Zakaz wjazdu na cmentarze

Zdj. MPGK

Zbliża się 1 listopada i dzień Wszystkich Świętych, czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Jeleniogórskie MPGK ustaliło w związku z tym, że od 27.10.2018r. do 06.11.2018r. z powodów logistycznych, panować będzie całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane.

W tym szczególnym czasie do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione będą wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: policji, straży miejskiej, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej. Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek. Ustalenia dotyczą cmentarzy:

Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44
Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68
Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A
Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera

W związku ze zbliżającym się świętem oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, MPGK zwraca się z prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób: Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników opisanych ("ODPADY BIO"). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ("ZMIESZANE ODPADY").
-Zapraszamy do pobierania worków na liście, które będą nieodpłatnie rozdawane, osobom opiekującym się grobami – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy MPGK. Worki można będzie odebrać przy głównym wejściu na Stary Cmentarz oraz przy portierni przy wejściu od ul. Mickiewicza 31; od 15.10.2018 do 31.10.2018 w godz. 9 do 17; przy pomieszczeniu socjalnym w kaplicy na Nowym Cmentarzu od 15.10.2018 w dni powszednie w godzinach od 9 do 17. Worki pełne liści należy zostawiać w już wystawionych pojemnikach opisanych: "ODPADY BIO".

IMG_0261.JPG

Komentarze (4)

A co z pochówkami?

Pogrzebów też nie będzie, widziałem ostatnio jak do kaplicy w pośpiechu zwozili zamrażarki sklepowe, będą mrozić, pogrzeby dopiero po 06.11.

Do widziałem ale z ciebie debil

"Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.".... A jak ten tekst ma się do zagradzania płotkami przejść. Gdy pochowałam moich rodziców, od strony alejki było dojście. Po kilku latach pojawiło się obszerne ogrodzenie wokół pomnika. Teraz aby dojść do rodziców muszę przeciskać się bokiem między dwoma ogrodzeniami.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.