Zmienią znaki na Chełmońskiego. Ma być lepiej

Fot. Dominika Wolańska

Będzie zmiana organizacji ruchu przy ulicy Chełmońskiego w Jeleniej Górze. Droga jednak nadal pozostanie jednokierunkowa.

– Wczoraj (w czwartek, 18 maja) podpisałem decyzję o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Ulica Chełmońskiego pozostanie jednokierunkowa, ale tylko na odcinku od skrzyżowania z ulicą Matejki do ulicy Przeskok.

W dodatku zmieni się kierunek jazdy: będzie można przejechać Chełmońskiego od ulicy Matejki w kierunku Sudeckiej. Kierowcy będą mogli też swobodnie wjechać w tę ulicę od strony ulicy Sudeckiej, by dojechać np. do Biedronki.
– Od strony ulicy Sudeckiej do ulicy Przeskok będzie to droga dwukierunkowa – zapewnił Jerzy Łużniak. – Szczerze powiem, że tak miało to wyglądać od samego początku, tylko że propozycja, która była już uzgodniona, gdzieś się zawieruszyła w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów.
Podkreślił, że na miejscu może pojawić się policja. – Uzgodniliśmy, że nie będą od razu kierowców karać mandatami, ale pouczać – mówi Jerzy Łużniak. – Apeluję też o wyrozumiałość do kierowców, gdyż zdajemy sobie sprawę, że musi minąć trochę czasu, zanim wszyscy się przyzwyczają do tej zmiany.
 

Komentarze (12)

Najpierw podejmuje się bardzo g****ą decyzję, a potem zmienia się ją na trochę mniej g****ą - i na tym ma polegać postęp? Nie ma żadnego technicznego uzasadnienia, by robić z (części) tej ulicy jednokierunkową.
Chyba że chodzi o wygospodarowanie miejsc parkingowych, które z pewnością będą potrzebne po otwarciu podziemi do zwiedzania - jeżeli tak, to nie można tego było powiedzieć wprost?

"...propozycja, która była już uzgodniona, gdzieś się zawieruszyła..."- usprawiedliwienie na poziomie podstawówki.. szkoda, że nie powiedział, że pies ją zjadł i czekali, aż wyjdzie drugą stroną..

Czy faktycznie jeden kieruunek na tym małym fragmencie cokolwiek poprawi? ktoś kto wjedzie od sudeckiej będzie musiał zjechać w dół Przeskokiem - wązka i wyboista droga. Psu na budę to rozwiazanie, niczego nie rozwiązuje,

Czy faktycznie jeden kieruunek na tym małym fragmencie cokolwiek poprawi? ktoś kto wjedzie od sudeckiej będzie musiał zjechać w dół Przeskokiem - wązka i wyboista droga. Psu na budę to rozwiazanie, niczego nie rozwiązuje,

Czas pogonic bezradnych i naprawic to miasto.

Problemy komunikacyjne naszego miasta są zupełnie gdzie indziej. Ul. Wyszyńskiego, Podwale (bezmyślna sygnalizacja świetlna koło nowej galerii), brak ronda na skrzyżowaniu Os. Robotnicze Mostowa, brak estakady w ciągu DK3 a pod nią ronda na skrzyżowaniu JP II z Grunwaldzką to są problemy. To w tych miejscach skupić winna się uwaga władz miasta i MZDiMu, a nie na ul. Chełmońskiego, gdzie dotychczas nie było żadnych problemów, co więcej ulica ta w OBU kierunkach odciążała i tak zatłoczone skrzyżowanie Sudeckiej z Wojska Polskiego.

Trzeba było dokończyć obwodnicę południową, to nic byście odciążać nie musieli. Połowa ruchu z Wojska Polskiego by zniknęła, a ludzie zamiast pchać się w Chełmońskiego, woleliby sobie dojechać do Mickiewicza nową obwodnicą z Sudeckiej. Ale jak to, Zawiła miał dokończyć pomysł Obrębalskiego? Przecież to nie wypada! Wszystkie pomysły konkurentów politycznych są przecież złe! No to teraz się męczymy wszyscy w korkach, a urzędasy coraz większe bzdury wymyślają i paraliżują kolejne ulice.

Problemy są na innych drogach. Jeden kierunek na Chełmońskiego jest tylko owocem głupoty.

Największą głupotą było umiejscowienie w centrum miasta ;;Castoramy,galerii Nowy Rynek,Tesco,PKS /miejsce koło PKP.A reszta to zarządzający tzw. chałpnicy"

Tyle zamieszania tylko po to żeby 200m ulicy zrobić 1-kierunkową (a i tak kompletnie bez sensu pomysł). Od razu nasuwa się pytanie, kto tam mieszka, że załatwił sobie ograniczenie ruchu i zapewne możliwość parkowania auta przy chodniku? Na kilometr to śmierdzi sprawą "po znajomości"...

Ogarnijcie się, jak turyści będą do podziemi pod wzgórzem kościuszki jechać, to będą się gubić albo będą ignorowali jednokierunkową!

Ha,ha! Ręce i lewarek biegów - opada...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.