Żeby żabki nie skakały

Żeby żabki nie skakały

Grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego trzeba je chronić – uznali uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze i ruszyli na pomoc... żabom, które żyją na Osiedlu Czarne.

– Mamy tu do czynienia z przeskakiwaniem żabek, które chcą się dostać z jednego bajorka do drugiego. Skaczą przez ulicę i wpadają pod koła samochodów – mówi Paweł Dernoga, dyrektor szkoły.

Uczniowie wbili paliki po jednej stronie chodnika i zamontowali siatkę zabezpieczającą przed przypadkowym wtargnięciem żab na jezdnię. To nie koniec, wolontariusze wykopią też doły, do których będą wpadały te płazy. Codziennie jeden z uczniów, lub okolicznych mieszkańców, zbierze je do wiaderka i przeniesie je na drugą stronę ulicy.
P. Dernoga mówi, że troska o te płazy to jedno, ale chodzi też o bezpieczeństwo kierowców. – Kilka lat temu w okolicach Dworu Czarne postawiony został znak „Uwaga żaby” – mówi. – Kierowcy, którzy jadą tą wąską i krętą drogą, próbując ominąć żaby, mogą wpaść w poślizg i spowodować kolizję.
Uczniowie przyznają, że problem jest spory. – Podczas pracy ściągnęliśmy z ulicy z 5-6 żab – przyznaje Kacper Małecki z klasy III „L”. Jak mówi, zastosowane zabezpieczenia powinny być skuteczne. – Żaba takiej siatki raczej nie przeskoczy, ani nie przegryzie – mówi.
– Trzeba martwić się o zwierzęta, nawet te najmniejsze. No i o kierowców, bo przez to łatwo o wypadek – dodał jego kolega Rafał Tugi.
W miejscu tym na jezdni widać ślady kilkunastu rozjechanych przez samochody żab, co zdaniem dyrektora, najlepiej świadczy o tym, że problem jest duży.
 

12-zaby2.jpg
12-zaby3.jpg
12-zaby4.jpg
12-zaby5.jpg

Komentarze (12)

Podobnie jest koło Balatonu, już niestety jest wiele żab rozjechanych...

Super akcja!

A co radny Macica Szymanski ma do powiedzenia na temat zabek?

Wy, kowalski, powinniście yeb.ać się w dynię i nie powtarzać w kółko tego samego przy każdej okazji......

bzdura, taka okazja nie zdarza sie czesto.

radny Macica lubi żabki... spożywać - w końcu reprezentuje cooolturę wyższą - francuską, s muszkom. A znacie ten dowcip, jak przychodzi radny Macica do lekarza ginekologa?...

A wystarczyłoby, tak jak to się robi w Zachodniej Europie - wykopać tunel pod jezdnią... Ale tutaj tylko drzewa umieją wycinać!

ROZJECHANE ŻABY = NAJEDZONE LISY

To dlatego rano na drogach nie ma rozjechanych zaaabbb !!!!

NIAM NIAM NIAM !!!

Teraz wieczorem wystarczy, że taki lisek przejdzie się wzdłuż takiego płotku i naje się po uszy.
Wcale nie będzie musiał ryzykować na szocie.

POPRAWIACZE ZAWSZE WSZYSTKO SPAPRAJĄ.

Widać, że tym chłopcom brak jest męskich autorytetów. No cóż w szkole same nauczycielki, kto ich nauczy rozumu.

k****n. Dzieciaki wykonują dobrą robote. Zamiast ich pochwalic to krytyka. rusz kicio i zrób cos dla innych.

Idzie dwóch pedałów przez las i jednemu nagle zachciało się, więc skoczył w krzaki. Nagle krzyczy:
- Oooooo !
Przybiega drugi pedał:
- Co ci się stało ?
- Poroniłem ! Tu widać rączki i nóżki !
- Ty debilu ! Przecież nasrałeś na żabę !

Te zasieki za dużo kosztują. Ja bym na okres przejściowy żab zamknął bym drogę publiczną dla morderców drogowych na czterech kółkach którzy nawet nie czują jak zabijają małe piękne płazy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.