Złoty Widok w Michałowicach już dostępny

fot. i mapa urząd gminy Piechowice

Szklarska Poręba, Szrenica, Łabski Szczyt, całe zachodnie Karkonosze podziwiać można z właśnie oddanej turystom do korzystania platformy widokowej w Michałowicach (gm. Piechowice). Nowy punkt widokowy jest elementem większego przedsięwzięcia, jakim jest realizacja Czesko-Polskiego Szlaku Grzbietowego – część zachodnia – Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze”.

Drewniak, na którego zboczu powstała platforma, (a dokładniej Kociołki) już wcześniej słynęły z możliwości oglądania przepięknych, karkonoskich panoram, a nazwa Złoty Widok przylgnęła do tego miejsca dużo wcześniej. Teraz jednak ekspozycja będzie jeszcze efektowniejsza, a widoków nic nie przesłoni, bo platforma jest wysunięta w stosunku do szlaku i formacji szklanej o 14 metrów.
Z platformy można korzystać bezpłatnie, codziennie przez cały rok. Z Jeleniej Góry można dojechać autobusem nr 15 komunikacji miejskiej. Gdy ktoś przyjedzie samochodem, może zostawić auto na wybudowanym w ramach projektu parkingu (drugi parking powstał przy urzędzie miasta). Obok są miejsca odpoczynku dla cyklistów i turystów pieszych. Ostatni odcinek trasy trzeba przejść pieszo.
Środki na tę inwestycje pochodzą w przeważającej części z Unii Europejskiej, która sfinansowała 85 proc. kosztującej ponad 900 tys. zł inwestycji.
 

mapaZłotyWidok.png
PIechowice_ZłotyWidok (2) (480x640).jpg
PIechowice_ZłotyWidok (3) (640x480).jpg
PIechowice_ZłotyWidok (4) (480x640).jpg
PIechowice_ZłotyWidok (5) (640x480).jpg
PIechowice_ZłotyWidok (6) (480x640).jpg
PIechowice_ZłotyWidok (480x640).jpg

Komentarze (5)

Panie Prezydencie, prosimy o podobny obiekt w Jagniątkowie.

Nie jestem przeciwnikiem zagospodarowania miejsc widokowych, ani konstrukcji podkreślających walory tych miejsc, ale to co zaserwowano w tym miejscu to porażka, a miejsce powinno nosić teraz nazwę Zpaskudzony Widok. To miejsce było już wyróżnione przez Niemców i wykorzystano w tym celu jego naturalne właściwości. To co zaserwowano obecnie, to połączenie skoczni narciarskiej z wyrzutnią pocisków V1 z dodatkiem akcentu nadmorskiego mola. Śmieszne szybki na końcu wyrzutni to chyba zapora dla desperatów porażonych dyletanctwem projektanta i zleceniodawców. Implant zupełnie nie pasujący do miejsca i otoczenia. Na dodatek zdewastowano to miejsce usuwając naturalne głazy z pod miejsca paskudnej konstrukcji, wylewając betonowe monstrualne podkłady kolejowe jako fundament tego szkaradztwa. Ciekawe kto będzie finansował konserwację tego szkaradztwa? Nie będzie tania, więc zapewne nikt. Czy nowocześnie musi oznaczać też że paskudnie? W tym wypadku na pewno. Ale władze Piechowic i nie tylko są zachwycone dewastacją do której się przyczynili. Wydawało się, że nikt nie przebije sławetnego obelisku Ejnika przy Urzędzie Miasta. Jednak w konkurencji kiczu, uczeń Kubierski przegonił swego mistrza.

Co by nie zrobić,nic się nie podoba....po co te wypociny,platforma jest bezpieczna dla dzieci i starszych,bo takich turystów tam większość. Jak się nie podoba,to siedzieć w domu i nie oglądać.

Nie podoba się to, że zdarza się, iż pod różnymi pretekstami trwoni się duże publiczne pieniądze. Platforma jest może bezpieczna, ale po prostu w tym miejscu szkaradna i jest to dosyć popularna opinia. A takie rady to proszę zachować dla siebie. Żyję, mieszkam w tym kraju i płacę podatki więc mam prawo do swojego zdania, a na dodatek nie jest ono odosobnione.

Patologia. Wybudowali platformy widokowe za miliony a zapomnieli o wycięciu samosiejek. Gdy nie było tych platform widokowych, czy nawet jak teraz są to tak naprawdę nic tam się nie zmieniło, widok jest taki sam, czyli bardzo ograniczony bo rosną tam młode drzewka i samosiejki które skutecznie utrudniają super widoki. Zakręt Śmierci to kolejna porażka. Większość kompletnie nic nie widać, wszystko zarośnięte. Niestety taka jest prawda nasze władze nas robią w ciula. Turystyka w naszym regionie to totalne dno. Ludzie chodzą tylko na Śnieżkę i Szrenicę, wszystko inne bokiem omijają i będą omijać tylko dlatego że większość takich punktów widokowych jest zapomniana i pozarastana. Totalnym dnem dla władz Piechowic będzie odbudowa kolejnej atrakcji turystycznej czyli Bobrowe Skały. odbudują barierki, postawią nowe miejsce odpoczynku a ze skał będą ludzie oglądać krzaki. Bo jak zwykle władze zapomną wyciąć drzewa które już teraz skutecznie utrudniają super widoki. Jeszcze jedna istotna sprawa, to kolejna patologia. Postawili w Michałowicach platformę widokową a kompletnie zapomnieli poprowadzić jakiekolwiek szlak turystyczny by można było się udać na wspomniany punkt widokowy. Miejscowi maja już dość bo przyjeżdżają ludzie i miejscowych co chwilę się pytają gdzie maja się udać. To jest patologia władz, więc póki co nie ma się co chwalić.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.