Zwycięski dwumecz kontrolny KPR-u

Zwycięski dwumecz kontrolny KPR-u

Przed pierwszą, wrześniową konfrontacją nowego sezonu 2017/2018 w Superlidze kobiet, derbami KPR-ów w Kobierzycach, jeleniogórskie szczypiornistki sprawdzają indywidualną formę, zespołowe zgranie i taktykę w spotkaniach sparingowych.

Zmieniony kadrowo zespół trenera Michała Pastuszki w karpaczańskiej hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zagrał dwukrotnie z juniorską reprezentacją Białorusi (rocznik 2000). Obie konfrontacje zakończyły się zwycięstwem KPR-u 28:27 i 37:24. Każdy mecz składał się z trzech 20-minutowych części. Młoda ekipa białoruskich dziewcząt okazała się wymagającym rywalem. W pierwszym sprawdzianie o wygranej KPR-u zadecydował ostatni kwadrans, w którym wyróżniły się klubowe wychowanki, Sylwia Jasińska (razem w dwumeczu 9 bramek) i Agata Skowrońska (6). W drugim sparingu jeleniogórzanki zaprezentowały się jeszcze korzystniej i stale powiększały przewagę (12:9, 25:15). W każdej tercji trener Pastuszko dał pograć bramkarkom, Natalii Filończuk, Martynie Wierzbickiej i Natalii Kolasińskiej.

Oprócz wymienionych zawodniczek gole w dwumeczu strzeliły: Martyna Żukowska 11, Aleksandra Oreszczuk 9, Joanna Załoga 6, Aleksandra Tomczyk 7 Sabina Kobzar i Karolina Kanicka po 4, Marta Tomczyk i Małgorzata Jurczyk po 3, Zuzanna Dubiel, Marta Karwecka i Magdalena Maziarz po 1.

W najbliższy wtorek, 8 sierpnia o godz. 17, w hali Parku Sportowego „Złotnicza” w Jeleniej Górze piłkarki KPR-u sprawdzą się w potyczce z czołową drużyną czeskiej ekstraklasy Sokol Poruba (grała ze Startem Elbląg w europejskich pucharach). Jeleniogórski klub szuka kolejnego sparingpartnera na mecz kontrolny KPR-u w dniach 15-20 sierpnia.

Wcześniej, w dniach 11 – 13 sierpnia „żółto – niebieskie” powalczą w turnieju w Kobierzycach. Wystąpią w nim ekipy gospodyń oraz Piotrkovii Piotrków Trybunalski i beniaminek Superligi, chorzowski Ruch.

W niedzielę, 20 sierpnia jeleniogórskie piłkarki przed własną publicznością o godzinie 18, zagrają ze Slavią Praga. Dwa dni później (24.08) wyjazdowa rewanżowa potyczka z czeską drużyną. Ostatnim sprawdzianem kontrolnym przed inauguracją Superligi, w której KPR powalczy już dwudziesty kolejny sezon, będzie sobotni (30.08) sparing w Lubinie z wicemistrzyniami Polski z Zagłębia.
      

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.