Znakomity mecz Włókniarza Mirsk w IV lidze

Znakomicie spisują się w tym sezonie IV ligi piłkarze Włókniarza Mirsk. W sobotę rozgromili przed własną publicznością aż 7:1 sąsiada z tabeli – Stal Chocianów. Tym samym mirszczanie wyrównali swój rekord, jeśli chodzi o rozmiary zwycięstwa na tym poziomie rozgrywek.

W przeszłości Włókniarz w identycznym stosunku pokonał Chojnowiankę Chojnów. W sobotę nic nie zapowiadało takiej kanonady, przez pierwsze 20 minut kibice nie zobaczyli bramki. Festiwal strzelecki rozpoczął grający trener i zarazem dobry duch drużyny Jarosław Wichowski, który wykorzystał dobre podanie od Pawła Juźwika. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył z karnego Bartosz Morzecki, a chwilę później po raz drugi do siatki rywala trafił Wichowski. Niedługo po zmianie stron gola dla gości zdobył Sebastian Burda, ale nie wynikało to z przewagi drużyny z Chocianowa. Był to jeden z nielicznych ataków gości. A gospodarze grali swoje, kolejne gole zdobywali: Kamil Jabłonowski (dwa), Bartosz Morzecki i Paweł Niemienionek.

Radość gospodarzy była tym większa, że w ich składzie jest aż 13 wychowanków, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Wysoką wygraną piłkarze sprawili też prezent swojemu trenerowi, który obchodził 34 urodziny.
Włókniarz powrócił na 6. miejsce w tabeli IV ligi. Dzisiaj (niedziela) kolejne mecze 25. kolejki IV ligi. Karkonosze Jelenia Góra podejmują rezerwy Chrobrego Głogów. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, początek o godz. 17.

Włókniarz Mirsk – Stal Chocianów 7:1 (3:0)