Za rok będzie basen

Fot. UGiM Lwówek Śląski

W Lwówku Śląskim rozpoczęto budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul Betleja. Wielka inwestycja, na którą składa się zespół basenów, strefa sportowa, rekreacyjna i turystyczna ma być – w swej podstawowej części zrealizowana w ciągu roku. To oznacza, że w przyszłoroczne wakacje będzie gdzie w Lwówku zażyć kąpieli.

Lwówecki kompleks sportowo-rekreacyjny zapowiada się jako jeden z najatrakcyjniejszych w regionie. Na obszarze ponad 22 tys. m kwadr. (teren dawnego basenu z przyległościami) powstaną dwa baseny, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, jacuzzi, boiska do siatkówki i piłki nożnej, siłownia zewnętrzna, pole namiotowe, camping, zaplecze gastronomiczne, zaplecze sanitarne, przystań kajakowo-pontonowa, a do obiektu prowadzić będą ścieżki rowerowe i piesze. Do tego woda w basenach będzie podgrzewana, co pozwoli wydłużyć okres korzystania z kąpieliska i – tak wykazują analizy – samofinansować się obiektowi. Założeniem jest, żeby cała wyspa była zagospodarowanym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na razie firma realizująca inwestycję rozbiera istniejące budynki i nieckę basenową oraz rozpoczyna budowę budynków zaplecza sanitarnego, budynku technologii wody ze zbiornikami wyrównawczymi w części podziemnej oraz budowę niecek basenowych i wodnego placu zabaw. Część basenowa i podstawowa infrastruktura mają być gotowe w czerwcu przyszłego roku.
- Cała inwestycja, której realizację rozpoczęliśmy przed kilkunastoma dniami, kosztować będzie ponad 6 mln zł. W zakresie, który chcemy zrealizować do czerwca przyszłego roku, obejmie ona część basenową, realizowana z własnych środków, bo na takie obiekty nie ma dofinansowania unijnego. Jednak na budowę kolejnych elementów infrastruktury chcemy już pozyskiwać środki zewnętrzne – tłumaczy burmistrz Lwówka Śląskiego Mariola Szczęsna. Mówi, że gmina może sobie pozwolić na tak duży wydatek, bo w 2018 r. pozyskała na tyle dużo środków zewnętrznych, że zostały własne fundusze.
Burmistrz wyjaśnia też, że dla Lwówka Śląskiego inwestycja ma charakter strategiczny.
- Miasto się wyludnia i taki kompleks ma być jednym z elementów powstrzymujących wyjazdy młodych rodzin. Cóż, w Lwówku Śląskim ciekawych ofert pracy nie ma zbyt wiele, ale może to być wspaniałe miasto do życia, do wypoczynku po pracy. Dojechać do pracy do Złotoryi, Nowogrodźca, Jeleniej Góry, nawet Jawora nie jest już problemem; znaleźć miejsce, gdzie po pracy można dobrze wypocząć znaleźć trudniej. A taki właśnie ma być Lwówek Śląski – przekonuje pani burmistrz.

Komentarze (12)

A u nas dalej jedynie co można to pokąpać się w stęchłej wodzie na Sudeckiej

Brawo dla włodarzy Lwówka . Brawo dla wszystkich miejscowości dookoła, które się rozwijają, które chcą zatrzymać mieszkańców oferując im lepsze warunki mieszkania w miejscowości, brawo dla tych co myślą o przyszłości swojej miejscowości. Jelenia Góra już dawno się nie liczy. Tutaj nie ma dobrej pracy, tutaj nie ma gdzie pójść w weekend ( 3 kluby na 70-tysięczne miasto to baaaaardzo mało ), nie można przejść się deptakiem i poczuć atmosferę żyjącego miasta, nie ma gdzie zrobić zakupów poza galeriami, bo upadło większość sklepów w Centrum, a jak przyjadą znajomi czy rodzina i chcą żeby im pokazać atrakcje Jeleniej Góry to zostaje muzeum, brama czasu i spacer po starówce. To miasto zdechło, a włodarze je przysypują ziemią.

A w Jeleniej Dalej 1946 r.Ale sory nowa farba poszła !!Niebieska ! A takie możliwości !!

No i Super !!!! Także "glopie ludzie" Miasta JG, którzy odpowiadają za tematy rekreacji sportu wypoczynku w naszym mieście Ogarnijcie się !!! Nic nie robicie dla mieszkańców , ceny na Termach KOSMOS , warunki na Sudeckiej MASAKRA, sport w Mieście ... NIE ISTNIEJE . Dajecie pozwolenia tylko na te OBOZY PRACY , albo kolejne pierdonki sronki.

Panie prezydencie kiedy w JG prawdziwy basen zbudujesz?????

Jest prawdziwy basen w Cieplicach i już twój kolega płacze, że drogo. Czocha to odpowiednie miejsce dla siebie.

Dokładnie w momencie w którym La Ramblę zrobi :D

Już ludzie z Jeleniej Góry jeżdżą do Strzegomia, Świdnicy, Wrocławia czy Polkowic, a za rok dodatkowe miejsce będzie we Lwówku . Brawo dla nieudolnych i pazernych włodarzy Jeleniej Góry. Basen miejski w tym mieście wygląda gorzej niż przyhotelowe baseny i ceny ma wyższe niż wszędzie. Termy nie są termami faktycznie i mają wyższe ceny niż Aquapark we Wrocławiu, który oferuje znacznie więcej . Kolejny artykuł potwierdza tylko to że Jelenia jest dziurą i mieszkańcy nadal będą wyjeżdżać a turyści omijać to miasto.

A w Jeleniej Górze dalej rządzi czerwona dolina która to celowo blokuje takie inwestycje w Jeleniej Górze, obywatel ma pracować i jak najwięcej oddawać im składki na śmieci, wodę media itd. a w rekreacji minimum swobody. I dalej ludzie muszą się kąpać w poniemieckim basenie, skansenie. Wstyd! nam przynoszą urzędnicy.

Cały czas popelina komusza nami zarządza to tak będzie. Ale sami se wybraliśmy.

To nie wybraliśmy my, ale ci którym nie zależy na rozwoju Jeleniej Góry. Ucierpimy niestety wszyscy przez durny elektorat PO-SLD.

"Se" to możesz zwalić gruchę...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.