Zamkną most. Rewolucja w rozkładzie jazdy

Zamkną most. Rewolucja w rozkładzie jazdy

Już za kilka dni (w poniedziałek 26 czerwca) zamknięty zostanie most na ul. Cervi w Cieplicach. To spowoduje utrudnienia dla kierowców, ale i dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Którędy pojadą autobusy, które jeździły przez zamykaną przeprawę?

– Zamknięcie tak kluczowego miejsca będzie wiązało się z olbrzymimi utrudnieniami w ruchu, ale po pół roku most zostanie oddany po remoncie i nie będzie żadnych zwężeń ani ograniczeń, jak dzisiaj – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Zapowiedział, że dla pieszych zostanie wybudowana kładka. Niestety, będzie konieczność zmiany przebiegu aż ośmiu linii autobusowych komunikacji miejskiej. Większość autobusów pojedzie ulicami Dworcową i Sobieszowską.
– W centrum Cieplic wytyczone zostaną dwie nowe pętle autobusowe: jedna przy ul Cervi Sanatorium – dla linii nr 17, oraz druga pętla przy Hotelu Cieplice. Tam będzie pętla m.in. linii nr 2 i 23 – wymienia Daniel Błażków, który w urzędzie miasta odpowiada za kwestię dróg. – Rozkład jazdy został tak skonstruowany, aby wszystkie połączenia, jadące od strony Sobieszowa, „wpadały” na przystanku „Marcinkowskiego” w te same godziny i minuty odjazdów, co dzisiaj.
Remont mostu będzie kosztował ponad 3 miliony złotych. Miasto uzyskało na niego dofinansowanie w wysokości prawie 1,3 miliona złotych z budżetu państwa, ze środków na remonty obiektów inżynieryjnych. Nowy most ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.
– Po remoncie chcemy zmodyfikować skrzyżowanie ulic Cervi, Podgórzyńskiej i Wolności. Zamierzamy wprowadzić tam ruch okrężny, na zasadzie takiego wydłużonego ronda – poinformował Jerzy Łużniak.
Przy okazji wymuszonych zamknięciem mostu korekt rozkładu jazdy, zostaną wprowadzone także inne zmiany. Zlikwidowana zostanie linia nr 28, łącząca Goduszyn z Cieplicami, bo praktycznie nikt nią nie jeździ. Wprowadzone zostanie natomiast nowe połączenie do strefy przemysłowej. Będzie to linia nr 20. Rozpoczyna ona bieg na tym samym przystanku co inna linia skierowana do strefy przemysłowej – 21, jednak dalej ich trasy mocno różnią się. Linia nr 20 będzie prowadziła przez ul. Małcużyńskiego, Sygietyńskiego, drogą krajową nr 3 (przystanki Paderewskiego, Grunwaldzka), Sobieskiego, Zachodnią, Okopową i dalej w stronę strefy przemysłowej. Pętla tej linii będzie zorganizowana na parkingu przy ul. Oskara Langego w Cieplicach.

 

Komentarze (16)

Prezydencie a kiedy rondo na idiotycznym skrzyżowaniu w Sobieszowie Cieplicka -Romera?

jade do cieplic do mojej nieboszczki Zony,to jest dobra dla mnie informacja

pod koroną i na xx -lecia,tylko 6. no i 26 w dni robocze. już widzę co się będzie działo..

O to to!
Dodam jeszcze,że 26 ostatni kurs z XX-lecia ma o 15:23, a na osiedle przed 17:00....masakra :(

Czy ten autor projektu tych zmian linii autobusowych był na bani? Dlaczego niema żadnego połączenia z dużego osiedla XX lecia do zakładów pracy na Spółdzielczą. Te zmiany są chore jak ta ekipa tam zarządzająca Jelenią Górą.

20 powinna być skierowana na osiedle XXlecia.

Linie 20 powinna zostać skierowana do Osiedla XX-Lecia, a nie do parkingu przy ul. Oskara Langego w Cieplicach. Jeśli dobrze pamiętam zawsze najwięcej ludzi z zakładów na Spółdzielczej jeździ w tamte strony, a tak na piechotę przez pół cieplic.

..dojechalem z wielkimi utrudnieniami na cmentarz do mojej nieboszczki ,niech was diabli wezma z tymi remontami

Mogli dać 9kę przez Koronę, XX Lecia i Podzamcze a nie przez Sobieszowską kolejną linię ładować. Tam będzie 2,7,9,15,17,21,22,23 a zatem aż 8 linii...

Do tego jeśli obie nocki kierują przez Cieplice to mieszkańcy XX Lecia i Daniłowskiego są całkowicie pozbawieni nocnych autobusów.

Przez Sobieszowską puścili aż 8 linii tylko po to by woziły powietrze. Od osiedla XX lecia żadnego autobusu do zakładów pracy na Spółdzielczej, gratulacje g****emu pomysłowi może zatrudnijcie tego gościa z pod Słupska on doradzi jak zepsuć jeszcze bardziej to co wy zepsuliście w tej chwili na amen. W taki oto sposób się marnotrawią pieniądze podatników. Dobrze trawię?

Myślisz, jak będziesz trollować pod różnymi nickami, to coś to zmieni? A kogo w ogóle interesuje XX-lecia, osiedle na końcu miasta. Zresztą na piechotkę zdrowiej.

A ty nie jesteś ten Jaruś, co to ostatnio się ogłaszał w takim jednym tęczowym magazynie? Fajniutki jesteś!

Sobieszow i Cieplice to wiocha,a tam zawsze spory jak za dawnych moich lat.Maja tam wspolna ulice cieplicka i to ich chyba tylko laczy

Zazdrośniczku jeden! Słyszałem, że jesteś dobry!

Według mojej oceny zaproponowane zmiany są złe, ponieważ część linii autobusowych powinna zostać skierowana do przystanku Osiedle XX-Lecia Pętla, gdyż tak naprawdę od 26 czerwca 2017 r. pasażerowie na odcinku Marcinkowskiego - Osiedle XX-Lecia Pętla będą mieli do dyspozycji tylko i wyłącznie dwie linie autobusowe (6 i 26), a pasażerowie na odcinku Marcinkowskiego - Rataja zyskają aż siedem dodatkowych linii autobusowych (2, 9, 17, 22, 23. N1 oraz N2) oraz nową linię autobusową nr 20. Czy tak naprawdę trudno było dla przykładu linię nr 17 skierować na czas zamknięcia mostu przy ul. Cervi na Osiedle XX-Lecia? Nie zapominajmy o tym, że część kursów na linii nr 2, 17 oraz 23 wykonywana jest przez autobusy przegubowe, a kierowcy tych autobusów na bank będą mieli problemy z manewrowaniem przy "rondzie" nieopodal Hotelu Cieplice.

Tak samo w przypadku linii nr 20, której pętla została wyznaczona na parkingu przy ul. Oskara Langego. Nie można było tej linii skierować od ul. Lubańskiej przez Dworcową i Wolności do Osiedla XX-Lecia? Teraz osoby pracujące w strefie ekonomicznej stracą bezpośrednie połączenie do pracy bo linia 22 została skierowana przez ul. Sobieszowską.

Pomysł dobry ale rozkład jest tak zrobiony że 2,17 i 23 zamieniają się brygadami na pętli więc skierowanie 17 na osiedle XXlecia raczej odpada.Natomiast 20 jak najbardziej.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.