Zapłacisz kartą za parkowanie

Zapłacisz kartą za parkowanie

Już od maja za parkowanie w centrum Jeleniej Góry będzie można płacić kartą. Mieszkańcy i turyści od dawna domagali się takiej możliwości.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na administrację strefy płatnego parkowania, co wiąże się też z obsługą parkomatów.

– W strefie – powiedziano nam w Zarządzie Dróg i Mostów - wystawimy łącznie 42 parkomaty, z czego aż 34 – w ścisłym centrum miasta. Przetarg zostanie rozstrzygnięty możliwie szybko. Od pierwszych dni maja strefa będzie już zarządzana przez wyłonionego w przetargu administratora.
- W związku z licznymi postulatami kierowców, głównie mieszkańców Jeleniej Góry w warunkach przetargu zawarliśmy warunek, że nowe urządzenia muszą mieć możliwość przyjmowania opłat kartą – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta. – Na tym etapie postępu technologicznego nie jest to już jakieś wyjątkowe udogodnienie, a zaczyna być rozwiązaniem standardowym.

Komentarze (7)

Nareszcie bez stresu, że nie ma drobnych i bieganie za wymianą. Gdy wyjeżdżam z domu muszę pamietać czy mam drobne na parkomat.Już na myjniach samochodowch można płacić kartą i są również rozmnieniarki.

Elegancko. Pomału do przodu.

I tak sklepy i gastronomia w centrum nie dostaną ode mnie ani złotówki. Wolę podjechać do galerii, spokojnie obejrzeć i dokonać wyboru oferowanych produktów, nie martwiąc się o godzinę parkowania. Na spotkania ze znajomymi tez wybieram knajpy z własnym parkingiem, najlepiej w okolicach Jeleniej lub na zabobrzu, a nie nerwowo spoglądać na zegarek, żeby nie przegapić godziny na bilecie. Zakłady usługowe, lekarze, rozmaite instytucje- istnieją też poza centrum, polecam! Odkąd wprowadzono parkomaty, historyczny środek miasta to głównie: banki oferujące chwilówki, secondhandy i sklepy z chińszczyzną. Klomby z kwiatkami dla szemranych typów i miejsce przelotowe dla niemieckich wycieczek. Brawo, zabiliście to miasto

O to nam chodziło, aby wszelkie niezadowolone marudy wyniosły się na obrzeża miasta.

Krok w dobrym kierunku... A kiedy będzie można zapłacić za parkowanie z aplikacji na smartfonie? "Na tym etapie postępu technologicznego nie jest to już jakieś wyjątkowe udogodnienie".
pozdrawiam,

od dawno jest mobilet, nawet nie muszę mieć ze sobą portfela, wystarczy telefon.

już nie ma mobiletu ;

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.