Zbliża się Olimpiada Malucha

Zbliża się Olimpiada Malucha

Reprezentanci jeleniogórskich przedszkoli spotkają się na wspólnych, niezwykle widowiskowych zawodach sportowych. W sobotę (17 marca) odbędzie się kolejna edycja Olimpiady Malucha.

Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a widownia wypełnia się po brzegi. Maluchów chętnie dopingują ich rodzice i dziadkowie. Dzieci biorą udział w kilku konkurencjach sportowo-zręcznościowych. Jest slalom, rzut do celu, przejście przez szarfę itd. Impreza rozpoczyna się tak, jak igrzyska olimpijskie – od rozpalenia znicza. Później jest już czysta rywalizacja. Co roku zwycięzca jest tylko jeden, ale nie ma przegranych. Pozostałe przedszkola otrzymują nagrody za drugie miejsce. Jak co roku, impreza będzie miała akcent charytatywny: w czasie zawodów odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 5-letniego Wojtusia Małko. Chłopiec od urodzenia jest niepełnosprawny, m.in. ma wzmożone napięcie mięśniowe. Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji ruchowej, systematycznych konsultacji m.in.: neurologicznej, genetycznej, ortopedycznej, endokrynologicznej, okulistycznej i kardiologicznej.

Organizatorem Olimpiady Malucha jest Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Impreza odbędzie się w Hali Sportowej przy ul. Złotniczej 12. Początek o godz. 10.15.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.