Zmiany na szlakach KPN - korekta

Zdj.KPN

Jak informuje Karkonoski Parki Narodowy szlak zielony w rejonie szczytu Szrenicy, od górnej stacji kolei linowej w stronę Mokrej Przełęczy jest już otwarty. To pierwszy z zamkniętych na zimę odcinków, który w tym sezonie wiosennym można już było otworzyć. Na odblokowanie szlaku zielonego w rejonie szczytu Szrenicy, jak wczoraj omyłkowo podaliśmy, od górnej stacji kolei linowej w stronę Mokrej Przełęczy, musimy jeszcze poczekać.

Od 1 kwietnia, co najmniej końca maja, z uwagi na okres godowy czyli toki cietrzewi, zamknięte dla ruchu turystycznego będą:

- szlak niebieski od Przełęczy Okraj przez Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu,

- odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego,

- odcinek szlaku zielonego koło Śnieżnych Stawków (Ścieżka nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem.

- odcinek szlaku żółtego od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów.

Odcinki te zostaną przegrodzone i oznakowane specjalnymi tablicami z sylwetką cietrzewia.

Zamknięty zostanie także, wyłączony obecnie z ruchu z powodu zagrożenia lawinowego, szlak niebieski na odcinku od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Powodem jest gniazdowanie sokołów wędrownych. Po czeskiej stronie listę utrudnień i zamkniętych odcinków znajdziecie na https://www.krnap.cz/omezeni-na-cestach/

KPN informuje również, że w związku z koniecznością usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu wędrujących 31 marca 2021 jest zamknięty szlak czarny od drogi krajowej nr 3 do Wodospadu Szklarki oraz szlak zielony wzdłuż rzeki Kamiennej. Uprasza się wędrujących o nieprzekraczanie taśm odgradzających teren robót i stosowanie się do poleceń pracowników parku narodowego

Otwarty szlak zielony

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.