Żądz nie głusz!

Żądz nie głusz!

W Zdrojowym Teatrze Animacji zaprezentowano autorski spektakl muzyczny Kazimierza Pichlaka pt. „Żądz nie głusz”. 15 kwietnia autorowi sztuki na scenie towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Jacek Szreniawa – fortepian, śpiew, Jakub Olejnik – kontrabas, Mateusz Maniak – perkusja.

Kazimierz Pichlak wielokrotnie już udowodnił, że jest człowiekiem wielu talentów. Jeden nich, ten realizowany w medycznym fachu, lepiej podziwiać z dystansu lub jedynie słuchać o nim. Pozostałe – i owszem - chętnie oceniamy osobiście. Jesteśmy wszak ciekawi, jak spełnia się artystycznie człowiek wykształcony w dziedzinie pozornie ze sztuką i twórczością artystyczną niewiele mającej wspólnego. „Żądz nie głusz”, to kolejne przedsięwzięcie artystyczne autorstwa cenionego chirurga, doktora nauk medycznych Kazimierza Pichlaka, po spektaklu zrealizowanym także w Zdrojowym Teatrze Animacji pt. „Na otwartym sercu” i unikalnym pokazie fotografii z muzyką na żywo w wykonaniu Jacka Szreniawy i zespołu pt. „Muzyka gór bardzo górzystych”.

„Żądz nie głusz” to teksty liryczne i dowcipne o męskich fascynacjach i damsko-męskich relacjach, o sprawach drobnych i tych najważniejszych, żeby nie powiedzieć – ostatecznych. A wszystko napisane piękną polszczyzną, z inteligentną pointa i skojarzeniami do rozszyfrowania przez czytających coś więcej, niż krótkie wiadomości tekstowe. Kazimierz Pichlak jest uważnym obserwatorem naszej codzienności i potrafi ją celnie skomentować, a że jest dowcipny i przewrotny, to i depresja jest u niego po prostu „Depresyjką”. Jacek Szreniawa, który jest muzycznie odpowiedzialny za ten program, doskonale potrafi rozczytać nie tylko tekst, ale i podtekst, więc strona muzyczna jest tylko znakomitym dopełnieniem słowa – i ten głos… A pieśń finałowa?! To dokładny, acz lapidarny przegląd osiągnięć naszego kraju w ostatnich dwóch latach wyśpiewany do rymu i rytmu wspólnie z widownią (refren), która jak zwykle doskonale „wyłapała” wszystkie smaczki cienkiej ironii. Mimo nienajweselszej pointy, wieczór zakończył się burzliwymi oklaskami, którymi pożegnano artystów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.