Zabawa nie tylko dla zdolnych

Zabawa nie tylko dla zdolnych

Mnóstwo konkursów dla dzieci i dorosłych oraz atrakcyjnych warsztatów przygotowali organizatorzy Z-Dolnego Jarmarku, który odbył się w sobotę w Szklarskiej Porębie Dolnej. – To świetnie, że możemy się tu spotkać, u siebie – mówili mieszkańcy tej części miasta pod Szrenicą.

Na terenie przy domu wypoczynkowym Jaś ustawiono scenę oraz szereg stoisk. Były mięsa, wędliny, kawa, herbata, ciasta, sałatki. Do wyboru i koloru. Na scenie przygrywały lokalne zespoły z Polski i Czech. Nieco dalej ustawiono stoiska z produktami regionalnymi. Czego tam nie było! Na jednym z nich można było samemu wykonać sobie biżuterię. Obok czeski artysta pokazał, jak można zrobić drewniane naczynia przy pomocy własnej roboty maszyny, działającej na zasadzie tokarki. Była ona napędzana ręcznie, a ściślej – siłą nóg.

Obok inni przedstawiciele naszych południowych sąsiadów przygotowywali knedle ze śliwkami. – Najpierw trzeba przygotować ciasto i zagnieść knedle, potem odstawić je na 15 minut. No i można gotować – tłumaczyli.
Maciej Zawierucha z Zielonego Laboratorium prowadził warsztaty przygotowywania past do zębów w proszku. – Mamy do wyboru dwie: cytrusową, zrobioną na bazie ziół o zapachu cytryny i drugą – na bazie szałwii, tymianku i mięty. Są pozbawione dodatkowych substancji, takich jak silikon czy fluor, które tylko szkodzą człowiekowi – tłumaczył.
Oczy uczestników przykuwały dwa stoiska z wyplataniem koszy.
– Zależało nam bardzo na tym, żeby był to jarmark z tradycją w tle, żebyśmy się tu świetnie bawili przy dobrej muzyce ale i przy okazji spojrzeli w przeszłość – tłumaczy Anita Kaczmarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. – Po to, żeby przypomnieć sobie, jak te tradycje się rozwijały na przestrzeni dziejów.
Uważa, że Szklarska Poręba Dolna też zasługuje na to, żeby mieć swoją imprezę. – Wcześniej były tu imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Zdolna Dolna, my teraz do tej tradycji nawiązujemy. To pierwszy jarmark ale mam nadzieję, że nie ostatni – powiedziała. 

IMG_2470.JPG
IMG_2475.JPG
IMG_2479.JPG
IMG_2483.JPG
IMG_2490.JPG
IMG_2498.JPG
IMG_2500.JPG
IMG_2506.JPG
IMG_2508.JPG
IMG_2511.JPG
IMG_2522.JPG
IMG_2559.JPG
IMG_2564.JPG
IMG_2573.JPG
IMG_2580.JPG
IMG_2584.JPG
IMG_2589.JPG
IMG_2599.JPG
IMG_2608.JPG
IMG_2618.JPG
IMG_2653.JPG
IMG_2658.JPG
IMG_2662.JPG

Komentarze (17)

A w Szklarskiej Porębie głośne na całą Polskę było zbiorowe zatrucie kuracjuszy w KRUS w Szklarskiej Porębie.

Zatruło się około 100 osób.

Zatruli się przecież również pracownicy KRUS w Szklarskiej Porębie.

Dlaczego o tym nie mówi się.
Dyrektor Ryszard Barej powinien odejść z KRUS w Szklarskiej Porębie.

Bożena Sobieralska powinna zostać dyrektorem CRR KRUS GRANIT w Szklarskiej Porębie.
To jest jej marzenie od wielu lat.
To naturalne, że zakładowy szef "Solidarności" zostaje szefem firmy.

Sobieralska ostatnio często jeździ do Solidarności w Jeleniej Górze.
Zobaczymy, czy jej marzenia spełnią się

Na dyrektorze KRUS w Szklarskiej Porębie Ryszardzie Bareju ciążą prawomocne wyroki sądowe.

Dlaczego o tym się nie mówi.

i co wy za głupoty tu wygadujecie? Jaki to ma związek z jarmarkiem?

Zatrucie ponad 100 osób w CRR KRUS w Szklarskiej Porębie, to nie są głupoty.

To sobie stwórzcie gdzieś forum i się wyżywajcie na Krusie za to, a nie pod artykułem o treści niezwiązanej z waszymi problemami emocjonalnymi. Poza tym było minęło, wszyscy żyją, kogo to obchodzi?

Zatruło się CRR KRUS w Szklarskiej Porębie ponad 100 osób.

A jadzia pisze, cytuję:
"kogo to obchodzi".

Jest, to skandaliczne podejście do wielkiego problemu jakim jest sytuacja w KRUS w Szklarskiej Porębie.

Powinni w trybie natychmiastowym zamknąć CRR KRUS w Szklarskiej Porębie.

Za Romana Kwaśnickiego KRUS w S. Porębie był wzorowym ośrodkiem.

Nie widać na zdjęciach fajki? Przeziębił się czy jak?

obi to jest Twój problem , to sobie go rozwiązuj w domu, albo idz do jakiegoś urzędu, albo się gościu ogarnij, idz po pomoc do specjalisty, bo to nie jest miejsce na twoje wynurzenia o KRUSIE. Prowadzisz swoje polityczne gierki, a może startujesz na dyrektora?

W Gierkówce w Szklarskiej Porębie zatruło się poważnie również ponad 20 pracowników.

Nie uleczono ich.

Dyrektor KRUS w Szklarskiej Porębie Ryszard Barej został dyscyplinarnie zwolniony z poprzedniego zakładu pracy.

"Nowiny Jeleniogórskie" z dnia 14.02.2008 w artykule pod tytułem "Granit - gorące krzesło dyrektora" opublikowały wypowiedź Dariusza Klimaszewskiego (menadżer HOTELU "Fenix") na temat Ryszarda Bareja, cytuję:

"Do dzisiaj wyprowadzamy HOTEL z tego, co zostało po tym panu. Nie znając się na prowadzeniu biznesu hotelowego podjął wiele nieprzemyślanych decyzji - chciał część obiektu zamienić w gabinety do rehabilitacji i odnowy i zakupił sprzęt, który stoi w magazynie, bo nie ma gdzie go ZAINSTALOWAĆ".

to co, umarli?

to co, umarli?

A tu jak zwykle ludzki hejt i tanie sensacje. "100 osób zatruło sie w KRUS! Nie, 500! Zdymisjonować dyrektora!! A tą czy ową - awansować!" Ręce opadają.
Nie możecie choć raz skupić się na tym, co ważne dla ogółu, dla nas wszystkich? Mieliśmy świetną, największą jak do tej pory u nas, na Dolnej imprezę typu festyn. Nareszcie było gdzie wyjść z dzieciakami, mozna było poznać fajnych ludzi i obejrzeć/kupić wytwarzane pracą ich rąk towary. Zjeść i napić sie regionalnych specjałów. Miasto, MOKSIAL i nasz radny stanęli na wysokości zadania. A to nie zdarza się codziennie! Może więc, zamiast lać wodę na zmianę z jadem - jakieś proste, ludzkie "Dzięki, prosimy o więcej"?
Ech, Szklarska... Obudź się wreszcie, przestańcie szukać taniej sensacji, zamiast tego pomyślmy, jak kolektywnie zmienić miejsce, w którym mieszkamy - na lepsze!

Mieszkaniec, o to mi własnie chodziło. Dobrze to ująłeś.Niech sobie KRUS pierze brudy we własnym gronie, cieszmy się z tego, co się udało! Prawda jest taka, że młody radny trochę ruszył Dolną i w końcu Dolna jest traktowana na równi.Oby tak dalej!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.