Złodziejska scenka 36-latka

Fot.KPP Lubań

Do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o rozbój. Podejrzany podający się za policjanta, przemocą i groźbami zmusił pokrzywdzonego do wydania telefonu komórkowego. Zatrzymany na wniosek prokuratory został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju na dwóch małoletnich, do którego doszło w pobliżu jednej ze szkół na terenie gminy Olszyna. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca ukradł telefon komórkowy jednemu z chłopców. Mężczyzna podający się za policjanta podszedł do pokrzywdzonych i grożąc im pozbawieniem życia, szarpiąc za ręce oraz ubrania, jednocześnie okazując schowany za paskiem spodni przedmiot wyglądem przypominający broń, nakazał jednemu z nich oddać telefon komórkowy. Bezbronni i zastraszeni małoletni o zaistniałym fakcie poinformowali dyrekcję szkoły.

 

Już na podstawie pierwszych informacji funkcjonariusze wstępnie wytypowali sprawcę rozboju. Do działań zaangażowany został przewodnik z psem służbowym i wszystkie wolne patrole, które pełniły wówczas służbę. Dzielnicowi z Olszyny już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali 36-letniego mężczyznę z powiatu oleśnickiego. Przy podejrzanym policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń, który został zabezpieczony, i telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego.

 

Mundurowi w przedmiotowej sprawie zebrali obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla zatrzymanego mężczyzny. Podejrzany odpowie za rozbój, naruszenie nietykalności cielesnej oraz zmuszenie przemocą innej osoby do określonego zachowania. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
 

Komentarze (4)

Jeszcze 20 lat temu 5 chłopa z kijami wyleczyloby bandziora z bandyterki tak że przez 3 tygodnie byłby fioletowy.

Dzisiaj w bolszewickim państwie pis bandyci mają prawa.

Skrzywdzić scierwa nie wolno.

Job ich pisbolszewicka mat'.

trepie ruski psie tęsknisz za waszymi ulubionymi metodami. Przy okazji zmasakrowałbyś 5 niewinnych dla przykładu....

Początek wpisu idioty ewentualnie do przyjęcia.Ale psychol ubowski na końcu się zdemaskował.

No i te portki do kolan w modzie od 20stu lat. ;-))

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.