Zagrali z Urszulą Radwańską pod Śnieżką

Zagrali z Urszulą Radwańską pod Śnieżką

Nie lada gratka spotkała uczestników akcji „Dzieciaki do rakiet”, która odbyła się w sobotę (30 czerwca) na deptaku w Karpaczu. Poznali podstawy gry w tenisa, mogli nawet zmierzyć się z samą Urszulą Radwańską! – Było super – mówili ci, którzy chwycili rakiety.

– Mamy mnóstwo wydarzeń sportowych w Karpaczu, ale to jedyna taka akcja, związana z tenisem – przyznała Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza podczas uroczystości otwarcia imprezy pn. Dzieciaki do rakiet.

Na deptaku ustawiono cztery mini korty, na których trenerzy uczyli chętne dzieci podstaw gry: trzymania rakiety, odbijania piłki na dokładność, pracy nóg itp.
Gościem specjalnym była Urszula Radwańska, utalentowana polska tenisistka, mająca na koncie szereg sukcesów międzynarodowych. Jest m.in. triumfatorką juniorskiego Wimbledonu z 2007 roku, zdobywczynią juniorskiego Małego Szlema.
- Pierwszy raz jestem w Karpaczu, i jak na razie bardzo mi się podoba – przyznała Urszula Radwańska. - Fajnie, że ta akcja jest w centrum miasta, bo nawet jeśli ktoś o niej wcześniej nie wiedział, to może zatrzymać się, popatrzeć, dołączyć w trakcie. To świetna promocja tenisa, a tenis to całe moje życie.
Przyznała, że ostatnie dobre wyniki polskich tenisistów powodują, że jest to sport coraz bardziej popularny. – Jeszcze parę lat temu było o nim mało w mediach, bo nie było sukcesów – mówi. – Dzisiaj coraz więcej dzieci gra w tenisa, w Warszawie czy Krakowie czasem ciężko znaleźć wolne godziny na kortach, co jest bardzo pozytywne.
Przyznaje, że w zakresie bazy sportowej wiele jest do poprawy. – W Krakowie, skąd wywodzi się wielu tenisistów, nie ma na przykład kortu w twardą nawierzchnią – przyznaje.
Urszula Radwańska w sobotę pokazała wielką klasę. Wzięła udział w otwarciu tenisowej imprezy, i choć była elegancko ubrana, to wzięła udział w zajęciach, odbijając piłkę z dziećmi, które stawiały dopiero pierwsze kroki w tej dyscyplinie.
– Grałem z panią Radwańską – pochwalił się mamie 11-letni Mateusz.
Zadowoleni byli też rodzice, którzy bacznie obserwowali poczynania swoich pociech.
– Jest bardzo sympatycznie, to dobrze przemyślana akcja – przyznała Katarzyna Bartnicka z Łodzi, która jest na wakacjach w Karpaczu. – Dzieci się nie nudzą, a mogą jeszcze czegoś nauczyć.
Jej sześcioipółletnia córka Julia przyznała, że pierwszy raz grała w tenisa. – Wszystko mi się podobało. Chyba jeszcze kiedyś zagram – powiedziała dziewczynka.
Dlaczego akurat tego typu akcja odbywa się w Karpaczu? – Szukaliśmy miejsca, w którym gromadzi się wiele osób przez cały czas, latem, zimą, wiosną – wyjaśnia Beata Leja z Banku BGŻ BNP Paribas, który był głównym organizatorem. – W górskich miejscowościach ciężko znaleźć płaski plac, który znajduje się w centrum i na którym można położyć korty. Karpacz ma piękny deptak i na nim dało się to zrobić.
Było to strzałem w dziesiątkę. Przy grających co rusz zatrzymywali się przechodnie. Niektórzy zapisywali swoje dzieci do udziału w tej akcji, inni prosili o selfie z Urszulą Radwańską. – Świetny pomysł – podkreślali patrząc na ustawione na deptaku mini korty.
 

G0010473.JPG
G0030553.JPG
GOPR0468.JPG
GOPR0500.JPG
IMG_6533.JPG
IMG_6554.JPG
IMG_6557.JPG
IMG_6562.JPG
IMG_6574.JPG
IMG_6578.JPG
IMG_6588.JPG
IMG_6597.JPG
IMG_6608.JPG
IMG_6626.JPG
IMG_6638.JPG
IMG_6646.JPG
IMG_6664.JPG
IMG_6670.JPG
IMG_6687.JPG
IMG_6694.JPG
IMG_6750.JPG
IMG_6759.JPG
IMG_6790.JPG
IMG_6794.JPG
IMG_6798.JPG
IMG_6816.JPG
IMG_6882.JPG
IMG_6895.JPG
IMG_6913.JPG
IMG_6916.JPG

Komentarze (1)

gra z dziećmi bo boi sie przegrać z przypadkową osobą.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.