Zamieszanie w pierwszej piątce kandydatów

Zamieszanie w pierwszej piątce kandydatów

Zgodnie z zapowiedzią ujawniamy częściowe wyniki głosowania na „Człowieka Roku 2017”. Dzisiaj druga analiza przebiegu głosowania zamieszczona na portalu. Wyniki są stanem na godzinę 12.00 dnia publikacji.

Jadwiga Błaszczyk umocniła się na pozycji lidera oraz powiększyła swoją przewagę, nie tylko nad resztą stawki, ale również „odskoczyła” Krzysztofowi Czaplickiemu na prawie 100 punktów. Drugie miejsce należy do Krzysztofa Czaplickiego, ale dużo się dzieje za jego plecami. Na trzecią pozycję przesunął się Artur Zych, a na czwartą Radosław Jęcek. Obydwaj samorządowcy dotychczas nie mieścili się w pierwszej piątce, a burmistrz Karpacza jeszcze wczoraj był notowany dopiero w połowie drugiej dziesiątki kandydatów. Piątkę zamyka kandydatura Agnieszki Karaban.

Agata Ćwiek i Beata Pacyga póki co wypadły poza pierwszą piątkę. Na ósmą pozycje spadła Maria Łabaziewcz, na dziewiątą Krystyna Pisarska. Dziesiątkę zamyka kandydatura Alicji Dragun-Ciechanowskiej. Józef Liebiersbach spadł do drugiej dziesiątki. Cały czas mały dystans do czołówki mają Jens Kroeger, Konrad Sikora, Mirosław Garbowski i Witold Szczudłowski.

Różnica punktów między pierwszy a piątym miejscem – to 275 punktów (czyli 138 kuponów, albo 275 sms-ów). Jednakże różnica między piątą a szóstą lokatą to zaledwie 3 punkty. Z kolei dziesiątej Alicji Dragun-Ciechanowskiej do finałowej piątki brakuje zaledwie 34 punktów (to tylko 17 kuponów bądź 34 sms-y). Tak więc tu naprawdę każde rozstrzygnięcie jest możliwe.

Jutro ostatni meldunek z przebiegu głosowania. Przypominamy, że ten etap trwa do poniedziałku 15 stycznia w południe. Przypominamy, że kupując „Nowiny Jeleniogórskie” i wypełniając plebiscytowe kupony zyskują Państwo możliwość 3 głosów (człowieka roku, sportowiec i trener), a każde ze wskazań ma siłę 2 punktów.

Głosowanie kończymy w poniedziałek 15 stycznia o godzinie 12.00. Nazwiska finalistów ogłosimy za w „Nowinach Jeleniogórskich” z 16 stycznia i od tego momenty będzie można wspierać tylko tych kandydatów, którzy pozostali w grze o tytuł „Człowieka Roku”.

Więcej o wyborach Człowieka Roku oraz sposobach głosowania w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.