Zawiadomienie w sprawie posła Neumana w jeleniogórskiej prokuraturze

Zawiadomienie w sprawie posła Neumana w jeleniogórskiej prokuraturze

Prokuratura w Jeleniej Górze sprawdzi złożone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Sławomira Neumana, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. CBA doszukało się nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych posła.

- Od 4 września 2018 r. do 3 czerwca 2019 r. funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA przeprowadzili postępowanie kontrolne dotyczące prawdziwości i prawidłowości oświadczeń o stanie majątkowym złożonych w latach 2013 – 2018 przez Sławomira Neumanna, w związku z wykonywaniem mandatu posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz zajmowaniem stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. 29 lipca tego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożyli do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zawiadomienie o ewentualnym, możliwym popełnieniu przestępstwa, związanym z zakończeniem kontroli oświadczeń majątkowych pana Sławomira Neumanna – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
Media związane z obozem władzy informują, że chodzi o nieuwzględnienie w oświadczeniu samochodu kupionego przez żonę, nieprawidłowości w rozliczaniach funduszy na biuro poselskie i niejasne przepływy finansowe między prywatnym kontem polityka a kontem poselskim.
Rzecznik jeleniogórskiej prokuratury Tomasz Czułowski potwierdza, że takie zawiadomienie wpłynęło.
- Takie zawiadomienie do naszej prokuratury wpłynęło. Związane jest z kontrolą oświadczeń majątkowych posła Neumanna i aktualnie w prokuraturze analizowana jest obszerna dokumentacja dołączona do tego zawiadomienia.
To już kolejne postępowanie prowadzone wobec Sławomira Neumanna w Jeleniej Górze. Kilka miesięcy temu postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień, których miał się dopuścić, gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie zdrowia.
Rzecznika prokuratury zapytaliśmy czy jest adresatem obecnego zawiadomienia dlatego, że wcześniej prowadziło postępowanie wobec posła i dlaczego właśnie do Jeleniej Góry trafiła pierwsza z tych spraw.
- Przed analizą dokumentów nie da się stwierdzić dlaczego CBA właśnie do Jeleniej Góry skierowało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, więc nie odpowiem na to pytanie. Natomiast o badaniu przez jeleniogórską prokuraturę pierwszego z zawiadomień zadecydował przypadek. Analizę wcześniej prowadzonych postępowań (jedno umorzono, w drugim odmówiono wszczęcia) przeprowadzono w Prokuraturze Krajowej i doszukano się wielu niewykonanych czynności i zdecydowano o wznowieniu postępowania. Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która miała je prowadzić, była zbyt obciążona dużą ilością spraw, w związku z czym postępowania przekazywane były do różnych prokuratur okręgowych w kraju. To akurat trafiło do Jeleniej Góry.
Poseł Sławomir Neumann w wydanym oświadczeniu napisał, że CBA nierzetelnie prowadzi sprawę, zadawane mu pytania były ukierunkowane na wytworzenie atmosfery nieprawidłowości, mimo próśb nie były precyzowane, a jego wyjaśnienia zostały zignorowane. Poseł podkreśla, że zarzuty są insynuacjami i pomówieniami, które obecnie są analizowane prawnie. Nie wykluczył też wstąpienia na drogę sądową przeciwko Agencji.
 

Komentarze (29)

Typowa polityczna zagrywka PiS, ale kto mieczem wojuje od miecza zginie.

Skoro doszło do rzekomych nieprawidłowości, dlaczego Prawy i Sprawiedliwy rząd nie złożył wniosku do prokuratury wcześniej!?

Domagamy się od poseł Marzeny Machałek (PiS) wyjaśnień:

1) ile razy za pieniądze państwowe korzystała z lotów samolotem w kraju i za granicą ?
2) ile razy członkowie jej rodziny korzystali z tych lotów ?
3) ile razy korzystała z samochodów służbowych i taxi w kraju i za granicą ?
4) ile razy członkowie jej rodziny korzystali z tych samochodów ?
5) Ile ma mieszkań służbowych i czy z tych mieszkań korzystają również członkowie jej rodziny ?.

Z ilu źródeł poseł Machałek dostaje pieniądze ? Jakie, to są sumy. Czy, to jest zgodne z prawem?

Poseł Marzena Machałek jest często w mediach.
Źle o niej piszą. Polecam artykuł na portalu Wirtualna Polska z 04.09.2017 r.:

"Kompromitacja wiceminister edukacji. Internauci: to skandal"

4 kwietnia 2019 r. ukazał się sensacyjny artykuł o poseł Machałek na portalu wyborcza.pl.

Tytuł artykułu:
"Za minister oświaty Anną Zalewską i wiceminister Marzeną Machałek ciągną się niewyjaśnione afery [CZARNA KSIĘGA PiS]".

Potrzebny ci dobry psychiatra...

O senatora Mroza też zapytasz?

U konkurencji widnieje jego facjata. Łasi się, by ludzie odwiedzali jego konto na Facebooku i jego stronę internetową.

Żałosne! Ciekawe, kto płaci za zamieszczenie tego bannera, a "wisi" już on od dłuższego czasu.

Domagamy się od ciebie wyjaśnień: zaświadczenia od psychiatry że jesteś zdrowy.

Na temat poseł Marzeny Machałek napisano bardzo alarmujące opinię publiczną artykuły.
Przykładowo napisano o Machałek na portalu fakt.pl w dniu 19 lutego 2019 r.
Tytuł artykułu: "Wiceminister z PiS patronką śmieciowej ośmiornicy?!".

"Alarmujący" jest tylko twój stan psychiczny. Psycholu z nudów rzuca ci się na mózg. Myślisz, ze jak naklikasz sobie plusów to będziesz zdrowszy???

D.E.B.I.L.usuwa cookies i klika sobie plusy. ciebie należałoby odszukać i poddać przymusowemu leczeniu. Ktoś w takim stanie może być niebezpieczny dla innych...

Jakim trzeba być psycholem żeby siedzieć cały dzień przed kompem i nabijać sobie pozytywy.

Kuchcinski zawija sreberka a Ziobro króliczka goni. Co z rozliczeniem komisji smoleńskiej która dowiódła tylko upośledzenia jej członków.

Następny marszałek Karczewski!

A co z regionalnymi sprawami? Leżą w szafie i się kurzą. Nie ta opcja polityczna? Czy ci nie łamią prawa jak Kuchciński. Tylko oni łamią. Czy nie tak

Europoseł Piotr Borys kontra poseł Marzena Machałek (PiS).

Europoseł Piotr Borys rozszyfruje wszystko co kryje się niezgodnego z prawem w bardzo głośnych artykułach o poseł Marzenie Machałek (afera śmieciowa i itp.).

Dzięki Panu Borysowi poznajmy prawdę o poseł Machałek.

Piotr Borys, to bardzo silna osobowość.

Karma wraca, już się pan Marszałek (niemy) o niej przekonał, czas się zbliża na rozliczenie pozostałych... Poseł Sławomir Neumann jakimś "dziwnym" trafem musi się stawiać w jeleniogórskiej Prokuraturze znacznie odległej od Stolicy (podobnie jak inni posłowie z PO), a to w celu jak mniemam, by wstępnie "zmiękczyć" i przy okazji pokazać, że z "nami nie ma zmiłuj"! Karma wraca...

To może jednak najpierw rozliczyć lotników z PiSu a oświadczenie majątkowe nie ucieknie.

...a jak tam "stodoła" Szyszki albo wielokrotne zatajanie w oświadczeniu majątkowym informacji o stanie majątkowym przez Dworczyka...założe się, że to wierzchołek góry lodowej...pokażcie mi chociaz jeden przykład uczciwej osoby w pisie...nie da się? ...dziękuję

PO co prowadzić dochodzenia.Wszyscy wiedzą co to za towarzystwo. Zamknąć wszystkich niezależnie od opcji i przekonań.Oni będą wiedzieli za co.Majątki skradzione i wyłudzone skonfiskować. Naród kiedyś się obudzi i wtedy zrobi im kęsim.Kupa błaznów,cwaniaków ,kombinatorów i bezczelnych ludków.Czasami , aż wstyd się przyznać , że to są "rodacy" . "patrioci" i "polacy".

...pełna zgoda...nikt z pisu nie może uciec przed odpowiedzialnością i surową karą...kwestia czasu...

Hahahahahahaha "surowa kara". Będzie tak "surowa" jak dla Tuska za latanie....

Szybko się przeszło od "wystarczy nie kraść" do "tamci też kradli", już nawet "tamci kradli więcej" zdezaktualizowało się. Proponuję wyciągnąć sobie belkę z oka, a potem troszczyć się o źdźbło w cudzym.

dyskusja z takimi jak ty to jak rozmowa z nawigacją samochodową. Hahahahaha....

dlaczego tak pozno juz powinien siedziec

dlaczego tak pozno juz powinien siedziec

A co to własnych spraw prokuratura nie ma?

Sławomir N. ma to w d... . On wie, że państwo jest nadal teoretyczne a prokuratorzy też chcą swoich upchnąć gdzie się da. Najlepiej w Brukseli.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.