Zima wróciła w Karkonosze

FOT.KPN

Na karkonoskich szlakach panują prawdziwie zimowe warunki. Jest ślisko i zimno. Dzisiaj (11 kwietnia) odczuwalna temperatura na Śnieżce wynosiła - 15 stopni.  W weekend warunki mają być podobne. Pojawi się silny wiatr, co utrudni wędrowanie.

Ratownicy karkonoskiego GOPR ostrzegają: Każde wyjście w góry wymaga obiektywnej oceny ryzyka, dobrego przygotowania kondycyjnego oraz technicznego.

W górnych partiach Karkonoszy temperatura waha się od -10 do 5 st. C.

Wiatr wieje z kierunku północnego-wschodniego do 12 m/s. Zachmurzenie pełne, widzialność na Śnieżce do 30 m .

Górska prognoza pogody (wg GOPR)

11/12 - 13.04 (czwartek/piątek - sobota

 Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, północno-wschodni.

13/14 - 14.04 (sobota/niedziela - niedziela)

Zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu lub mżawki, w rejonach podgórskich i w górach deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni.

14/15 - 15.04 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek)

Zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni.

Komentarze (2)

Precz z zimą

W związku z powrotem zimy zamknięto wyciągi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.