Znikną krowy z sudeckich łąk?

Znikną krowy z sudeckich łąk?

Reprezentanci rolników skupionych w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej przekazali petycję parlamentarzystom z Jeleniogórskiego w sprawie ustawy, tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Dowodzą, że zakaz uboju rytualnego położy polskie rolnictwo, a zlecenia przejmą Czesi.

- Zwracamy się do posłanek Czernow, Machałek i Sekuły-Szmajdzińskiej o zaprzestanie prac na ustawą zaproponowaną przez PiS, tzw. piątką dla zwierząt. To jest szkodliwa ustawa, która spowoduje na naszych górskich terenach likwidacje hodowli bydła mięsnego, ale też mlecznego – mówiła Bożena Kończak, Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kamiennej Górze . W jej opinii koniec hodowli bydła na naszych terenach będzie oznaczało zarastanie i dziczenie dzisiejszych użytków zielonych, a to będzie miało skutki dla agroturystyki. W opinii działaczki rolnej zakaz uboju rytualnego sprawi, że hodowla bydła stanie się zupełnie nieopłacalna, nie będzie zbytu. - Padną rzeźnie i masarnie, a na końcu sytuację wykorzystają Czechy i inne kraje – mówi. W jej opinii skandalem jest przewidziana w ustawie możliwość kontroli gospodarstw hodowlanych przez organizacje ekologiczne. - Nas nie trzeba pouczać, tutaj dominują nowoczesne gospodarstwa z wykształconymi, światłymi rolnikami.

 

Mirosław Kaszkur, szef RP DIR w Jeleniej Górze, przypomina, że odbiorcami polskich hodowców bydła (po uboju rytualnym) są kraje arabskie. - Kiedy ten znaczący odbiorca zostanie wyeliminowany, zadziała prawo popytu i podaży, ceny jeszcze spadną, a wiele gospodarstw tego może nie przetrwać – przestrzega.

 

Andrzej Mitczak, właściciel gospodarstwa rolnego z Marciszowa, specjalizującego się w hodowli bydła mlecznego i opasach, narzeka na opłacalność produkcji. - Przecież nikt nie będzie pracował charytatywnie. Już w tej chwili cena żywca jest taka, że nie zarabiamy nic. Jeżeli jeszcze wejdzie „piątka Kaczyńskiego” to ceny jeszcze spadną i nasza działalność będzie nierentowna. To kolejny stopień do destrukcji rolnictwa – wyjaśnia. Gospodarstwo pana Mitczaka już przeżywa wielkie kłopoty. Kiedyś po byki do dalszej hodowli ustawiała się u niego kolejka, teraz nie ma wcale zainteresowania. 

Komentarze (30)

Jak chcą jeść mięso rytualne to niech sobie hodują .
Bydło jest bardzo drogie w produkcji, zużywa najwięcej paszy i wody na 1 kg mas mięsnej.
Wydala szkodliwy metan.
ONI jedzą czyste mięso u nas zostają resztki .Utylizacja gnojowicy ,zanieczyszczanie rzek wyciekającą gnojowicą i przenawożonymi wodami z pol i łąk.
Chcecie hodować to wróćcie do owiec i kóz.

To kto ma zniknąc z sudeckich łąk,Czrenow i Szamjdzińska?

Jeżeli zakaz uboju rytualnego położy polskie rolnictwo, to należy je położyć ! Jestem Polakiem i nie jem Polskiego mięsa, bo jest w całości sprzedawane za granicę, to wiedziałem. Do nas trafia mięso drugiej jakości z bloku wschodniego. Ale skoro ubój rytualny robiony jest specjalnie tylko dla żydów i muzułmanów, to aż się prosi pozamykać to w PiSdu.

STRAJK

Przeciwko nazistowskiemu pis.bolszewickiemu państwu!

Je*** pis.

"Przepraszamy za utrudnienia musimy obalić ten rząd"

Rolnicy - jeszcze raz zagłosujcie na PiS, może wtedy ta partia zauważy Wasze problemy! Choć ja, już od dawna byłem przekonany, że "Oni" mieli Was w d...e, tylko potrzebowali Waszych głosów! A teraz weźcie się za obronę kościołów - ZA WSZELKĄ CENĘ, Wasz guru rozkazał...

najważniejsza jest linia kolejowa do Lwówka Śląskiego a nie inwestycje dla wsiocławia!!!

Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej ojczyzny.

- przestępca i czynny alkoholik Kamiński

- szef ZOMO -krzyworyj dwukrotnie certyfikowany oszust i kłamca, handlarz biskupią ziemią we Wrocławiu, nazi pisbolszewik Moravitzky

- hitler Kaczyński

Hitler Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabili 236 Polaków.

Liczba limuzyn rządowych: 2142 sztuk

Liczba karetek w CAŁEJ Polsce: 1360 sztuk

Je*** pis.

W Gorzowie Wlkp pacjenci z zapaleniem płuc lądują w garażu dla karetek gdzie urządzono SOR(!) Leżą w wiacie na auta,na łóżkach, w kurtkach,zamiast pod kołdrą. Nie ma dla nich miejsc w szpitalu.

Je*** pis.

Jak to sie dzieje że w niemczech jest wprowadzony zakaz uboju rytualnego i z tego tytułu niemieccy rolnicy nie protestują a mięsa produkują wieprzowego i wołowego dwa razy tyle co polscy rolnicy.

Zakaz tego typu uboju obowiązuje już m.in. w Niemczech, Szwecji, Słowenii, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Norwegii, Islandii, Austrii, Estonii i na Litwie. Większość krajów UE dopuszcza jeszcze wyjątki religijne.

SZOKUJĄCE!

Mężczyzna, którego policja zatrzymała pod zarzutem potrącenia dwóch protestujących kobiet to drogowy bandyta funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Państwo hitlera Kaczyńskiego.

We wtorek wieczorem dostaliśmy informację, że kierowcą srebrnego BMW o numerach WOR 25533 jest oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - To funkcjonariusz z długim stażem w służbie.
Dzisiaj ma zostać opublikowany wizerunek i adres tego SS-mana.

Tak jak na Białorusi.

Paraprezydent Du.pa uciekł z kraju i jest prezydentem na uchodźctwie,

naszczalnik wolski kaczyński dał mu godzinę na spakowanie

mógł zabrać tylko ulubiony długopis.

Ważniejsze jest usunięcie "świętych krów" z rządu, spółek skarbu państwa, to jest około 10 000 piślaków!!!

zajeli miejsce lewaków z PO odcinając ichryje od koryt.Dlatego teraz taki skowyt o wszystko

Ciulu, kiedy stulisz ten swój czerwony pysk?!

odpier*ol sie od niego, naziolu koscielno-pisowski.

ABW, KGB - jednakowe k u r w y dwie!
Wyp i e r d a l a ć z życia publicznego!

Do kasacji z dziadami!

"To jest szkodliwa ustawa, która spowoduje na naszych górskich terenach likwidacje hodowli bydła mięsnego, ale też mlecznego" - a niby dlaczego mleczne mają zniknąć?!
" W jej opinii skandalem jest przewidziana w ustawie możliwość kontroli gospodarstw hodowlanych przez organizacje ekologiczne. - Nas nie trzeba pouczać, tutaj dominują nowoczesne gospodarstwa z wykształconymi, światłymi rolnikami." - to jak jesteście tacy światli, to czego się boicie kontroli?!

Panie Mróz czy już mamy powtórkę z 1933 roku? Jaki kolor będą mieć te bojówki? Czy będą błogosławieni przez księży katolickich ?Nazizm nam zagraża.

Panie Mróz czy już mamy powtórkę z 1933 roku? Jaki kolor będą mieć te bojówki? Czy będą błogosławieni przez księży katolickich ?Nazizm nam zagraża.

Strajk Kobiet. ONR tworzy bojówki. Brygady Narodowe mają bronić kościołów

No jestem ciekaw co z tą piątką zrobią nasi posłowie.? Zdaje się że ostatnio poparli ustawe kaczora. Tu panowie rolnicy chodzi o coś innego a wasz los to nie interesuje jakiś tam poseł z prawa czy lewa. Tu potwierdza się cały czas moja teoria PiS i PO to to samo zło. Dzis oni jutro My. Czy wy tego nie widzicie???

To najgorsza informacja jaką słyszałem w życiu! Albo wypierdalam z tej Czerwonej Kotliny, albo przerzucę się na coś innego. Wybór jest wielki i dostęp łatwy, trwa przecież strajki kobiet.

/www.youtube.com/watch?v=KLGY_htXtPI

Obrzydliwe kmioty. Dla forsy zamordowaliby własną matkę. Może pomyślcie o cierpieniu tych biednych zwierząt - ubój rytualny - w XXI wieku - co za ciemnogród. Wszystkie religie to rzeczywiście opium dla ciemnego plebsu.

won kmioty. mamy xxi wiek nikt tu nie bedzie niczego zarzynał w imię religii

hańba dla wszystkich, którzy czerpią zysk z cierpienia zwierząt!!! nie wstydzicie się pokazywać swoich twarzy bestii???

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.