Zwycięski rewanż za gdański pogrom

Koszykarki MKS MOS Finepharm Karkonosze dzięki zespołowej grze pokonały wyżej notowane akademiczki z Uniwersytetu Gdańskiego 66:61 (12:14, 22:16, 14:14, 18:17). W ten sposób wykonały trudne zadanie rewanżując się za sportowy pogrom 47:107 w lutowym, wyjazdowym meczu. Widoczna w nim była różnica sportowej klasy. To druga wygrana (z pięciu konfrontacji w grupie D), jeleniogórzanek w fazie play out (o utrzymanie w I lidze centralnej kobiet). Degradacja spotka dwa żeńskie kluby.

Drużyna z Trójmiasta skuteczniej rozpoczęła mecz i po serii 11 punktów z rzędu prowadziła 13:2. Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego szybko poprawiły obronę i dokładniej rozgrywały akcje ofensywne. Gospodynie wykorzystały bardzo dobrą dyspozycję 21-letniej rzucającej zawodniczki, Marzeny Kowalczyk. To pod jej dyktando toczyły się początkowe kwarty. Marzena zaskoczyła rywalki pięcioma celnymi rzutami zza linii 6,75 metrów. Do dorobku z pierwszej części meczu wygranej przez Finepharm Karkonosze 34:30 dołożyła ona sześć punktów za rzuty z półdystansu, sześć zbiórek piłki i trzy asysty.

Po przerwie gdańskie koszykarki mocno pilnowały Marzenę Kowalczyk i nie pozwoliły jej na znaczne powiększenie dorobku (wywalczyła dwa „oczka” z rzutów wolnych i miała kolejnych sześć zbiórek). Jeleniogórzanki konsekwentnie grały jednak swoje i po 30 minutach gry prowadziły 48:44. W czwartej, wyrównanej kwarcie „kosze” na wagę zwycięstwa zapewniły głównie Monika Krawczyszyn – Samiec (razem 12 pkt.) i Paulina Podgajna (10). Za 13 punktów trafiła Joanna Pawlukiewicz, za sześć Magdalena Iwanowicz.

Kibice cieszyli się z niesamowitej przemiany koszykarek Finepharmu Karkonoszy. Trener Gadzimski chwalił swoje podopieczne za zespołową grę, walkę do końcowego gwizdka i za dobrą postawę w obronie. Zdenerwowany szkoleniowiec AZS-u Włodzimierz Augustynowicz ubolewał, że przyjezdne zlekceważyły Finepharm Karkonosze i zagrały chimerycznie.

Do końca fazy play out koszykarki ośmiu klubów rozegrają jeszcze trzy spotkania. Na najbliższe (26 bm.) jeleniogórzanki pojadą do Gorzowa Wlkp. na pojedynek z rezerwami AZS-u PWSZ.

Więcej w najnowszych ”Nowinach Jeleniogórskich”