Złoto Agnieszki Cyl na 15 km

Zawodniczka MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe potwierdziła w Jakuszycach wysoką formę. Została biathlonowa mistrzynią Polski w biegu indywidualnym kobiet na 15 km (pętla 3 km). Na srebrnym podium stanęła mieszkanka Dusznik Zdroju Weronika Nowakowska – Ziemniak, trzecie miejsce zajęła 33-letnia Magdalena Gwizdoń (wygrała sprint PŚ na 7,5 km podczas przedolimpijskiej próby w Soczi).

Rywalizację mężczyzn na 20 km zdominował bezkonkuncyjny na strzelnicy (tylko jedno pudło na 20 strzałów), Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), który wyprzedził Łukasza Szczurka i juniora z jeleniogórskiego klubu, Mateusza Zawoła. To największa sensacja piątkowych zawodów. Do biegów o MP zgłoszono 18 zawodniczek i 22 zawodników.

W walce o medale zabrakło wicemistrzyni świata z czeskiego Novego Mesta Krystyny Pałki. Zrezygnowała z piątkowej rywalizacji z krajową czołówką z powodu rekordowej ilości startów w tym sezonie. Być może jutro, 23 bm. zobaczymy ją w biegu masowym (start o godz. 10). W sobotę na jakuszyckiej polanie nie pojawi się Magdalena Gwizdoń.

Agnieszka Cyl i Weronika Nowakowska – Ziemniak trzykrotnie pudłowały na strzelnicy, ale ta pierwsza pobiegła szybciej o 6,8 sekundy. Czwarta Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), podobnie jak brązowa medalistka miała aż sześć minut karnych. Ostatnia z reprezentantek Polski Paulina Bobak była piąta ze stratą 5:30 min.