Złote rzuty juniora MKL „12”

Dwa złote medale wywalczył podczas rozegranych na stadionie w Bogatyni Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce zawodnik MKL „12” Jelenia Góra Mateusz Szozda.

Podopieczny trenera Andrzeja Szymańskiego z dwóch złotych medali cieszył się w swoich koronnych konkurencjach czyli pchnięciu kulą (wynik 15,53 m) i rzucie dyskiem (45,80 m). Wyniki jakie uzyskał w mistrzostwach regionu są jego rekordami życiowymi.
Dwa medale zdobyła również klubowa koleżanka M. Szozdy, Daria Chobry w kategorii juniorek młodszych. Srebrny medal Daria zdobyła w skoku w dal z rezultatem - 5,04 m oraz brązowy w trójskoku z wynikiem - 10,56 m, który jest jej nowym rekordem życiowym.
Adam Mazur w kategorii juniorów młodszych dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium. Pierwszy medal Adam zdobył w skoku w dal z wynikiem - 6,08 m, drugi w 3-skoku z najlepszym rezultatem w tym roku  - 12,44 m.