Zamieszanie z darmowymi szczepieniami przeciw grypie

Zamieszanie z darmowymi szczepieniami przeciw grypie

- Moja koleżanka trzy tygodnie temu szczepiła się przeciw grypie i zapłaciła 20 zł, a ja teraz poszłam i musiałam wydać 35 zł. A kilka miesięcy temu PiS obiecywał, że dla seniorów będą darmowe szczepienia. Straszny bałagan jest i nic nie wiadomo – mówi pani Zofia, 74-latka z Cieplic. Z obiecanek polityków, jak to często bywa, niewiele wynika. Za to od jutra w wybranych przychodniach seniorzy z Jeleniej Góry będą mogli zaszczepić się rzeczywiście za darmo. Przygotowano 1000 szczepionek. Gdzie będzie się można zaszczepić za darmo? 

O tym, że nie ma ogólnopolskiej akcji fundowania szczepień przeciwko grypie upewnił nas jeleniogórski sanepid. - W organizacji takiej akcji musielibyśmy uczestniczyć – usłyszeliśmy. Niektóre przychodnie organizują promocje na własną rękę, dla swoich pacjentów. Tak było w przypadku opisanym na początku tekstu. W przychodni „Źródło” przy ul. Sprzymierzonych oferowano szczepionki z 50 proc. upustem, do czasu, kiedy te skończyły się. Teraz pacjenci muszą kupić specyfiki innej firmy za pełna cenę.

Starsi jeleniogórzanie będą jednak mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień. Będą one oferowane od 10 października do 30 listopada w wybranych przychodniach. Akcje organizuje samorząd Jeleniej Góry

Na bezpłatne szczepienie ochronnego przeciw grypie mogą liczyć osoby powyżej 60 roku życia (urodzone w 1958 roku lub wcześniej), którzy są mieszkańcami Jeleniej Góry.


Ilość osób do szczepienia ochronnego zaplanowano na poziomie 1.000 osób. Szczepienia będą dokonywane w godzinach otwarcia punktów szczepień w następujących przychodniach:
1. Przychodnia „Doktor”, ul. Grottgera 10 – 250 szczepionek
2. Przychodnia Zabobrze, ul. Ogińskiego 1B – 500 szczepionek
3. Przychodnia POZ Orle, ul. Cieplicka 83a – 150 szczepionek
4. NZOZ „Lekarz Rodzinny”, ul. Kopernika 2 oraz ul. Wrocławska 71 – 100 szczepionek.

Czy to wystarczająca ilość szczepionek dla jeleniogórskich seniorów? - Sądząc po ostatnim roku, to w pełni zaspokoi potrzeby. Wszyscy, którzy zgłosili się i spełnili warunki, zostali zaszczepieni – powiedziano nam w przychodni „Zabobrze”. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba okazać dokument tożsamości i odbyć na miejscu wizytę u internisty. Rejestracja nie jest wymagana. 

przy.JPG

Komentarze (12)

Pani Zofio, jeszcze się Pani nie przyzwyczaiła do obiecanek PiSu? Jak obiecują, to obiecują, a komuś tam radość :)

Gdyby pani Zofia (jeśli w ogóle istnieje) była bardziej obrotna to zadzwoniłaby do NFZ i zapytała jak to wygląda.

Za to pani pewnie przyzwyczaiła się do rozkradania państwa Polskiego przez PO. No chyba ze jest pani z tej samej kliki i sama pani kradnie, stąd taka zagorzała obrona.

Szczepionka jednej firmy jest dla osób powyżej 65 lat z 50% odpłatnością i kosztuje w aptece około 25 zł. Wyjściowo ponad 50 zł. Rok temu kosztowała na 100% około 20 zł. Szczepionka innej firmy porównywalna kosztuje na 100% około 20 zł. Czyli ta pierwsza firma załatwiła sobie w ministerstwie zdrowia zniżkę i mogła wywindować cenę szczepionki do 50 zł. Płaci państwo i pacjent solidarnie po 25 zeta. Ten, kto wykupi szczepionkę drugiego producenta z odpłatnością 100% zapłaci mniej. Witamy w Polsce!

Państwo za nic nie płaci, płacimy My obywatele. Cena szczepionki p/grypie rok temu kosztowała ok 30 zł w tym roku podrożała prawie o 100% po to żeby "państwo rządzący" mogli powiedzieć,że coś dają seniorom taniej. Po 25 zeta to szczepionki maja tylko seniorzy pozostali po niecałe 50 dych

W ubiegłym roku płaciłem 20 zł. Państwo płaci naszymi pieniędzmi, przecież to jasne , nie jestem idiotą. Firma X dała w łapę komu trzeba i zarabia 2 razy więcej, niż rok temu.

szczepic sie w tym wieku to jak zapisac sie do kolejki po smierc

Szczepienie igłowe na grypę to głupota. Ja przyjmuję szczepionkę w płynie i nie choruję.

Ej, męskie nasienie to nie szczepionka! Oszukano cię, synu!

Chciałeś zabłysnąć, zasmrodziłeś tylko forum. Masz zerowe pojęcie o szczepionkach dostępnych na rynku. Myślisz, że szczepienia odbywają się tylko za pomocą igły. Poczytaj o szczepionkach w kroplach . Mniejsza ingerencja zewnętrzna a efekt bardzo dobry. Już w pierwszym wpisie bym podał nazwę ale nei chcę reklamować tutaj firm. A ty ogarnij się, wyciągnij kredki i pomaluj trochę - ponoć to odpręża zdechłe umysły. A jeśli masz złe wspomnienia z nasieniem to udaj się do psychologa a nie wypisujesz na forach jakieś nędzne wywody.

Ksiądz to nie lekarz.

Smarzowski, masz rację.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.