Zwycięski początek koszykarek w II lidze

Dopiero w sobotę (28 października), przed jeleniogórską publicznością w hali „Jedenastki” zespół popularnych „Wichosiek” rozegrał pierwszy mecz koszykówki sezonu 2017/2018 w drugiej lidze kobiet. Inauguracja okazała się bardzo udana. Jeleniogórzanki wygrały 58:55 z faworyzowanym MKS-em MOS Betard Ślęzą Wrocław.

Pierwsze spotkania ligowe jeleniogórzanek zostały przełożone na inny termin na prośbę działaczy i szkoleniowców klubów z Ostrowa Wielkopolskiego (było zaplanowane na 8 października) i MKS MOS Betard Ślęzy Wrocław (mecz miał odbyć się 15 października).

Mecz z wrocławskim teamem, w którym występują wielokrotne medalistki mistrzostw Polski grup młodzieżowych był niezwykle wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej od pięciu punktów. Gdy w końcowych minutach koszykarki Betardu Ślęzy prowadziły 52:48, rozpoczął się skuteczny finisz podopiecznych trenera Eugeniusza Sroki. Pięć ostatnich akcji zakończyło się pomyślnie dla dziewcząt z Zabobrza. Sześć kolejnych rzutów wolnych bezbłędnie wykonała Natalia Kopiec (razem 8). Rywalki trafiły tylko jeden z czterech rzutów za jeden punkt.

Po rocznej przerwie (kontuzja) do zespołu KS „Wichoś” wróciła utalentowana Angelika Stefan (2 pkt.). Ze względu na sprawy rodzinne z Jeleniej Góry wyjechała Magda Dźwilewska. Jeleniogórzanki do wygranej poprowadziła Monika Paradowska (19 pkt.). Dużo spokoju do gry „Wichosiek” wniosła Marta Klementowska (6). Ostoją obrony była Jagoda Kuduk (2) – ocenił szkoleniowiec zwycięskiej ekipy E. Sroka.

Punktowały też Aleksandra Lorenc 17 i Aleksandra Prokop 4. Dla Ślęzy najwięcej, 21 punktów, wywalczyła reprezentantka Polski juniorek Alicja Rogozińska.