Zwycięstwa na koszykarską inaugurację sezonu

Znakomicie nowe koszykarskie rozgrywki w II lidze kobiet i w kategorii kadetek rozpoczęły zespoły z jeleniogórskich klubów. W hali PGE Turowa popularne „Wichośki” pokonały Citronex UKS Basket 79:54. W eliminacjach mistrzostw Polski U-16 w strefie dolnośląsko -lubuskiej młode zawodniczki MKS MOS Karkonosze I wygrały wysoko, 105:78 z MKS Polkowice.

W ocenie Tomasza Pawlikowskiego, który w meczu z beniaminkiem ze Zgorzelca debiutował jako samodzielny trener drugoligowej drużyny na słowa uznania zasłużył cały zespół KS „Wichoś”. Koncertowo rozegrana czwarta kwarta (28:14) zupełnie zaskoczyła ambitne zawodniczki Basketu. Zwycięskie punkty zdobyły: rewelacyjna, z podwójnym tytułem MVP dolnośląskich juniorek starszych Aleksandra Lorenz (na zdjęciu) 37, Angelika Stefan 11, Wiktoria Halubek 10, Konstancja Karaś i Kamila Jaworowska po 8, Daria Łopatka 3 i Patrycja Sadlik 2. Następny mecz II ligi z Maximusem Katy Wrocławskie zaplanowano 21 października, o godzinie 11, w hali SP nr 11 w Jeleniej Górze.

Mecz kadetek praktycznie został rozstrzygnięty do przerwy (60:35). Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Patrycja Sadlik (31 pkt.), Anna Wałęska, Paula Krzykowska i Paulina Grabowska (każda po 19 pkt.), które razem wywalczyły aż 88 ze 105 meczowych punktów. Celnie rzucały też Amelia Białas 6 pkt., Katarzyna Morańda 4, Nadia Biniek 3, Alicja Kuty i Maja Kuryłowicz po 2 pkt. Z powodu kontuzji nogi na boisku zabrakło Julii Raban. Koszykarki z MKS MOS Karkonosze I, które trenuje Rafał Sroka chcą awansować do rozgrywek centralnych o krajowy czempionat. Kolejny mecz jeleniogórskie kadetki rozegrają we Wrocławiu z MOS I Wrocław.