„Zaczarowany Parasol” na bruku - aktualizacja

Fot. GOK

 

Prezydent Jeleniej Góry wypowiedział umowę użytkowania budynku przedszkola „Zaczarowany Parasol”. Placówka będzie musiała się przenieść.

 

– Praca przedszkola „Zaczarowany Parasol” w tym obiekcie zakończy się z dniem 31 sierpnia 2013 roku – poinformował Cezary Wiklik, rzecznik prasowy prezydenta.

Co było powodem takiej decyzji? – Umowa „użytkowania” przewidywała m.in., że w okresie swojej działalności, zapisanej w umowie Użytkownik dokonuje na własny koszt: utrzymania budynku, wykonywanie remontów kapitalnych i in. Miasto – jako użyczający – ma prawo do corocznego przeglądu technicznego obiektu i wskazania prac niezbędnych do utrzymania obiektu. Na tym właśnie tle dochodziło do trudnych sytuacji (pomijając nawet sprawy niewpuszczania wykonawców „Term Cieplickich” na obszar, który musieli wykorzystywać realizując tę inwestycję). Miasto bowiem ma w planie podłączenie obiektu zajmowanego przez Przedszkole do sieci kanalizacji, co wynika z konieczności realizowania zapisów ustawowych o obowiązku utrzymania czystości i porządku w gminach. Jest to także element realizowanego programu globalnego włączania do sieci kolejnych części Cieplic).

Przedszkole użytkuje obecnie dwa szamba i Użytkownik przez swoją postawę praktycznie uniemożliwia ich likwidację i przyłączenie do nowobudowanej sieci kanalizacyjnej. (m.in. uniemożliwiono sprawdzenie stanu technicznego szamb przez komisję miejską). Dyrekcja Przedszkola uznając, iż próby poprawienia jakości urządzeń w obiekcie są naruszeniem praw do użytkowania, skierowała do sądu pozew przeciw miastu o wydanie całego terenu objętego umową. Podejmowane przez Dyrekcję Przedszkola działania sądowe oznaczają w praktyce blokowanie budowy „Term Cieplickich” - czytamy w komunikacie miasta.

Co dalej z przedszkolem? – W ostatnich miesiącach władze Jeleniej Góry przedstawiły dyrekcji Przedszkola inne lokalizacje umożliwiające kontynuowanie działalności – tymczasem bez deklaracji przyjęcia – mówi rzecznik. Zapewnił, że miasto jest w stanie przyjąć dzieci do innych cieplickich przedszkoli.

 

Dyrektor przedszkola "Zaczarowany parasol", Dorota Czekaj przesłała nam stanowisko w tej sprawie:

 

Prawdą w przedstawionym stanowisku jest tylko fakt że w dniu 28.02.2013r. wręczono mi oświadczenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry o wypowiedzeniu z dn. 31.08.2013r. umowy użytkowania budynku przy ul. Fabrycznej 1a przeznaczonego na prowadzenie Niepublicznego Przedszkola "Zaczarowany Parasol".

Jesteśmy tym faktem bardzo zaskoczeni ponieważ Pan Prezydent wielokrotnie oświadczał publicznie w mediach oraz na spotkaniu z rodzicami i pracownikami przedszkola że nie wypowie umowy przed terminem na jaki została podpisana, czyli do 2016r. Gdy kierowałam wnioski o zmianę lokalizacji przedszkola, jeszcze przed rozpoczęciem budowy i w trakcie jej trwania otrzymywałam informację że nie ma takiej potrzeby, przedszkole będzie funkcjonowało nadal a lokalizacja blisko Term podniesie jego atrakcyjność.

Oświadczam, że nigdy władze Jeleniej Góry nie zaproponowały mi innej lokalizacji zastępczej dla przedszkola w formie zamiany budynków, również w kwestii zakupu nieruchomości wskazanych przeze mnie, miasto nie podejmowało rozmów i współpracy. Wszystkie planowane w związku z realizacją Term prace na terenie przedszkola zostały wykonane zgodnie z zaplanowanymi terminami, poza podłączeniem do kanalizacji miejskiej, która nie jest gotowa.

Posiadam dokument potwierdzający stwierdzenie stanu faktycznego szamb na terenie przedszkola przez Komisję Miejską oraz Decyzję Zastępcy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry zobowiązującą mnie do podłączenia budynku przedszkola do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Po moim odwołaniu Decyzję uchylono ze względu na brak kanalizacji w tej części Cieplic oraz na zobowiązania Miasta.

Inwestor czyli Miasto i Wykonawca Term swobodnie dysponowali terenem przedszkola, niszcząc przy tym moje mienie, nawet wówczas gdy zostało zerwane Porozumienie z Miastem z przyczyn leżących po stronie miasta tj. nieprzestrzegania zapisów podpisanego porozumienia. Wspólnie z rodzicami nie zgodziliśmy się tylko na podłączenie czyli wpięcie do licznika przedszkola oświetlenia wykonanego w ramach realizacji Term, ponieważ musielibyśmy z tego tytułu ponosić dodatkowe koszty. W przedszkolu zgodnie z wymogami przeprowadzane są kontrole i przeglądy. Stan przedszkola uległ znacznej poprawie od momentu przejęcia go od miasta.

W sądzie toczy się sprawa o naruszenie posiadania, ponieważ po dokonaniu zniszczeń np. dewastacji i przekazywania osobom trzecim sprzętu będącego wyposażeniem placu zabaw a moja własnością, Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. Chciałabym aby Rzecznik Prasowy Miasta poparł swoją wypowiedź stosownymi dokumentami potwierdzającymi taki stan rzeczy jaki przedstawił.

Komentarze (147)

A może chodzi o to, aby w "Zaczarowanym Parasolu" była siedziba Term Cieplickich!?

a może likwidacja przedszkoli to naturalne zachowanie PO po prostu

to jest proste jak konstrukcja cepa, miasto nie ma ochoty dotować niepublicznego przedszkola (jest to nie mniej niż 75% kwoty utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym) , skoro przedszkola publiczne są nie w pełni wykorzystane.
Ponadto dochodzi brak wpływów z tytułu najmu.

Widać że przedszkole spełniło swoją funkcję, wtedy gdy było potrzebne, a teraz gdy staje się ciężarem dla miasta, próbuje się je zlikwidować. Oczywiście nie wprost, tylko za pomocą takich jak widać podchodów.

Aaaa.. i ciekawe jest to, że w zapisach umowy najmu tego budynku oczekuje się od najemcy remontów budynku - czyli wkładania grubych milionów w nieruchomość, z drugiej strony pozostawiając sobie niezależnie od czasu trwania umowy - sześciomiesięczny okres wypowiedzenia tej umowy - co z resztą w chwili obecnej skutecznie wprowadza miasto w życie...

Czyli pani dyrektor owego przedszkola nie działała po myśli miasta nie remontując budynku wcześniej, bo gdyby remont zrobiła to już dawno dostałaby wypowiedzenie najmu (powód zawsze się znajdzie) ....widać w mieście uznano, że nie ma widoków, że owa dyrektorka zdecydowanie nie podejmie już ryzyka umoczenia kasy w remont... więc miasto nie czeka tylko znajduje pretekst i rozwiązuje umowę najmu... Brawo ! Zawsze wiedziałem, że siedzą w magistracie mądrale.

zwieksznie zageszczenia dzieci na m2 przedszkola to jest pomysł PO na zwieksznie efektywności edukacji.

Potem sie mowi że predszkola publiczne są nie w pełni wykorzystane.
Ja tam nie chce ich w pelni wykorzystywac - wole zapłacic pare zlotych wiecej i oddac dziecko do przedszkola z mniejszymi grupami i ładnym ogrodem.

Dla miasto to lepiej bo płaci TYLKO 75% tego co płaciłoby w przypadku przedszkola publicznego.

Ale nie musi byc centralizacja. Jedyne słuszne przedszkole.

niewykorzystane miejsca w przedszkolach publicznych to nie tylko zasługa zmian w m2 przypadających na dziecko, ale też obniżenia wieku dla obowiązku szkolnego dzieciaków, do tego dołóżmy niż demograficzny oraz uciekające z miasta młode rodziny. I mamy wszystko jasne.

Ale tak naprawdę w tym wszystkim nie myśli się o dobrze dzieci, tylko o kasie, jaką można wycisnąć z komercjalizacji tej nieruchomości.

Być może potrzebne są kolejne środki na termy, więc dołożenie do portfolio całkiem ładnej nieruchomości podnosi zdolność kredytową spółeczki pod nazwą Termy Cieplickie sp. z o.o. dając możliwość zaciągnięcia kolejnych kredytów na poczet tej nietrafionej inwestycji (nietrafionej tylko jeśli chodzi o lokalizację) bo sam pomysł budowy w Cieplicach parku wodnego jest jak najbardziej potrzebny tej dzielnicy.

Tylko g***** zgodził się wybudować termy w tak kiepskim miejscu!!!!!!!!!!!
Ani parkingu, za płotem fabryka i piękne suwnice,zero widoku, normalne cud miód. No i teraz okazuje się, że również kosztem przedszkola, super teraz będziemy wozić dzieci do Jeleniej Góry.Czy Pan Prezydent zwróci nam za paliwo?

Właśnie dużo się mówi o rzekomych korzyściach dla Cieplic wynikających z budowy term. Rzeczywistość jest taka że do dziś nie wiadomo jaki procent mieszkańców Cieplic będzie stać na korzystanie z term, nie wiadomo czy faktycznie powstaną jakikolwiek wartościowe miejsca pracy dla miejscowych.

Wiadomo natomiast że skutki uboczne budowy term są szkodliwe dla lokalnej społeczności. Z tego wynika że ta inwestycja w ogóle nie powinna dojść do skutku. Ocenę oddziaływania sfałszowano albo zrobiono niekompetentnie pod dyktando ówczesnych władz.

Myślę że warto by się zwrócić w tej prawie do Brukseli. Wykorzystywanie pieniędzy unijnych do szkodzenia lokalnej społeczności jest NIELEGALNE.

te samorządy nie patrzą na dobro mieszkańców, takie fajne przedszkole.
Moje dziecko chodziło do tego przedszkola i zawsze uważałam i uważam,że jest to najlepiej położone przedszkole w mieście?

Dojdą jeszcze pozwy od rodziców zmuszanych przez przedszkole do podpisywania umów zawierających niedozwolone klauzule. Link: http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=2989

Tak rządzi tak zwana prawica! Żeby żyło się lepiej ! Polska zaścianek Europy . Wszyscy żyją jakąś "W' i konklawe jak by to mialo przynieść korzyści dla ludzi. Zaś przekręt .

Hurra!!!!!!
Teraz mamy winnego bałaganu na budowie Aquaskwerku w Cieplicach!!
Hurra Wredna Pani Dyrektor, paskudni rodzice no i jeszcze rozwrzeszczane dzieciaki to przez nich raj uciech wszelakich jakim miały być Termiontka Cieplickie już w Listopadzie 2011r. nie doczekały się po hucznym poczęciu, szczęśliwego rozwiązania.

pod pręgierz z nimi niech szczezną!!!

taa ciekawe jakoś ze nikt nie oskarża PMP o blokowanie budowy. A przecież dojazd miał być początkowo przez teren zakładu. Jak PMP blokuje to dobrze ale jak ktoś protestuje przeciwko temu by dźwigi jeździły przez plac zabaw działającego przedszkola to szkodnik społeczny.

""" Podejmowane przez Dyrekcję Przedszkola działania sądowe oznaczają w praktyce blokowanie budowy „Term Cieplickich” - czytamy w komunikacie miasta."""" nic dodać nic ująć --miasto znalazło odpowiedzialnego za swoją nieudolność ""zaczarowany parasol"""

po
masz rację to własnie miałem na myśli

Tylko czekać,jak zamiast przedszkola powstanie tam restauracja i hotel na potrzeby "SPA" ;)

Panie Kaflik tam nic złego nie piszą. Do czego ten link?
Jeśli chodzi o rodziców i dzieci, ciekawe kiedy miasto da jakąkolwiek nam rodzicom informację do których placówek mają sie kierowac, gdzie przygotowano dla nas miejsca w którym przedszkolu???
Bo na dzień dzisiejszy nie wiem gdzie zmiesci sie ponad 80 dzieci.
Przpełniona 10?, czy integracyjne???

A co złego ma pisać UOKiK? Wydał decyzję i tyle. Po awanturze o w/w umowy z przedszkola odeszło kilkadziesiąt dzieci. Podkreślam - PO AWANTURZE wywołanej przez dyrektorkę. A wracając do tematu artykułu - chciałbym wierzyć że miasto ma pomysł na zagospodarowanie budynku po przedszkolu.

a ja chciałbym wierzyć że miasto nie zdecyduje się na pogarszanie jakości życia tutejszych i okolicznych mieszkańców pozbawiając ich fajnego przedszkola i jeśli nie może się dogadać z najemcą to otworzy przedszkole miejskie w tej samej lokalizacji

Panie Kaflik, po czyjej stronie Pan stoi? Znam rodziców zadowolonych z pracy przedszkola mimo rozjeżdżania dojazdu i utrudnień związanych z budową.
Po prostu załoga jest wporzo... Panie miłe i kompetentne.

I teraz ci rodzice są w kropce. Dzieci przyzwyczaiły się do pań, a są dzieci nadwrażliwe pod tym względem i teraz będą poddane szokowi. Z winy miasta, bo tak sprawa wygląda.

Robisz Pan szum wokół swojej osoby... Stracił Pan pozytywną ocenę u mnie i szybko to się nie zmieni. Nie potrafi Pan cenić pracy ludzkiej, a na przekrętach każdy chce się ślizgać. Taki z Pana działacz społeczny.

prezydeny uważa chyba: "po co komu przedszkole, przecież park norweski jest duży, miejsca aż nadto" zwykły skandal. mieszkańcy osidla walczcie o to przedszkole

Będziemy walczyć o dobry basen dla osiedla . A Pani dyrektor , chyba z Wlenia czy Pasiecznika , niech walczy o własną kasę bez szkody dla dzieci . Mój dzieciak chodził do tego przedszkola pięć lat temu ( chwała wychowawczyniom ), od tego czasu nadęta dyrektorka nie wykonała żadnego poważnego remontu budynku , który się sypie . Polecam ogląd budynku , a szczególnie okolice o poddasza , elewacji , okien . Tam od kilku lat nic się nie zmieniło , chyba na gorsze . Kaska dla siebie i tyle , co tam szambo .

jaki basen? termy to nie jest basen osiedlowy.

Taaa . A osiedle XX to nie jest część miasta ...

Będziemy walczyć o dobry basen dla osiedla . A Pani dyrektor , chyba z Wlenia czy Pasiecznika , niech walczy o własną kasę bez szkody dla dzieci . Mój dzieciak chodził do tego przedszkola pięć lat temu ( chwała wychowawczyniom ), od tego czasu nadęta dyrektorka nie wykonała żadnego poważnego remontu budynku , który się sypie . Polecam ogląd budynku , a szczególnie okolice o poddasza , elewacji , okien . Tam od kilku lat nic się nie zmieniło , chyba na gorsze . Kaska dla siebie i tyle , co tam szambo .

Moje dziecko ma jedenaście lat i jest pod dobrą opieką k****nie , a na wały bez opieki nie chodzi . Poziom Twojej wypowiedzi godny jest działań dyrektorki z Wlenia . a może to sama pani dErektor się wypowiedziała ???

Sama twoja wypowiedz swiadczy ze jesteś tumanem(wyzwiska)

Po czym wnosisz,że zrobiły to dzieci z osiedla?? Bo wały leżą na osiedlu??? Czyli nikt inny nie tam nie chadza, tylko dzieci z XX? Żenada!

Mamy do sprzedania po okazyjnej cenie (najlepiej dla członka lub sympatyka PO), zabytkową Wille w atrakcyjnej lokalizacji.
Willa poniemiecka, dawny dom właściciela fabryki maszyn papierniczych w cieplicach, z własnym parkingiem dogodnym dojazdem.
Bardzo dogodna lokalizacja blisko do budowanego complexu basenów i dwóch parków (jeden do niewielkich poprawek).
informacje tylko u mnie

Trzeba uściślić: budnek przedszkola "Zaczarowany Parasol" został jeszcze przez poprzedniego prezydenta przeznaczony pod działalnośc term. Spółka zarzadzajaca Termami ma przejąc budynek i wykorzystywać na potrzeby Term po ukończeniu budowy. Dyrektorka przedszkola walcząc z bezprawiem kolejnych prezydentów z PO i walcząc o bezpieczeństwo dzieci naraziła się władzy i trzeba ją zniszczyć. Nikt nie będzie sie martwił o miejsca w przedszkolach dla dzieci, ponieważ prezydent chce upchnąć jak najwiecej dzieci w szkołach, bezprawnie przyjmując 5-latki do szkół i umieszczając je w świetlicach, bez należytych warunków sanitarnobytowych i własciwej opieki. Przedszkola najlepiej zlikwidować. No może za wyjątkiem dwóch "najlepszych". Ale jest jeszcze aspekt rozliczenia kolejnych władz miasta za ewidentną niegospodarność przy wyborze miejsca oraz realizacji projektu Termy Cieplickie. Poprzedni prezydent zakupił tereny przemysłowe, za które miasto uzyskiwało podatki,świadomie rezygnując z dochodów dla miasta i zlokalizował tam inwestycję bez zabezpieczenia parkingów, dróg dojazdowych, drogi ewakuacyjnej. Tę sprawę już dawno powinien zbadać prokurator. Obecny prezydent "będę rozmawiał - Zawiła" nie potrafi natomiast wybrać kolejnego wykonawcy na dokończenie spartaczonej inwestycji. Za to wszystko najlepiej obwinić Panią dyrektor przedszkola "Zaczarowany Parasol" i przykryć tym swoje przekręty i nieudolność. Na koniec refleksja: w naszym mieście od 1990 r. rządzą w różnych konfiguracjach ci sami ludzie, zamieniając sie tylko stanowiskami, a jak w wyborach się nie powiodło to do "poczekalni" w zarządach i radach nadzorczych spółek. Ci ludzie wepchnęłli Jelenią Górę w marazm, w którym nic sie nie udaje. Żadna rozpoczęta inwestycja nie została ukończona na czas i w sposób wczesniej planowany. W naszym mieście żyje sie coraz gorzej. W JELENIEJ GÓRZE CZAS NA ZMIANY !!!

Gdyby to było takie proste - wszyscy źli tylko Dorota Czekaj dobra. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Tak na marginesie - nie miałem pojęcia że w miejscu gdzie bawią się dzieci są dwa czynne szamba.

To co dyrektorka wybudowała te szamba czy to miasto nie skanalizowało tej części Cieplic. Kaflik czytaj ze zrozumieniem, to poziom szkoły podstawowej.

Jestem rodzicem dziecka które uczęszcza do tego przedszkola i moje spostrzeżenia rozdzielają winę - oczywiście miasto z wiadomych powodów.. ale również i Pani Dyrektor która nieustannie prowadzi wojnę z kolejnymi urzędami i instytucjami - wyrobiła sobie renomę osoby o " oryginalnym charakterze". Co chwilę słychać o kolejnym konflikcie, co z oczywistych względów wpływa negatywnie na opinię przedszkola.
Mam wrażenie, że rodzice i dzieci są kartą przetargową w sporze. Przypominam że placówka jet NIEPUBLICZNYM przedszkolem a nie miejskim, więc w interesie Pani Dyrektor jest dogadywanie się i rozwiązywanie problemów, bo to jej praca i biznes.
Kadra nauczycielska jest tam świetna, Panie robią co mogą - choć warunki ciągle się pogarszają, sporo rodziców ma jednak uwagi do zarządzania placówką.

nie chodzi o to kto zły a kto dobry. Chodzi o to kto traci. Żeby zrobić pani Czekaj na złość robi się na złość wielu ludziom. To g****e i dziecinne.
Skoro pani Czekaj tak miastu przeszkadza - niech miasto zrobi inne przedszkole w tym samym miejscu. Ale nie - miastu się nie opłaca ani się nie chce. A jak komuś się opłaca i chce to trzeba zniszczyć - smutne.

Pani Marcinie czy ma Pan dzieci?
Bo pisze Pan jak potłuczony,
Czy kiedykolwiek uczestniczył Pan w zajęciach w/w przedszkolu?
Czy jest Pan kolesiem naszej władzy.
Dobrze wiemy co jest zaplanowane w tym budynku?

jest to wspaniala wiadomosc, niezmierenie sie ciesze, ze pani dyrektor tej placowki utarto nosa :D Mam nadzieje, ze pani ta, wiecej nie bedzie psuc nerwow rodzicom dzieci - patrz rocznik mojej corki !!!
pani ta niejako sama doprowadzila swoim zachowaniem do tego, ze miasto mialo juz dosc takiej roszczeniowej postawy tej pani, a ze dyrektorka w rozmowach jest niesamowicie niemiła to wyszlo jak wyszlo. Sama sobie taki los zgotowala!

zaś bruździsz

prawda w oczy kole, jaka jest dyrektorka parasola kazdy wie, kto mial z nia stycznosc.tyle w temacie, dobrze ze to juz przeszlosc. pani ta moze sobie otworzy swoj biznes... na Zachelmiu ;-)

Wiele dzieci rodzice dowożą z daleka od lat (z centrum jeleniej, z podgórzyna ... ) - takie złe to przedszkole

Nie -ona ponoć mieszka na Goduszyńskiej w jakiejś ruinie jakaś była szkoła ponoć tragedia nie widziałem osobiście tylko ze słyszenia musze podjechać zobaczyć ale można sobie wyobrazić bo przedszkole ponoć to pałac w porównaniu do tego domu

Dobrze, że prezydent ogłosił swoją decyzję już po zakończeniu zapisów do publicznych przedszkoli.
Dzięki temu rodzicie dzieci z „Zaczarowanego Parasola” będą mieli nieco dodatkowej adrenalinki.
Przypomnę, że już w ubiegłym roku ten ładny Pan od oświaty mówił „są miejsca dla wszystkich dzieci w Jeleniej Górze tylko nie zawsze tam gdzie rodzice by chcieli”. Ty sposobem rodzice z XX-lecia dostaną dla swojej pociech bardzo atrakcyjne miejsce na Zabobrzu.
Jedno jest niemal pewne Cieplickie podstawówki będą miały chyba najlepszy wskaźnik w mieście pod względem ilości 5-cio i sześcio latków. Tak nasze miasto realizuje program „szaściolatek w szkole”. Sukces brawo sukces.

[quote=Complex Nieruchomości]Dobrze, że prezydent ogłosił swoją decyzję już po zakończeniu zapisów do publicznych przedszkoli.
Dzięki temu rodzicie dzieci z „Zaczarowanego Parasola” będą mieli nieco dodatkowej adrenalinki.
Przypomnę, że już w ubiegłym roku ten ładny Pan od oświaty mówił „są miejsca dla wszystkich dzieci w Jeleniej Górze tylko nie zawsze tam gdzie rodzice by chcieli”. Ty sposobem rodzice z XX-lecia dostaną dla swojej pociech bardzo atrakcyjne miejsce na Zabobrzu.
Jedno jest niemal pewne Cieplickie podstawówki będą miały chyba najlepszy wskaźnik w mieście pod względem ilości 5-cio i 6 latków. Tak nasze miasto realizuje program „szaściolatek w szkole”. Sukces brawo sukces.[/quote]

wystarczy wejść na stronę jeleniagora.pl
NABÓR DO PRZEDSZKOLI TRWA DO 22 MARCA DO GODZ, 14:00
A tak naprawdę to wielu rodziców z "zaczarowanego" już zgłosiło dzieci do naboru elektronicznego i wcale nie czekają :)
2 late temu też był problem z przyjęciem mojego dziecka ale w odpowiednim czasie zgłosiliśmy swoje zainteresowanie i dodatkowo otwarto grupę dla 20 dzieci.
Wiec może tak nie zajmować się plotkami tylko wziąć zadbać o interes własnych pociech i zgłosić się do naboru szczególnie jeżeli boicie się o miejsce.
RODZICU BĄDŹ MĄDRY i ZAPISZ DZIECKO W TERMINIE :)
Polecam

co za bolszewizm - władza wie lepiej jaki przedszkole jest lepsze dla twojego dziecka

Chodzi oto że Prezydent obiecał swojemu znajomemu ten obiekt na restauracji idealna pozycji kolo term

Masz na to dowody , to do prokuratury biegiem . Ale jeśli nic nie masz , za wyjątkiem swoich urojeń , to MORDA W KUBEŁ .

Od dawna widac ze ktos ma chrapke na ten budynek. I zrobia wszystko zeby go zdobyć a dziecmi nikt sie nie martwi. A jak niby mialby wygladać dowod oficjalna delkaracja na stronir prezydenta miasta.

Stasiu nie bełkotaj . Konkrety proszę !!!!!! A ten wspaniały i zapuszczony budynek pies z kulawą nogą nie obsika . Przyjdź i obejrzyj tę ruinę .

Chcesz konkrety?No to proszę!!!!!!!!!!

Masz 11-letnie dziecko,i bzdyczysz sie o przedszkole,a to okna nie takie,a to sramto,owamto.

W tym wieku dziecka,nie myśli się o przedszkolu!!!!!

Jesteś stroną,w dodatku ****ską,a w dodatku z idiotycznymi pomysłami(basen na XX)

I czemu "BEZINTERESOWNIE" pastwisz sie nad ruiną???

Chcesz kupić??

Kmiotku , moje dziecko chodziło do tego przedszkola trzy lata . Znam problemy tego obiektu , z głównym jego problemem : Panią dErektor mieszkającą gdzieś w okolicach Wlenia i ZAWSZE MAJĄCĄ w odbycie miejscowe problemy . Mieszkam na naszym osiedlu i mam na sercu jego przyszłość , z przedszkolem łącznie .

Aha,licencjat tam skonczyło?

A wytlumaczyłeś mu co to odbyt,zatroskany ****usiu?

Hmmm... Trudno odpowiadać na słownego pawia absolwenta Wyższej Szkoły Manadżnentu z Sobieszowa . No i po co likwidowano zawodówkę przy narzędziówce ? Klocek mógł zdobyć solidne ( z polskiego też ) wykształcenie :-)))))

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.