Zdradziły go ślady butów

19-letni jeleniogórzanin kilka razy włamywał się do tego samego sklepu. W końcu wpadł a policja rozpoznała go po... śladach butów. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

- Sprawca czterokrotnie w grudniu włamywał się i okradał ten sam sklep spożywczy w Jeleniej Górze – powiedziała nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Jego łupem za każdym razem padły konserwy mięsne, pasztety, papierosy i alkohol.

Wszystko to zużywał na potrzeby własne.
- Policjanci zabezpieczyli ślady, które pozostawiał na miejscu – mówi nadkomisarz Bagrowska. - Jednym z tropów prowadzących do sprawcy były ślady obuwia pozostawione na miejscu zdarzenia.

Policjanci wytypowali potencjalnego przestępcę. Okazało się, że są to ślady butów 19-latka. Chłopak został zatrzymany 18 grudnia w jednym z mieszkań, gdzie akurat odpoczywał po kolejnym włamaniu. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.
Pokrzywdzony jeszcze nie oszacował strat, ale lekko licząc uzbiera się kilka tysięcy złotych. Za kradzieże z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.