Zmarł trener kowarskiej Olimpii Aliks Karklins

Zmarł trener kowarskiej Olimpii Aliks Karklins

Nie żyje 49-letni Łotysz Aliks Karklins, który od września tego roku był szkoleniowcem kowarskich piłkarzy z IV ligi grupy zachodniej. Jeszcze w minioną sobotę, 28 października, poprowadził on Olimpię do wysokiego 5:1 zwycięstwa nad kamiennogórską imienniczką.

Pod wodzą nowego trenera drużyna Olimpii zaczęła grać coraz lepiej i skuteczniej. Po 12 meczach zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów, bramki 29:26. Aliks Karklins wierzył, że do końca rundy jesiennej jego podopieczni zdobędą tyle meczowych punktów, ile zakładał.

Po meczu w Kamiennej Górze łotewski trener z kilkoma zawodnikami Olimpii wybrał się do swojego kraju. - Zmarł w rodzinnej Rydze niedzielę po przyjeździe, gdy po południu położył się odpocząć po długiej podróży - powiedział menedżer Olimpii Tomasz Dudziak. Informację o śmierci Aliksa Karklinsa potwierdził też prezes MKS Olimpii Artur Wrona. O rodzinnej tragedii jednego z piłkarzy poinformowała żona trenera. Smutną wiadomość przekazał klubowym kolegom znany łotewski zawodnik „biało – zielonych” Jevgenijs Kosmacovs.

Wyrazy współczucia dla rodziny, przyjaciół i drużyny Olimpii przekazują już działacze, trenerzy i zawodnicy klubów z regionu dolnośląskiego. Do drużyny z Kowar kibice apelują: Zróbcie przedni wynik, aby uczcić pamięć dobrego trenera i człowieka.  

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.