Złapali narkotykowego hurtownika

fot.: policja Bolesławiec

Namiot termiczny z uprawa konopi indyjskich, duże ilości marihuany i papierosów bez akcyzy znaleźli policjanci u 28-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej we Wrocławiu operacyjnie ustalili, że mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada w miejscu zamieszkania narkotyki. Marihuanę znaleźli w  pokoju zajmowanym przez 28-latka. W kolejnych pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę znaleziono kolejne narkotyki oraz także tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzowych, a w budynku gospodarczym namiot termiczny z uprawą 5 krzaków konopi indyjskich.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 2,3 tys. porcji handlowych marihuany, 5 krzaków konopi indyjskich, 10 kg tytoniu i 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Szacunkowa wartość narkotyków, to ponad 125 tys. zł, a straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 35 tys. złotych.
Mężczyzna trafił do aresztu. Za przestępstwa narkotykowe podejrzanemu grozi mu kara  do 10 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzowych - kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, i wysokie kary finansowe.

narkotyki_tyton4.JPG
narkotyki_tyton6.JPG
narkotyki_tyton5.JPG
narkotyki_tyton2.JPG

Komentarze (3)

brawo policja

prawo policja...

.. za moich czasow to byla jeszcze Milicja,a wtedy duzo pedzono bombru i nikogo nie zlapano,chyba "producenci" tego trunku mieli dobre zamaskowanie,abo kogos z rodziny w milicji

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.