sierpnia 18, 2018 02:16 przed południem

„Ceramiczny karnawał” - fantastyczna, energetyczna i kolorowa parada, która przeszła przez Bolesławiec, oficjalnie zainaugurowała 24. Święto Ceramiki. Bo choć ceramiczny festiwal w Bolesławcu trwa już od środy, to jego kulminacja ma miejsce w ten weekend (piątek – niedziela 18-20 sierpnia).

sierpnia 14, 2018 05:08 po południu

17 sierpnia pierwszy wieczór Rowerowego Kina Letniego na dziedzińcu Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ZOOM-ZBLIŻENIA 2018.

Drugi wieczór kinowy na dziedzińcu ODK 24 sierpnia. W programie Światowe Nagrody Filmów Niezależnych GRAND OFF 2017. Pokazy rozpoczynają się o godz. 21.00. W przypadku niesprzyjającej pogody, projekcje odbędą się w sali teatralnej ODK. Wstęp bezpłatny.

 

sierpnia 14, 2018 10:17 przed południem

Wakacje w Szklarskiej Porebie to góry atrakcji także kulturalnych. Przed nami finałowa odsłona tegorocznego Letniego Festiwalu Sztuki - Art Skwer, organizowanego cyklicznie pod Szrenicą oraz fala muzycznego luzu, czyli Dolnośląski Chillout w górskim klimacie.

sierpnia 12, 2018 09:01 przed południem

Tłumy na głównym deptaku podczas pokazów a wieczorem pod sceną, podczas występu gwiazdy wieczoru – ścisk taki, że trudno szpilkę włożyć. Tak wyglądał pierwszy dzień Open Street Festiwalu w Karpaczu. Dziś drugi dzień tej nowej propozycji w kalendarzu imprez.

sierpnia 9, 2018 02:42 po południu

Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki trwać będzie od 15 do 19 sierpnia. To jedno z najbardziej spektakularnych i najbardziej atrakcyjnych imprez wakacyjnych organizowanych w naszym regionie oraz jednocześnie jedne z największych w Europie targi wyrobów ceramicznych (niemal 100 wystawców z Polski i Europy), podczas których zaopatrzyć się można w ceramikę użytkową, artystyczną oraz w biżuterię.

sierpnia 5, 2018 02:41 po południu

Przed nami jedno z największych wydarzeń Festiwalu Ducha Gór 2018. Od 11 do 12 sierpnia w parku przy ul. Mieszka w Karpaczu trwać będzie czyli Karkonoski Jarmark Lokalny. W programie najróżniejsze warsztaty, konkursy, zabawy, koncerty oryginalna kuchnia oraz przede wszystkim wielki kiermasz produktów lokalnych, przede wszystkim specjałów oznaczonych karkonoską marką Skarby Ducha Gór.

sierpnia 5, 2018 02:19 po południu

Od 11 do 12 sierpnia w Karpaczu trwać będzie tegoroczny Open Street Festival, czyli dwudniowy festiwal sztuki ulicznej łaczący muzykę, teatr, taniec, pokazy cyrkowe i warsztaty. Na karpackim deptaku w centrum miasta pojawią znani artyści. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj zarówno dorośli jak i dzieci. Na otwarcie festiwalu wielka parada uliczna. Gwiazdami festiwalu będą Czesław Mozil, Marcin Wyrostek, Poparzeni Kawą Trzy oraz energetyczna grupa Foliba, która wprowadzi w Karkonosze Rafrykańskie brzmienie.

sierpnia 5, 2018 09:51 przed południem

Ryk silników, metaliczny zapach spalin i mocna, rockowa muzyka na scenie. To może oznaczać tylko jedno – w Karpaczu trwa kolejna edycja Polish Bike Week. Zjechało około 10 tysięcy miłośników Harleya Davidsona i innych jednośladów.

sierpnia 4, 2018 10:14 przed południem

Tłum pod sceną, śpiewający największe przeboje z gatunku tzw. krainy łagodności i koncerty do późnej nocy. Tak wygląda tegoroczna, 51. już Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

sierpnia 2, 2018 05:07 po południu

Organizowany w Kotlinie Jeleniogórskiej Festival dell’Arte to wydarzenie artystyczne, tworzące platformę dla spotkań miłośników i koneserów sztuki z artystami oraz znanymi osobistościami życia kulturalnego Europy. Koncerty, wystawy, prelekcje czekają na tegorocznym Festivalu Dell Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów od 12 do 19 sierpnia. 

sierpnia 2, 2018 08:10 przed południem

Dobiegają końca przygotowania do obchodów nadania patrona Karpaczowi. Zgodnie z wolą mieszkańców na patrona wybrano św. Wawrzyńca, opiekuna ratowników i przewodników górskich. Z tej okazji zapalnowano uroczyste msze w parku miejskim w Karpaczu oraz na szczycie Śnieżki. Na koncertach na deptaku wystąpią Czesław Mozil i Marcin Wyrostek.

lipca 31, 2018 05:37 po południu

ArtSkwer na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie to letni festiwal sztuki i miejsce, gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. Dodatkową atrakcję stanowi plaża w sercu miasta pod Szrenicą. To także cykl otwartych dla wszystkich warsztatów, którym towarzyszą m.in. pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy taneczne i cyrkowe, happeningi oraz kiermasze lokalnego rękodzieła. Od 9 do 11 sierpnia trwać będzie już trzecia odsłona tematyczna tegorocznego ArtSkweru, tym razem pod hasłem Manufaktura Natura.

lipca 30, 2018 05:33 po południu

Upamiętniając wprowadzenie się w 1901 roku pisarza - noblisty Gerharta Hauptmanna do willi „Łąkowy Kamień” („Wiesenstein”) Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze - Jagniątkowie organizuje w pierwszą sobotę i niedzielę sierpnia (4-5.08.2018) „Dni Otwartych Drzwi”. Po raz pierwszy impreza potrwa dwa dni i odbywać się będzie w różnych pomieszczeniach domu pisarza.

lipca 29, 2018 03:19 po południu

Ponad 1000 wspaniałych maszyn, konkursy, parada i koncert Agnieszki Chylińskiej to niektóre atrakcje, czekające na uczestników VIII Pikniku Entuzjastów Harley Dawidson. Zlot zaplanowano od 2 do 5 sierpnia.