Zamieszanie na jednokierunkowej ulicy

Zamieszanie na jednokierunkowej ulicy

– Absurd, głupota, działanie bez sensu – tak kierowcy nazywają zmiany w organizacji ruchu na ulicy Chełmońskiego w Jeleniej Górze. Miasto wprowadziło tam ruch kierunkowy. – Komu to ma służyć – pytają ludzie. Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak mówi, że oznakowanie zostanie zmienione.

– Jeżeli to ma usprawnić ruch to informuję, że nie usprawnia – mówi pan Andrzej, który w środę zadzwonił na dyżur redakcyjny do naszej redakcji. –. Przeciwnie, wprowadza jeszcze większe zamieszanie.

Podobnych telefonów w środę (17 maja) odebraliśmy więcej. Chodzi o zmiany organizacji ruchu na ulicy Chełmońskiego w Jeleniej Górze. Wprowadzono tam ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sudecką do skrzyżowania z ulicą Matejki (przy Muzeum Karkonoskim). Problem w tym, że wielu kierowców z przyzwyczajenia jeździ po staremu. Kiedy zorientują się, że wjechali pod zakaz, zawracają. Na miejscu od dwóch dni dzieją się dantejskie sceny. – Zatrzymała mnie policja, bo wjechałem pod prąd – denerwował się jeden z mieszkańców. – Mam 40 lat i zawsze tu był ruch w obu kierunkach. A nagle z dnia na dzień wywrócili wszystko.
Wprawdzie na miejscu są znaki, ale niektóre są ustawione tak, że kierowcy widzą je w ostatniej chwili.

Odkąd zmieniono oznakowanie, kierowcy zadają sobie pytanie: komu to ma służyć?
Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak przyznaje, że zmiany wprowadzono na wniosek mieszkańców ulicy Chełmońskiego. – Argumentowali oni, że droga w tym miejscu jest wąska a ruch duży. Jest niebezpieczeństwo, że auta potrącą pieszych – mówi. – Dlatego przychyliliśmy się do tej prośby.
Tyle, że nie tak to miało wyglądać. – Po pierwsze, ruch jednostronny wprowadzono nie w stronę, w którą planowaliśmy – mówi zastępca prezydenta. – Auta miały jeździć od strony Muzeum Karkonoskiego, do ulicy Sudeckiej.
Wydaje się to lepszym rozwiązaniem, gdyż w tym kierunku jeździ znacznie więcej samochodów, niż w przeciwnym. Auta wyjeżdżające z centrum w stronę Karpacza omijają dzięki temu zatłoczone skrzyżowanie ulicy Sudeckiej z Aleją Wojska Polskiego. Po drugie, ruch jednokierunkowy miał obowiązywać na krótszym odcinku: od skrzyżowania z ulicą Matejki do skrzyżowania z ulicą Modrzejewskiej, bądź z ulicą Przeskok. Tak, by kierowcy jadący od ulicy Sudeckiej też mogli wjechać w Chełmońskiego, do swoich domów albo do Biedronki.
Dlaczego w takim razie zastosowano inne rozwiązanie? – Nie wiem. Projekt zmian ustalaliśmy jeszcze z poprzednim dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze – mówi Jerzy Łuzniak. Zapewnił, że organizacja ruchu w tym miejscu będzie poprawiona. – W czwartek rano odbędzie się wizja lokalna. Spotkamy się na miejscu i podejmiemy odpowiednie decyzje.
Podkreślił, że policjanci stojący w tym miejscu nie wlepiają od razu mandatów, ale pouczają kierowców.

Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Dominika Wolańska
Fot. Dominika Wolańska
Fot. Dominika Wolańska
Fot. Dominika Wolańska

Komentarze (26)

Pytanie ;Kto wprowadził? Ktosik wprowadził a Vice zabiera głos.Dziwne.
W Jeleniej to jak w GS ,kto rano wcześniej przychodzi to rządzi.
Co skończył się lans nowego dyr.od dziur i studzienek ?

Czyli jednokierunkowa żeby zmusić kierowców do jeszcze większego zatłaczania skrzyżowania WP z Sudecką...
BRAWO MÓZGI

żenujące. no k...a wszystko jest w tej sprawie żenujące - żenująca i bezmyślna jest nowa "organizacja ruchu", żenujące jest to, że jakiś oszołom czy ***** co ma znajomości w UM czy w MZDiM może spowodować zmianę ulicy na jednokierunkową, bo np. chce parkować przy ulicy pod domem, żenujące są wyjaśnienia Łużniaka (.. "ruch jednostronny wprowadzono nie w tę stronę, co planowaliśmy"... pan z-ca prezydenta marnuje się w Ratuszu, z takim zacięciem kabaretowym lepiej niech robi karierę w szołbiznesie), żenujące i debilne są "argumenty" "mieszkańców" - 'niebezpieczeństwo, że auta potrącą pieszych' - no ja pie..., to chodźcie matoły chodnikiem a nie ulicą to unikniecie "niebezpieczeństwa potrącenia".

Natomiast mi się nie podoba gdy mieszkańcy tego odcinka ulicy Chełmońskiego jeżdżą po innych ulicach Jeleniej Góry i co na to Ratusz? Zatkaliście skrzyżowania W.Polskiego- Mickiewicza- Matejki-Sudecka ,taki jest efekt tych idiotycznych zmian.Miałem nadzieje na zmiany w myśleniu zarządcy dróg po przyjściu nowego dyrektora, niestety to (chyba) następny dyletant na tym stanowisku.

No chyba ,że miastu chodzi o kasę za parkowanie po otwarciu bunkrów na Wzgórzu Kościuszki, tworząc parking na jednym pasie.Jeżeli tak to przepraszam bogu ducha winnych mieszkańców

Można byłoby też zastanowić się nad zmianą organizacji ruchu w cieplicach kolo liceum Norwida, wjazd na most. Może tez jednokierunkowa?

Swoją drogą macie piękny obraz jak kierowcy jeżdżą na pamięć. Najpierw tablica informacyjna z organizacją ruchu na skrzyżowaniu, potem nakaz skrętu w lewo, potem zakaz wjazdu, a oni i tak walą na ślepo przez 3 znaki i nie widzą żadnego.

Czyli nic nowego, Panie Prezydencie Łużniak. A poza tym niebezpiecznie zaczyna się coraz częściej używać sformułowania: "odciążamy tradycyjne ulice, kierując ruch pojazdów na sąsiednie ulice". Panie Prezydencie Łużniak, zaczął Pan lansować pogląd, że najlepiej nie budować obwodnic, a pojazdy wszelkiej maści puszczać np. w osiedla domów jednorodzinnych? Sprytnie, ale wie Pan, że ciężarowy z naczepą 15-metrowiec z trudem pokonuje czasem kręte wąskie jezdnie między domami jednorodzinnymi. Powinien Pan to zbadać w terenie, polecam Cieplice.

Działanie po najmniejszej linii oporu! Oto wzorowy przykład walki ze smogiem samochodowym w centrum miasta, nie mówiąc już o frustracji kierowców!
A wystarczyło by NIECO poszerzyć jezdnię od strony parku...

Podkopując skarpę? A mur oporowy kto by postawił i jakim kosztem?

co trzeba mieć w głowie żeby zablokować dojazd do ulicy sudeckiej ? no chyba że jakiś prominent tam się wprowadził i zażądał zakazu to by wszystko tłumaczyło...

Głosujcie dalej na Łużniaka.

Głosujcie dalej na Łużniaka.

Norbert !!!!
Na Boga
Tyś to zatwierdził ?????
Porażka

jak miało być inaczej to zdejmijcie te znaki i nie róbcie siary
przecież ten kto to założył był chyba bezmózgiem, albo nigdy nie jeździł w tamtej okolicy

Nie wierzę w to co czytam :)) Zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu!

Miało byc lepiej...Wyszło jak zwykle w JG
Za chwilę znowy trzeba bedzie zmieniac organizacje ruchu w tym rejonie jak otworzą podziemia-główna atrakcja JG.Tylko gdzie są przewidywane parkingi dla aut i autokarów ,przy bierdonce?Znowu okarze sie ze ktoś coś myślał tylko drugi żle go zrozumiał

A może jakaś dymisja przywróci jakiś strzęp honoru naszych urzędników?

Onegdaj pewien miejscowy notabl miał stłuczkę na ul. Chełmońskiego i zaraz zainstalowano spowalniacze, teraz zapewne przeszkadza mu większy ruch samochodów. Tak się zastanawiam, kto to może być - że pozwala sobie na prywatę?

Czy aby na pewno chodzi o bezpieczeństwo i zmniejszenie ruchu? Dzisiaj widziałem tam już ustawione tablice o strefie płatnego parkowania...

solidaruchy uczestniczyły w rokradaniu polskich firm które teraz płaciły by podatki i było by na inwestycje w polsce i jg a teraz trzeba wymyślać podatki w postaci płatnych parkingów aby mieć na utrzymanie tylko ratuszowych bo na inwestycje z podatku pod tytułem płatne parkingi niestety nie wystarczy - kiedy polaki pogonią rządzących którzy wymyślają im podatki typu płatne parkingi? jak można być politykiem przyzwalającym na okradanie polaków w postaci zmyślonego podatku typu płatny parking?

kiedy na te ziemie wroca prawowici własciciele, czyli NIEMCY to w koncu naucza durnych i tempych polaczkow jak sie wprowadza w zycie takie rozwiazania.

Ruch jest tam faktycznie spory, zwłaszcza w godzinach szczytu, do tego przed 8 chodzi tamtędy sporo dzieciaków, a chodnik jest symboliczny i można sobie na nim nogi powykręcać (zimą go nie ma). Oczywiście zamiast wziąć się i zrobić z pół metra chodnika więcej, zamyka się ulicę. OT CAŁA POLSKA! Że też w tak popi...nym kraju przyszło mi żyć...

Mieszkańcy się skarżyli? Ja mieszkam na Chełmońskiego i wspólnie z sąsiadami uważamy, że własnie teraz pojawiły się utrudnienia. Pozdrawiam wszystkich skręcających w lewo na sudecką w godzinach szczytu :D Może rozbudować sygnalizację świetlną w tym miejscu?

Mieszkańcy się skarżyli? Ja mieszkam na Chełmońskiego i wspólnie z sąsiadami uważamy, że własnie teraz pojawiły się utrudnienia. Pozdrawiam wszystkich skręcających w lewo na sudecką w godzinach szczytu :D Może rozbudować sygnalizację świetlną w tym miejscu?

Ciekawe, że zaraz po tym jak postawiono znaki zakazu wymalowano na jezdni miejsca do parkowania i teraz tam jest strefa płatnego parkowania.

Teraz wiemy po co ten zakaz, wcale nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa, tylko o poprawę budżetu!

KŁAMCY!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.