kwietnia 23, 2019 02:48 po południu

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza 24 kwietnia 2019, o godz. 17.00 do swojej siedziby przy ul. Bankowej na spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem - autorem kryminałów retro, których akcja dzieje się na terenie przedwojennego Dolnego Śląska: "Nad Śnieżnymi Kotłami" - Szklarska Poręba; "Imię Pani" - Krzeszów; "Góra Synaj" - Głogów. 

kwietnia 22, 2019 12:31 po południu

„To wydarzyło się w Karkonoszach - zapomniane historie i ich bohaterowie”. Pod takim hasłem, w sobotę 4 maja w Domku Myśliwskim (poniżej Samotni) odbędzie się spotkanie z autorem książek Przemysławem Semczukiem i przewodnikiem sudeckim Pawłem Jonczykiem. 

kwietnia 22, 2019 11:18 przed południem

Tegoroczna, szósta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA opatrzona idiomem TEATR? SPRAWDZAM! Impreza zostanie oficjalnie zainaugurowana w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury 30 kwietnia o godz.19.00 spektaklem dyplomowym studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu pt. ”Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi”, zrealizowanym na motywach prozy Davida Fostera Wallace'a, w reżyserii Aleksandry Popławskiej. 

kwietnia 14, 2019 05:17 po południu

Nostalgicznie, nastrojowo i… smacznie. Tak było 13 kwietnia w nieco chłodnej sali Otwartej Papierni w Jeleniej Górze, podczas promocji niezwykłej książki Anny Komsty pt. „Opowieści Stołu. Ze Wschodu na Zachód”. 

kwietnia 13, 2019 03:16 po południu

Jutro niedziela palmowa. Szczególnie uroczyście obchodzona jest w Chełmsku Śląskim, gdzie odbędzie się konkurs palm wielkanocnych. Mieszkańcy budują palmy, które mają nawet po 15 metrów. Można także wybrać się na kiermasze wielkanocne. W Piechowicach trwają Dni Baby Wielkanocnej, zaś w Starej Rybnicy jarmark wielkanocny.

kwietnia 8, 2019 09:07 przed południem

„Półczłowiek, półgłówek” to tytuł stand-upu, który jeleniogórskim Klubie Kwadrat 15 kwietnia o godz. 20.00 zaprezentuje Piotrek Szumowski. Program, jak podkreśla sam autor, nie jest kolejnym banalnym przedstawieniem o głupocie.

kwietnia 7, 2019 09:15 przed południem

„Opowieści Stołu. Ze Wschodu na Zachód” Anny Komsty to niezwykła książka autorki związanej z naszym regionem, wydana dzięki zbiórce na Polak Potrafi, pod patronatem m.in. Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Stanowi zbiór autentycznych, pasjonujących wspomnień zebranych podczas rozmów z mieszkańcami naszych stron.

kwietnia 6, 2019 01:17 po południu

Bardzo udany był piątkowy koncert charytatywny cieplickiego liceum im. Norwida pod hasłem „Narodziny gwiazdy”. W czasie imprezy zbierano datki na pomoc najzdolniejszym uczniom, rozwój ruchu olimpijskiego oraz na pomoc stypendialną uzdolnionej młodzieży i doposażenie pracowni szkolnych. Konto szkoły zasiliła sprzedaż biletów-cegiełek, datki do puszek oraz kwota uzyskana podczas licytacji.

marca 31, 2019 12:28 po południu

Gimnazjalistka z trzeciej klasy Zofia Żuchowska z Lwówka Śląskiego została laureatką siódmej edycji Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2019. Z drugiego miejsca cieszyła się najmłodsza i najmniejsza wzrostem wokalistka, 10-letnia Anna Michoń z Wlenia, z trzeciego Honorata Szulc z Lubomierza. W finale świetnego koncertu, dodatkowe utwory zaprezentowała już tylko trójka wykonawców wyłonionych przez jurorów z dziewiątki półfinalistów. Kolejność miejsc w najlepszej trójce ustaliła ostatecznie publiczność w specjalnym głosowaniu. Laureatki odebrały nagrody pieniężne w wysokości 1000, 600 i 400 złotych. 

marca 28, 2019 10:44 przed południem

Toast za Bohumila Hrabala, uważanego za najlepszego czeskiego pisarza, wzniesiono kieliszkami pełnymi Lentilków (czeskie cukiereczki) oraz piwem Velkopovicky kozel svetly lezak, ulubionym trunkiem pisarza. 105 urodziny Bohumila Hrabala  świętowali wczoraj (27 marca) członkowie klubu Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia - Dyskusyjny Klub Książki, który działa w Książnicy Karkonoskiej. Wkrótce odbędą się kolejne ciekawe spotkania.

marca 26, 2019 06:33 po południu

Twórczość Bolesława Prusa oraz jego postać przybliża wystawa w Książnicy Karkonoskiej. Można na niej oglądać  między innymi pierwsze wydania książek Prusa oraz przedmioty upamiętniające pisarza. Wystawę przygotował Tomasz Balik, nauczyciel jeleniogórskich szkół.

marca 24, 2019 04:22 po południu

Wiosenne otwarcie Otwartej Papierni w Jeleniej Górze nastąpi 30 marca o godz. 19.00, a dokona go swoim koncertem zespół „Siostry Łotry”. Wstęp wolny. 

marca 22, 2019 11:00 po południu

Tu nikt nie jest dobry ani zły tylko dlatego, że stoi po właściwej stronie prawa. „Nad Śnieżnymi Kotłami” Krzysztofa Koziołka to wybuchowa mieszanka kryminału i powieści szpiegowskiej w świetnie oddanych realiach na krótko przed wybuchem drugiej wojny światowej, z akcją osadzoną w Schreiberhau (Szklarskiej Porębie ), Górach Olbrzymich (Karkonoszach) oraz Górach Izerskich.

marca 22, 2019 10:41 po południu

Osiem zespołów ze szkół w Bolkowie, Kamiennej Górze, Lubaniu, Legnicy i Jeleniej Górze rywalizowało w piątej edycji konkursu „Smaki kresowe w tradycji kuchni polskiej”. Przybliża on kulturę, tradycję, zwyczaje, obyczaje i smaki Lwowa i kresów południowo – wschodnich. Gospodarzem piatkowego konkursu (22 marca), była popularna w mieście i regionie „Handlówka”, czyli jeleniogórski Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. Jury pochwaliło uczniów z techników, zasadniczych szkół zawodowych i branżowych szkół I stopnia za kreatywność, zaangażowanie i wyjątkowe smaki przygotowanych w ciągu dwóch godzin słodkich pyszności.