października 10, 2018 10:55 przed południem

- Polska zasługuje na dobrych gospodarzy oraz wiodące miejsce w Europie – podkreślał były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podczas wczorajszego spotkania w Jeleniej Górze.

października 5, 2018 03:11 po południu

- Radujcie się (Gaudeamus igitur) – słowami tradycyjnej pieśni studenckiej zwrócił się dzisiaj (5 października) do nowych studentów i doktorantów prof. zw. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, inaugurując nowy rok akademicki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. To była szczególna uroczystość. Zbiegła się bowiem z obchodami 50-lecia istnienia Wydziału.

września 30, 2018 11:33 po południu

Około pół tysiąca par z ponad 10 krajów Europy wzięło udział w 53. edycji Międzynarodowego Turnieju Tańca „Karkonosze Open”, który tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend września w Jeleniej Górze. To jedna z najważniejszych imprez w tanecznym kalendarzu w Polsce i w tej części Europy. Nic więc dziwnego, że na turniej przyjeżdżają najlepsze pary i wszyscy ci tancerze, którzy zbierają punkty w klasyfikacji WDSF.

września 24, 2018 09:09 przed południem

Miniony weekend w Jeleniej Górze należał do cyklistów. W sobotniej paradzie rowerów brały udział całe rodziny miłośników dwóch kółek, natomiast w niedzielę najlepsi zawodnicy MTB, w tym także zawodowcy, ścigali się i rywalizowali o nagrody oraz punkty w klasyfikacji.

Zwieńczeniem tych wydarzeń był niedzielny koncert w rynku. Wystąpiła Anna Karwan i Grzegorz Hyży.  

września 16, 2018 10:51 po południu

Długo niemilknącymi brawami publiczność jeleniogórska nagrodziła 15 września spektakl „Chodź ze mną do łóżka” Soni Bohosiewicz, który był imprezą towarzyszącą jeleniogórskim obchodom 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez Polki.

września 7, 2018 10:29 po południu

Po raz szesnasty na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaprezentowano wystawę produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Tegoroczna, piątkowa (7 września), aż 10-godzinna edycja handlowej imprezy była wyjątkowa pod każdym względem i rekordowa. Miało to związek z jubileuszem 25-lecia głównego organizatora – Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 

września 4, 2018 05:10 po południu

Podczas dzisiejszych obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Jeleniej Górze bardzo często przypominano zawarty w tytule testament duchowy zmarłego 12 lipca tego roku płk. Edwarda Jakubowskiego. Postać słynnego żołnierza przypomniał prowadzący uroczystość płk Marek Gołębiowski, a słowa: „Nigdy więcej wojny” przytoczył też w swym przemówieniu wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

lipca 30, 2018 07:04 przed południem

Na tyłach ulicy Paderewskiego w Jeleniej Górze ruszyła budowa pierwszego przystanku Jeleniogórskiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy peron o nazwie „Jelenia Góra Zabobrze” zajmie niemal całą przestrzeń pomiędzy mostem kolejowym na Bobrze, a wiaduktem przy Alei Jana Pawła II. Prace rozpoczęto od formowania nasypu o wysokości około 6 metrów, na którym wzdłuż istniejącego torowiska zbudowany zostanie peron o długości 150 metrów.

maja 2, 2018 12:54 po południu

Powoli kończy się tegoroczna, 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA. Wczoraj, 1 maja, wręczono nagrody – Kryształowe Pestki 2018 za najlepsze spektakle uczestniczące w konkursie. Festiwalowe jury uhonorowało spektakl pt. „Teraz wszystkie dusze razem” w reżyserii Pawła Passiniego (Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego we Wrocławiu). Swoją nagrodę przyznali też dziennikarze akredytowani przy festiwal. Otrzymał ją kameralny spektakl pt. „Nazywam się Wojna” (Anna Domalewska i Rafał Derkacz, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku). Laureatom nagród organizatorzy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury wręczyli efektowne statuetki autorstwa Mirosława Kulli. 

marca 28, 2018 08:31 przed południem

Do czwartku, 29 marca włącznie, do godziny 18, potrwa zorganizowany po raz pierwszy w Galerii Handlowej Nowy Rynek w Jeleniej Górze tygodniowy Jarmark Wielkanocny. Na dziesięciustraganach w drewnianych domkach ponad dwudziestu wystawców oferuje rozmaite artykuły spożywcze, w tym smakowite lokalne specjały oraz świąteczne palmy, pisanki, stroiki i ozdoby, a także wyroby rękodzieła artystycznego miejscowych twórców i producentów.

lutego 9, 2018 10:43 przed południem

Trzygwiazdkowy hotel Mercure w Jeleniej Górze zmienił się nie do poznania. Mogli się o tym przekonać goście zaproszeni na specjalny Zimowy Cocktail połączony z prezentacją zmodernizowanych wnętrz. 

listopada 17, 2017 11:58 po południu

Sporo znamienitych gości w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w piątkowe popołudnie (17 listopada), uroczyście świętowało piękny jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. W ciągu minionych 70 lat (1947 – 2017), cieplicką szkołę opuściło 10 tysięcy absolwentów. Teraz są oni politykami, pracownikami nauki z profesorskimi tytułami, reżyserami filmowymi i teatralnymi, nauczycielami, inżynierami, biznesmenami, oficerami służb mundurowych, dziennikarzami i cenionymi reprezentantami wielu innych zawodów. Aktualnie w 17 klasach licealnych popularnego „Norwida” uczy się prawie 500 uczniów.

listopada 5, 2017 11:56 przed południem

Sobotni koncert prezentujący najnowszy projekt Marka Napiórkowskiego „WAW-NYC,” mocnym akcentem zakończył tegoroczną edycję JGJ Festivalu. Liderowi towarzyszyli amerykański perkusista Clarence Penn, pochodzący z Kuby, nowojorski pianista Manuel Valera i basista Sławomir Kurkiewicz. Usłyszeliśmy kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję, dające wyśmienitym improwizatorom możliwość muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.
 WAW-NYC to premierowy projekt Marka Napiórkowskiego, w którym, za pośrednictwem muzyki, dynamicznie rozwijająca się Warszawa spotyka się z tętniącą życiem stolicą jazzu i współczesnej sztuki – Nowym Jorkiem.

października 23, 2017 08:56 przed południem

Finaliści tegorocznego festiwalu Jazz Nad Odrą zdobywcami Grand Prix jeleniogórskiego konkursu i statuetki Złotego Krokusa 2017. Założony przed rokiem przez studentów Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie zespół Vibe Quartet zyskał najwyższe uznanie jury tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Powiew Młodego Jazzu organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.