Zabili bez powodu

Zabili bez powodu

- Taki dobry człowiek, dlaczego jego to spotkało – przyjaciele i rodzina tragicznie zmarłego Roberta Stankiewicza (na zdjęciu) nie mogą się otrząsnąć po tym, co się stało. Mężczyznę zamordowano w minionym tygodniu w tajemniczych okolicznościach. Konał na ulicy w centrum Zabobrza – największego osiedla w mieście. Nie wiadomo, kto jest sprawcą. Świadków nie ma.

- Ok. 2.30 obudziła mnie policja – opowiada Aneta Stankiewicz, żona zmarłego. - Nie wiedziałam, o co chodzi. Spytali, czy mam swoją kartę do bankomatu. Nie miałam. Robert wziął. Domyślałam się, że może go okradli, że stracimy nasze pieniądze. Myślałam – trudno. Do głowy mi nie przyszło, że mogło się stać coś tak strasznego.

Po jakimś czasie do domu wszedł jeszcze policjant z policjantką. Dopiero wtedy zaczęli opowiadać o tym, co się stało. - Mówili, że było zabójstwo, że przy zmarłym była moja karta – opowiada. - Z opisu wychodziło, że to Robert. Wszystko pasowało, było 99 procent pewności.

Do rana pani Aneta nie zmrużyła oka. Do samego otwarcia prosektorium wierzyła, że to może pomyłka. - Został mi ten jeden procent nadziei – mówi. Wkrótce potem ten procent prysł.

Krzywdy nikomu nie zrobił
Strach, cierpienie, płacz, rozpacz – to, co przeżywa rodzina zmarłego trudno opisać słowami. Aneta Stankiewicz bierze leki uspokajające, od środy do soboty praktycznie nic nie jadła. Tylko tabletki i woda.

Roberta kochali wszyscy: rodzina bliższa i dalsza, znajomi. - On nie miał wrogów – mówi Aneta Stankiewicz. - Nie pił, z nikim nie zadzierał. Dusza człowiek, taki misiek. Jesteśmy 16 lat po ślubie a nie pamiętam, żeby się z kimś pobił. Nawet jak coś było nie tak, zawsze odpuszczał.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 19/09

Fot. rob
 
Zabili bez powodu

Komentarze (4)

Żal dobrego Człowieka. Wyrazy współczucia dla Rodziny!

ileż bezsensu na tym świecie...

Wyrazy współczucia rodzinie i znajomym. Tak w ogóle to co się dzieje na tym świecie?-szok. Jest co raz to gorzej!!!

wyrazy współczucia dla rodziny!!!jest nie do pomyslenia ze morderca jest na wolności ze moze jeszcze jednego niewinnego człowieka zabic.jest coraz gorzej!!1

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.