Zapalmy na placu Ratuszowym światełko dla prezydenta Pawła Adamowicza

Zapalmy na placu Ratuszowym światełko dla prezydenta Pawła Adamowicza

Spotkajmy się dzisiaj (14 stycznia)  o godz. 20.00 na placu Ratuszowym i wspólnie, w ciszy i skupieniu, wyraźmy sprzeciw wobec wszelkich form przemocy, zamanifestujmy solidarność z ludźmi, którzy o to walczą, symbolicznie wesprzyjmy chwilą zadumy rodzinę zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mieszkańców Jeleniej Góry zaprasza na plac Ratuszowy prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Jeleniogórzan zaprosił na plac Ratuszowy prezydent miasta Jerzy Łużniak.

"Wszystkim, którym są drogie wolność, możliwość wypowiadania się, tolerancja dla rozmaitych poglądów, a przeciwni są przemocy w każdej formie- zapraszam na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze dzisiaj na godzinę 20.00 ,w miejsce z którego wczoraj wieczorem wysłaliśmy „światełko do nieba”.

Chcemy podkreślić swój sprzeciw wobec wszelkich form przemocy, zamanifestować solidarność z ludźmi, którzy o to walczą. Uczcijmy wspólnie pamięć prezydenta Pawła Adamowicza.

Nie będzie przemówień- chcemy w skupieniu raz jeszcze zapalić „światełko do nieba” w intencji Jego powrotu do zdrowia i do nas, w intencji ludzi wrażliwych na cudzy los, stąd prosimy o wzięcie latarek, telefonów itp. urządzeń, byśmy mogli dokonać tego wspólnym gestem " - napisał prezydent w zaproszeniu do mieszkańców Jeleniej Góry.

 

AKTUALIZACJA

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł w szpitalu. Miał 53 lata.

"Informacja, którą przekazał mi lekarz jest taka, że pan prezydent zmarł. Nie udało się wygrać z tym wszystkim, co go dotknęło. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie" - poinformował około godz. 14.45 minister zdrowia Łukasz Szumowski.

KONDOLENCJE

"W związku z informacją o śmierci prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza, składamy Rodzinie, Przyjaciołom, Mieszkańcom Gdańska wyrazy głębokiego współczucia i żalu. Wartości, które reprezentował Paweł Adamowicz są dla nas wszystkich ważne, a dramat Jego śmierci jest najsmutniejszym potwierdzeniem tego, ze dręczące nasze społeczeństwo mogą być źródłem tragedii w każdym miejscu i w każdym czasie".

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Komentarze (16)

Piękny gest...

"Odkręcając kurek z ciepłą wodą i termostat przy grzejniku c.o. Gdańszczanie sponsorują Saksończykom bilety na baseny i dotują komunikację miejską w Lipsku,Handball-Club Leipzig,FC Lokomotive Leipzig i lipską Red Bull Arenę.

Ten komfort mieszkańcom Saksonii zapewnił Paweł Adamowicz"

"www.tysol.pl/a23115--video-Adamowicz-sprzedal-Niemcom-gdanska-energetyke-teraz-mieszkancy-Lipska-zyja-na-koszt-gdanszczan-"

Ale masz goowno w głowie...

Prawdziwy katolik w takim przypadku odmawia modlitwę za duszę tragicznie zmarłego i trwa w zadumie nad niegodziwością ludzką, a ty (celowo z małej litery) po prostu nie jesteś katolikiem, bo nawet komunista w takiej chwili by nie wypisywał kalumnii...

Panie Łużniak - dlaczego nie robił Pan takiej akcji, gdy zginęli polscy górnicy w Czechach? Czy za nich nie trzeba było się modlić? Albo przy okazji jakiejkolwiek innej śmierci zwykłych Polaków? Jeżeli zaś chodzi o przemoc, to dlaczego nie robił Pan zbiórek potępiających przemoc, gdy u nas na lokalnej ziemi bandyci latali z siekierami i zabijali lub ciężko ranili swoje rodziny lub obce osoby? Czy robił Pan lub Pana kolega Zawiła jakąkolwiek zbiórkę pod ratuszem, gdy dwóch wariatów w samochodach rozjechało niewinnych ludzi na Zabobrzu? Niech Pan nie ściemnia, że to nie jest akcja polityczna i że Pan nie próbuje wchodzić w tyłek towarzyszom partyjnym. Żałosne...

zwykli ludzie umierają codziennie. Na takie gesty trzeba nie być poślednim obywatelem wykonującym choćby najbardziej trudną pracę (górnicy).Prezydent Gdańska wybierany pięciokrotnie pod rząd zwykłym na pewno nie był,tak więc pogódź się, że prawdopodobnie odejdziesz (ja pewnie też) raczej w ciszy... chyba że wykorzystasz swój czas i zaczniesz robić cos wielkiego, dobrego i zasłużysz sobie. Czego Ci życzę, pozdrawiam.

Znowu dzielenie ludzi na zwykłych i niezwykłych. Nigdy PO nie przestanie tego robić...

to życie dzieli, albo twoje wybory. Bo wybierasz bycie niezwykłym albo godzisz się na szarośc.

Właśnie na TVN24 przeczytałem, że Adamowicz zmarł. W tym momencie przestaję pisać w tym temacie, bo nie wypada robić szumu nad zmarłym.

panie leosiu m a pan racje

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Jeżeli "państwo prawa" nie wsadza przestępców do pierdla, to nic dziwnego że dochodzi do samosądów.

Osiem osób nie zrozumiało twoich debilnych wywodów i dało ci plusa. Jesteś dumny?

Rząd do dymisji. Zamknąć rozgłośnie Rydzyka .
Zaprzepaściliśmy godność.

a ty do szpitala...

Właśnie przez takich jak ty dochodzi do sytuacji takich jak w Gdańsku.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.