Zastała w mieszkaniu śpiącego włamywacza

Zastała w mieszkaniu śpiącego włamywacza

Ogromnie zdziwiona była mieszkanka Gryfowa Śląskiego, która po kilkudniowej nieobecności wróciła do domu i zastała splądrowane mieszkanie, a w nim śpiącego złodzieja. Mężczyzna zorientował się, że został nakryty na gorącym uczynku i szybko uciekł. Natychmiastowe działania policjantów doprowadziły jednak do jego zatrzymania już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na trenie Gryfowa Śląskiego. Włamywaczem okazał się 34-letni mieszkaniec pobliskiej wsi. Policjanci potwierdzili też, że mężczyzna po włamaniu wyniósł z mieszkania wszystkie wartościowe w jego ocenie rzeczy, począwszy od elektroniki i AGD, a skończywszy na jedzeniu z lodówki. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze realizując dalsze czynności w tej sprawie ustalili też gdzie schowana była część skradzionych rzeczy. Namierzyli również mieszkanie 36-letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego, który zajmował się tzw. „paserką”. U pasera policjanci ujawnili sporą ilość rzeczy pochodzących także z innych włamań i kradzieży. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.
Przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5, a włamania i kradzieży mienia karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Brawa dla policji.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.