kwietnia 19, 2018 08:44 przed południem

Promocja książek o tematyce ekologicznej, spotkania autorskie m.in. z Marią Dolczewską i Przemysławem Wiaterem, prezentacja wydawnictw regionalnych: AdRem, wystawy książek: nowości wydawnicze, książki i poradniki zielarskie, wystawa książek o ziołach farmaceuty z Jeleniej Góry Krzysztofa Kmiecia, wystawa fotografii przyrodniczej Zygmunta Strzeleckiego, „Współcześni laboranci – kontynuacja tradycji zielarskich w XXI w.”, prelekcja Grażyny Manturzyk „Zioła w kuchni, zioła dla zdrowia i urody” z warsztatem kulinarnym, zastosowanie ziół w kuchni, wykorzystanie właściwości prozdrowotnych i pielęgnacyjnych ziół, degustacja herbatek ziołowych, zielonych drinków i karkonoskich nalewek – to wszystko w ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Książki w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Banowej w Jeleniej Górze. Już w sobotę, 21 kwietnia, w godz. 15.00 – 20.00.

kwietnia 14, 2018 07:13 przed południem

W piątek, 13 kwietnia do Galerii BWA przyszli czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Szefowie tygodnika - wprawdzie w kontekście jubileuszu 60-lecia działalności - rozmawiali jednak nie o przeszłości, ale o współczesnym obliczu pisma, a także o zagrożeniach i szansach regionalnej prasy wydawanej tradycyjnie na papierze. Spotkanie zorganizowała Galeria Sztuki BWA w Jeleniej Górze.

kwietnia 14, 2018 07:10 przed południem

Trzy wydarzenia w Jeleniej Górze, związane z 75. rocznicą powstania w getcie warszawskim. Od 19 kwietnia do 20 maja w Muzeum Historii Militariów (ul. Sudecka 83) oglądać będzie można wystawę „Żydzi w Wojsku Polskim“. W sobotę, 21 kwietnia, o godz. 18.00 w Filharmonii Dolnośląskiej koncert znakomitego zespołu Kroke. W poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych (ul. Długa 1) wykład Justyny Majewskiej z Żydowskiego Instytutu Historycznego, zatytułowany „Powstanie w getcie warszawskim“.

kwietnia 3, 2018 02:45 po południu

Nauczyciele oraz uczniowie jeleniogórskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida organizują z piątku na sobotę (6-7 kwietnia) „Norwid by Night”. Jest to wydarzenie o charakterze otwartym. W planie mamy do zaoferowania wiele atrakcji dla osób chcących zagrać w różnego rodzaju gry planszowe. Będzie można się bawić od godziny 18.00 do 8.00 rano dnia następnego - zapowiadają organizatorzy. W programie m.in. slamy poetyckie, nocny maraton filmowy i norwidowski salon gier. 

marca 28, 2018 10:10 przed południem

Niekonwencjonalny acz nieco krótki okazał się pokaz etiudy we wtorkowy wieczór 27 marca w jeleniogórskiej Galerii BWA, przygotowanej przez uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze pod kierunkiem nauczycielki, Ewy Mickiewicz. 

marca 23, 2018 06:33 po południu

Tradycyjnie przed Wielkanocą Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Zachodnich w Jeleniej Górze organizuje cykl wydarzeń prezentujących tradycje, kulturę i historię dawnych Kresów. Tegoroczną „Kresową Wiosnę” zainagurowano konkursem gastronomicznym. Była to jego IV edycja.

marca 20, 2018 10:11 przed południem

Jeleniogórskie instytucje kultury – BWA i JCK – oraz władze miasta ogłosiły Ogólnopolski konkurs na projekt plakatu tegorocznego, 60. Września Jeleniogórskiego. Główna nagroda to 3 tys. zł. 

marca 11, 2018 06:04 po południu

Energię kobiet można było poczuć we Wleniu. I Festiwal Energii Kobiet zorganizował Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w sobotni wieczór, 10 marca. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt kobiet.

marca 11, 2018 01:23 po południu

W sobotni wieczór, 10 marca, podczas siódmego Lwóweckiego Festiwalu Talentów jury i liczna publiczność wybrali najlepszych młodych wykonawców. Przyznano nagrody pieniężne, trzy główne i dwa wyróżnienia. Wręczyła je, wspólnie ze sponsorami imprezy, patronująca konkursowi burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna. Najwyżej oceniono występ Joanny Rzeźwickiej z Lwówka Śląskiego.

marca 7, 2018 10:07 przed południem

Rozstrzygnięcie Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2018 już w najbliższą sobotę, 10 marca, od godziny 18. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. W programie siódmej już edycji imprezy występy półfinałowe i finałowe uczestników, którzy z sukcesem przeszli eliminacje oraz głosowanie publiczności na najlepsze młode talenty. Uwaga! Ilość miejsc na widowni ograniczona. 

marca 6, 2018 08:47 przed południem

Zakończony niedawno, jeleniogórski Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA 2018, będzie miał jeszcze jedną odsłonę. Kto nie mógł obejrzeć arcydzieła kina niemego, czyli „Generała” Bustera Keatona, z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka, będzie miał jeszcze jedną okazję! Kolejny pokaz filmu odbędzie się w poniedziałek, 19 marca 2018, o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej.

marca 1, 2018 04:18 po południu

Już 3 i 4 marca na najmłodszych Widzów kina Helios w Jeleniej Górze czekają wspaniałe wrażenia filmowe, moc konkursów oraz wspólna zabawa. Już podczas najbliższego weekendu odbędzie się druga edycja specjalnych pokazów „Disney Junior w Kinie”. Szczegóły oraz możliwość zakupienia biletów na weekendowe seanse specjalne dostępne są pod adresem: www.helios.pl/DJwK2.

lutego 26, 2018 01:38 po południu

Piosenka Jimiego Hendrixa, utwór Tomasza Sikorskiego, kompozytora zmarłego w 1988 roku, ale też głosy wielorybów zabrzmiały wczoraj (25 lutego) na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Spektakl multimedialny „Milczenie syren” w wykonaniu Magdaleny Cieleckiej i Michała Pepola, wiolonczelisty i preformera obejrzeliśmy na zakończenie 21. Festiwalu Filmowego ZOOM-ŻBLIŻENIA.

lutego 25, 2018 09:00 przed południem

Wczoraj (24 lutego) na gali w Filharmonii Dolnośląskiej poznaliśmy zwycięzców tegorocznego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA. Jurorzy oceniali obrazy w trzech kategoriach: video art, film dokumentalny oraz film fabularny.
Nagrodzone filmy można będzie obejrzeć dzisiaj (25 lutego) w kinie Lot o godz. 11.