października 5, 2018 11:16 po południu

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.

września 30, 2018 09:42 przed południem

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii atrakcyjna, „leśna” impreza, czyli Dolnośląski Festiwal Dary Lasu, odbyła się nie na lwóweckim Rynku, lecz na Stadionie Miejskim w Lwówku Śląskim. Do radosnego i barwnego świętowania dolnośląskich leśników, turystów, gości zagranicznych, mieszkańców miasta i powiatu zaprosili: starostwa lwówecki Marcin Fluder i nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówka Śląskiego Alina Sudoł-Kornalewicz.

września 7, 2018 10:29 po południu

Po raz szesnasty na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaprezentowano wystawę produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Tegoroczna, piątkowa (7 września), aż 10-godzinna edycja handlowej imprezy była wyjątkowa pod każdym względem i rekordowa. Miało to związek z jubileuszem 25-lecia głównego organizatora – Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 

lipca 30, 2018 05:40 po południu

„Zatrzymaj się wędrowcze i przypatrz wielkiemu człowiekowi” – tak brzmi napis na kaplicy proboszcza Panka przy bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Wkrótce będziemy go podziwiać w pełnej krasie, bo trwa odnawianie kaplicy.

lipca 16, 2018 09:31 przed południem

Świetny koncert Macieja Maleńczuka oficjalnie zakończył w niedzielny wieczór tegoroczne, XXI Lwóweckie Lato Agatowe. Niepokorny artysta pomiędzy kolejnymi utworami trafnie komentował aktualną sytuację społeczno-polityczną Polski, ale przede wszystkim wspólnie z kameralną formacją znakomitych muzyków zjawiskowo wykonywał piosenki Wojciecha Młynarskiego. Zachwycona publiczność długo nie pozwalała mu zejść ze sceny. Spotkanie z tłumem miłośników jego twórczości zakończyła długa seria przebojowych bisów.

lipca 15, 2018 12:38 po południu

Trwa XXI Lwóweckie Lato Agatowe. Na ulicach miasta tłumy. Lwówek Śląski opanowało wakacyjne szaleństwo. Życiem tętni Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich oraz wielki jarmark rozmaitości. Magnesem dla gości jest około 200 stoisk z zachwycającymi kamieniami i biżuterią oraz drugie tyle kramów tworzących giełdę rzemiosła, rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych i wszelkich innych wyrobów, jakich nie może zabraknąć na wielkim festynie z parkami zabaw dla wszystkich i bogatym zestawem atrakcji estradowych.

czerwca 18, 2018 11:52 przed południem

We Wleniu w miniony weekend umiejętnie połączyli średniowieczną tradycję jarmarków ze spływem na rzece Bóbr oraz paradą psów. 

czerwca 11, 2018 10:05 przed południem

Festyn w pałacu i folwarku Łomnica (9 i 10 czerwca) nawiązywał do tradycji uprawy lnu w naszym regionie. Nowym elementem było włączenie pokazów tańca. Tango argentyńskie zatańczyli członkowie grupy Tango Karkonosze. Wojciech Filipiak z tej grupy poprowadził warsztaty dla chętnych poznania podstawowych kroków tanga. Odbyła się także milonga, podczas której tańczono i podziwiano wykonawców z Tanga Karkonosze. 

lutego 25, 2018 12:26 po południu

Pod takim hasłem na stoku U Hunkiewicza w Szklarskiej Porębie w sobotnie południe udało się zorganizować tradycyjne zawody narciarskie w stylu retro. Do było drugie podejście, gdyż obfite opady deszczu uniemożliwiły przeprowadzenie imprezy w pierwotnym, styczniowym terminie. 

stycznia 22, 2018 08:54 przed południem

Po raz trzeci w Szklarskiej Porębie, podobnie jak w 53 krajach na całym świecie, zorganizowano imprezowy Światowy Dzień Śniegu (FIS World Snow Day). W mieście pod Szrenicą mieli ciekawy pomysł na imprezę, dlatego zyskali obowiązkową akceptację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W niedzielę, 21 stycznia na stoku Ski Arena było zimowo, wesoło, muzycznie i...smacznie.
 

stycznia 16, 2018 10:16 po południu

Dziś, 16 stycznia, na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie podpisano akt erekcyjny budowy nowoczesnego ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu. Budowa ma rozpocząć się w połowie 2018, a zakończyć pod koniec 2019. Sto milionów złotych na tę inwestycję zadeklarowali przekazać marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski i wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

grudnia 15, 2017 07:36 po południu

Rozpoczęły się tegoroczne Lwóweckie Jasełka Uliczne, które potrwają cztery dni, do poniedziałku 18 grudnia włącznie. Tradycyjną, nastrojową i świąteczną imprezę przed Bożym Narodzeniem rozpoczęła atrakcyjna i widowiskowa Wielka Parada Mikołajów. Gdy z ratuszowej wieży umilkły ostatnie dźwięki zegara na ponad 400 metrowy spacer wokół Rynku wyruszyła rekordowa liczba 1217 Mikołajów. W paradach w minionych latach uczestniczyło po 350 – 420 osób.

listopada 29, 2017 11:22 po południu

Oto portret krainy Ducha Gór stworzony przez zwycięzców tegorocznej, czwartej już edycji konkursu fotograficznego "Zobacz ducha gór" organizowanego przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję! Poniżej prezentujemy prace nagrodzone przez jury głównymi trofeami. Do 14 stycznia 2018 r. w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oglądać można pokonkursową wystawę, na której prezentowanych jest 65 prac 26 autorów. Warto i trzeba zobaczyć ten niezwykły zbiór fotografii ilustrujących ogromne, krajobrazowe bogactwo naszego regionu.

września 24, 2017 09:00 po południu

Najstarszy w Polsce wyciąg krzesełkowy na Kopę w Karpaczu po raz ostatni woził pasażerów tydzień wcześniej. W ostatnia sobotę, 23 września, licytowano 200 krzesełek likwidowanego zabytku. Sprzedano ponad połowę za kwotę 31.140 złotych. W niecałe dwie godziny udało się sprzedać 111 krzesełek.