"Żerom" i "Ekonom" w setce najlepszych

"Żerom" i "Ekonom" w setce najlepszych

Najlepsze liceum w regionie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze zajęło 99 miejsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników triumfował Zespoł Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który zajął 76 miejsce w Polsce 

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” przeanalizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących, a głównym kryterium były wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych. Warto podkreślić, że najlepszy jeleniogórski ogólniak (99 miejsce w kraju i 7 na Dolnym Śląsku) w rankingu wypadł lepiej niż najlepsze placówki z Legnicy czy Wałbrzycha (II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu - 128 miejsce w kraju i 10 na Dolnym Śląsku); I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy - 173 miejsce w kraju i 12 na Dolnym Śląsku). Inne najlepsze szkoły regionu jeleniogórskiego zajęły miejsca w czwartej setce. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu - 357 miejsce w kraju i 22 w województwie oraz II Liceum Ogólnokształcące im Cypriana Kamila Norwida –  376 miejsce w kraju i 24 na Dolnym Śląsku.
Powody do satysfakcji ma także kadra i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który w kategorii techników zajął 76 miejsce w Polsce i 2 na Dolnym Śląsku ( na 1744 klasyfikowanych). W rankingu dobrze wypadły też: Technikum nr 5 w Bolesławcu (109 w kraju, 9 w województwie), Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze (189 pozycja w kraju).
W tegorocznym rankingu liceów zwyciężyli: XIII LO w Szczecinie, Liceum Akademickie UMK w Toruniu oraz XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Wśród techników najlepsze okazały się szkoły: Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu, Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy oraz Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie. 

tarcza-2018v300.jpg

Komentarze (8)

Żerom - moja buda! Brawo i do przodu!

Poseł Machałek pracuje w Ministerstwie Edukacji Narodowej i nie daje sobie rady.
O totalnym braku wiedzy Machałek pisały nawet media. Portal wp.pl w dniu 04.09.2017 r. w sensacyjnym artykule "Kompromitacja wiceminister edukacji. Internauci: to skandal" napisał: "...Przysłowiowej oliwy do ognia dolała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Na pytanie o liczbę zwolnionych nauczycieli odpowiedziała: "nie wiem". Internauci nie kryją oburzenia, a resort się tłumaczy".

,,tez jestem absolwentem tej Szkoly,za moich czswo to jeszcze pachnialo niemcem

Do emeryta Katolika.
Jakie jest twoje IQ?

,,do bezdomnego,za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to, nikt nie pytal o IQ,ale temu bylo dobrze kto mial 1/2 + 1 kg sloniny za ten towar wszystko dostales

,, a jak miales 1/2 samogonu to byles juz Studentem.a ty bezdomny to masz rowniez podejrzane pochodzenie

Brawo ekonom:)

niech napisza jak ekonom maturę zdaje , też jest w tym rankingu. Słabo

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.