lutego 18, 2018 08:23 przed południem

Profesjonaliści z ASP z Wrocławia, Katowic, Gdańska i Łodzi na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie przez dwa dni w wielkich pryzmach bloków ze śniegu rzeźbili prace. Ekipy amatorskie włączyły się w działania w sobotę, 17 lutego. Finałowe prace Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu można podziwiać w dzień i w nocy. Zwłaszcza po zachodzie słońca oświetlone rzeźby wyglądały wspaniale. Choć IV Festiwal Trójka Górom zakończył się, śniegowe rzeźby na Skwerze Radiowej Trójki zostaną do końca zimowej aury, a może i jeszcze jeden dzień dłużej.

lutego 16, 2018 07:28 przed południem

Po raz dwudziesty Szklarska Poręba od czwartku, 15 lutego jest zimową stolicą radiowej „Trójki”. Od 20 bowiem lat trwa współpraca pomiędzy Szklarską Porębą a Programem III Polskiego Radia. Po raz czwarty w ramach Festiwalu Trójka Górom i Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu aż do soboty, 17 lutego znani dziennikarze Programu III Polskiego Radia animują spotkania z gwiazdami sportu, literatury i ekranu na Skwerze Radiowej Trójki w Namiocie Spotkań. Nie zabraknie także pokazów filmowych, warsztatów dla rodzin i prowadzonych na żywo audycji.

lutego 14, 2018 09:53 przed południem

Plenerową wystawę „Andrzej Wajda 40/90” od 13 lutego oglądać można na jeleniogórskim rynku. To pierwszy akcent tegorocznego, 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA, który oficjalnie rozpoczyna się w stolicy Karkonoszy w poniedziałek, 19 lutego. Efektowna ekspozycja, poświęcona wybitnemu polskiemu reżyserowi, prezentowana będzie na Placu Ratuszowym do 4 marca 2018 r.

lutego 13, 2018 11:28 przed południem

Już w najbliższy piątek, 16 lutego, w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury wystąpi Kabaret Nowaki. Znani i lubiani satyrycy zaprezentują program zatytułowany "Śmiechokalipsa", przygotowany na jubileusz 10-lecia Nowaków. W kasie JCK są jeszcze ostatnie bilety na ich występ, który rozpocznie się o godz. 17.30. 

lutego 12, 2018 04:51 po południu

Tegoroczny - 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, to impreza, jakiej nie można przegapić. Od 19 do 25 lutego w stolicy Karkonoszy trwać będzie prawdziwe święto kina. W programie mnóstwo dobrych filmów, niezwykłe wydarzenia muzyczne oraz spotkania z wybitnymi twórcami, których warto poznać. 

lutego 7, 2018 09:45 przed południem

Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim Liceum i Gimnazjum w ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze zapraszają na X Koncert Charytatywny „MAMY MOC”, który odbędzie się w czwartek, 8 lutego 2018 r., o godz. 18.00 w auli szkolnej. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny, nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły oraz dla uczniów potrzebujących wsparcia.  

lutego 5, 2018 03:03 po południu

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA trwać będzie w Jeleniej Górze od 19 do 25 lutego. W programie wydarzenia tak dużo jest ciekawych propozycji programowych, że już dziś warto warto zarezerwować czas, aby nie przegapić wielu interesujących pozycji. ZOOM w pigułce (i w liczbach) wygląda następująco:

lutego 3, 2018 09:52 po południu

Ponad 1200 widzów oklaskiwało w sobotę (3 lutego) Kabaret Moralnego Niepokoju, który w hali przy ul. Złotniczej wystąpił z najnowszym programem „Maj zaczyna się we wtorek". Na scenie zobaczyliśmy: Roberta Górskiego, Mikołaja Cieślaka, Przemysława Borkowskiego, Rafała Zbiecia oraz Agatę Wątróbską.

stycznia 31, 2018 09:24 przed południem

„Filmowy raj – tradycja, teraźniejszość i przyszłość regionu” to nazwa projektu, w ramach którego organizowany jest tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA. Dzięki unijnemu dofinansowaniu ZOOM jak zwykle może zaproponować widzom bardzo atrakcyjny filmowy program, ale też rozszerza swą formułę i wzbogaci się o zupełnie nowe wydarzenia. Podczas festiwalu przede wszystkim zobaczyć będzie można jednak najnowsze, głównie polskie i czeskie filmy, oraz spotkać się z wybitnymi twórcami kina. Od 19 do 25 lutego 2018 r. w Jeleniej Górze trwać będzie prawdziwe święto kina. 

stycznia 27, 2018 06:28 przed południem

Emocjonujący finał wyborów Człowieka, a także Sportowca i Trenera Roku „Nowin Jeleniogórskich”, a po nich – energetyczny koncert Jose Torresa z zespołem Havana Dreams i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Tak wyglądał piątkowy (26 stycznia) wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej. Publiczność pożegnała wykonawców burzą braw na stojąco!

stycznia 20, 2018 09:22 po południu

Mnóstwo dobrych filmów, koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, multimedialny spektakl muzyczny z udziałem znakomitej aktorki Magdaleny Cieleckiej oraz arcydzieło światowego kina niemego, czyli „Generał” Bustera Keatona z muzyką na żywo podczas finałowej gali prowadzonej przez Tomasz Raczka. To wszystko podczas dwudziestego pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA, który rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego i potrwa 7 dni. To wydarzenie, jakiego nie można przegapić.

stycznia 10, 2018 04:17 po południu

Pracownia plastyczna Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza mieszkańców Sobieszowa, a także jego miłośników, do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Niebanalny Sobieszów”.

stycznia 9, 2018 10:09 po południu

Otwarcie wystawy III Dolnośląskiego Konkursu Fotografii Mobilnej dla dzieci i młodzieży do 13 lat pt. „Obok mnie”, już w piątek, 12 stycznia, o godz. 15.00, w Galerii pod Brązowym Jelenim Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
 

grudnia 26, 2017 01:32 przed południem

Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi w Jeleniej Górze! Mistrzowie satyry zaprezentują premierowy program „Maj zaczyna się we wtorek” w sobotę, 3 lutego 2018 r., o godz. 15.00, w hali sportowej przy ul. Złotniczej.