje. Skoro szkoła jest tak nie przyjazna to co się zmieni dla niego po podwyżkach? Nic. (SP 11 JG młodsze klasy). Nauczyciele nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Chyba że zwolnić tych zatrudnić innych - z lepszym wynagrodzeniem bo z tych to nic już nie będzie.

Tak sobie gówniaka wychowałaś, to teraz masz. Nie zwalaj winy na nauczycieli. Nie wywiązują się? Bo co, nie uczą? To zaglądnij do podręczników synka i popatrz, co tam w nich jest. Może synek nie łapie tego? Wytłumacz mu. Chyba, że sama nie ogarniasz. To już nie wina nauczycieli, tylko genów.

NAUCZYCIELE walczcie!! Macie nasze poparcie! to strajk o godność oraz przeciw hejterom, pustakom, PiSowym przykupom za 500+

A nie mogliby nauczyciele w ramach protestu, zrezygnować z 500+? Nauczyciele! Nie POpierajcie rządu! Nie bierzcie 500+!

Troll nie masz głosu.

Daj mu poszczekać. W dodatku jeszcze się masturbuje przy tym.

Z grupą czy ty masz jakąś fiksację na punkcie walenia gruchy?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.