Zofia Barczyk wraca na stanowisko

Zofia Barczyk wraca na stanowisko

Zofia Barczyk, odwołana dwa dni temu dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, wróciła na swoje stanowisko. Zarząd powiatu zgorzeleckiego odwołał swoją decyzję.

Zamieszanie związane z odwołaniem dyrektor Barczyk trwało dwa dni. Kadra placówki, w tym ordynatorzy i kierownicy działów niemedycznych, murem stanęła za swoją dyrektor, składając warunkowo ponad dwieście wypowiedzeń
z pracy. Zaszczepienie kilku wpływowych w mieście osób poza kolejnością powszechnie oceniono jako naganne, ale też uznano, że pozbawienie szegfowej placówki stanowiska jest karą nieproporcjonalną, zwłaszcza wobec znakomitych opinii jaką cieszy się zgorzelecka lecznica w regionie pod kierownictwem dyrektorki.

 

Jeszcze rano w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej starosta powtórzył argumenty, które legly u podstaw odwołania dyrektor Barczyk. W rozmowie z lokalnym portalem zapewniał z kolei, że wierzy, iż i jemu, i pani dyrektor zależy na jednym – dobru placówki i jej pacjentów. Zmiana sytuacji nastąpiła dzisiaj - starosta Artur Bieliński osobiście w szpitalu wręczył Zofii barczyk dokument zmieniający decyzję o jej odwołaniu. Dyrektor będzie pracowała w WS-SPZOZ na dotychczasowych warunkach.

 

Oto oświadczenie zarządu starostwa w Zgorzelcu:
"Na posiedzeniu w dniu 14 stycznia br. Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego uchylił uchwałę nr 280/2021 w sprawie odwołania Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.
W okresie od 30-31 grudnia 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu – Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, kierowanym przez Dyrektora Zofię Barczyk w ocenie Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego doszło do nieprawidłowości związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19. Zaszczepione zostały bowiem osoby spoza grupy „0” pomimo niewyczerpania listy osób chętnych do szczepienia w tej grupie
Podanie szczepionki poza kolejnością było niezgodne z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19.
Działanie takie, w dobie panującej pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 należy ocenić jako niewłaściwe i uderzające w zasady równego dostępu do szczepień w poszczególnych grupach dostępności.
Powyższe doprowadziło pierwotnie Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego do wniosku o konieczności odwołania Pani Zofii Barczyk Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.
Mając jednak na uwadze konieczność zabezpieczenia ochrony zdrowia i życia mieszkańców powiatu, a także możliwość ograniczenia właściwego funkcjonowania Szpitala w okresie pandemii COVID-19 oraz brak wyników kontroli NFZ dotyczącej prawidłowości szczepień, Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego uznał za zasadne przywrócenie Pani Zofii Barczyk na stanowisko Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu."
 

Komentarze (24)

Wazeliniarze PiS-u zorientowali się, że działanie "na odlew", by przypodobać się władzy - jednak nie popłaca, zatem jest nadzieja, że zanim coś zrobią bezmyślnego - dwa razy się zastanowią!

nie ma takiej nadzieji.

Z wami, Kowalsky nie ma NADZIEJI,że nauczycie się poprawnie wyrażać się [na piśmie]

Tylko jest jeden problem, tam rządzi PO...

PIS PO PSL I SLD czyli banda czworga - jedno zło.

Napewno lepsze PO od PiSiejchołoty
Hydraulik Idź wPiSdu

Dziadu POpraw ortografię.
Czemu czepiasz się hydraulika-on rzeczowo podał fakt, że w Zgorzelcu rządzi PO.

Buda.....

Ulegli szantażowi,wygląda ze ogon kreci psem.Zaszczepiony burmistrzunio udzielił komentarza?

Ulegli szantażowi,wygląda ze ogon kreci psem.Zaszczepiony burmistrzunio udzielił komentarza?

Wszystko wskazuje na to, że to Zarząd powiatu wraz z jego starostą Arturem Bielińskim jest do odwołania za tak g****e i nierozważne, bo polityczne decyzje. Lizusy PISu

Kraśnik ze strefą wolną od LGBT a Wałbrzych wolny od PISu.
Które miasto następne ? Może jakieś taśmy z plebanii po biesiadach świątecznych?

Je*** pis!

A jeszcze w sierpniu górole prawie publicznie robili laskę złodziejom z dojnej zmiany a ich baby machały PiS.da.mi przed rządząca narodową socjalistyczną szajką przestępczą w szaleńczym tańcu !!

Je*** pis.

Jak na Sycylii, właściciel nie może zwolnić osoby w wieku emerytalnym

Tam rządzi sitwa

PO-PSL-SLD-KGB-AMBER-GOLD i wszystko w temacie. Jedna sitwa. Taka prawda.

Maseczki, respiratory, złoto z Londynu, handlarze bronią, Srebrna, Skoki, CPK, szpital narodowy itd. Jedna sitwa. Taka prawda.

Ech, zarząd powiatu się ugiął niepotrzebnie. Ja bym to babsko wywalił na zbity pysk...Cwaniara jedna.

Zaprawdę powiadam wam jeśli nie obnażymy kłamstwa smoleńskiego nie pokonamy władzy hitlera Kłamczyńskiego
Władza narodowych socjalistów pisbolszewików poczęła się i wyrosła na kłamstwie smoleńskim, na kłamstwie smoleńskim trwa i rozrasta niczym rak, pasożyt w żywym organizmie narodu, niszcząc go.

Smoleński bardach w narodowym socjalistycznym państwie pisbolszewii trwa w najlepsze. Rejestracja na szczepienie osoby 80+.
Od północy.

111 wykonanych prób w ciągu niemal 2 godzin.

Oczekiwanie przy muzyce 38 minut.

Żadna starsza osoba nie poradzi sobie z tym.

Je*** pis!

Czy osoba psychicznie chora może bezkarnie psuć powietrze wypisując ****skie teksty?
Może-bo to bardzo się POdoba postpezetperowskiej gazetce....

Tylko patrzeć jak sądy zaczną bronić przestępców.Kasjerka nie powinna odpowiadać za kasę,jak brakuje niech sobie dopłaca właściciel-widocznie jakoś tak wyszło.Istny burdel żadnej odpowiedzialności,róbta co chceta,jest demokracja i wolność.Wygląda na to, że w tym kraju wszyscy mają imunitet na wszystko!

W warszawie na WUM nałożono grzywnę-kara za szczepienia "elYty warsiafskiej". Rektor nie daje się zwolnić. Myślę,że grzywna dla szpitala zgorzeleckiego
powinna być- w końcu tamtejsi celebryci zaszczepieni zostali nielegalnie[może z pensji pani dyrektor].

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.