sierpnia 8, 2017 11:29 przed południem

Wiadomo już, kto wystąpi w finale Konkursu Prezentacji Scenicznych w ramach 34. Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2017. Rozstrzygnięto też konkurs na rysunek satyryczny.

sierpnia 7, 2017 12:42 po południu

Tłum pod sceną, program wypełniony gwiazdami – tak wyglądała tegoroczna, jubileuszowa bo 50 Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. – Było jak za najlepszych lat – podkreślali ci, którzy przyjechali do Bazy Pod Ponurą Małpą.

sierpnia 3, 2017 07:09 przed południem

Odśpiewaniem hymnu ze sceny na Polanie Pod Ponura Małpą w Szklarskiej Porębie oficjalnie rozpoczęła się 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej. I choć impreza dopiero się rozkręca, atmosfera na miejscu – jak i w poprzednich latach – jest znakomita.

lipca 29, 2017 12:03 po południu

„Skok w Blok” to wakacyjny projekt animacyjno - artystyczny adresowany do dzieci i rodziców, realizowany na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych na terenie całej Jeleniej Góry. Tegoroczna, 10. już edycja programu realizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Teatr Odnaleziony startuje już w najbliższy wtorek 1 sierpnia.

lipca 24, 2017 07:29 przed południem

Tegoroczny, 35 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych rozkręcał się powoli i po zaledwie dwóch spektaklach w piątkowy wieczór, publiczność opuszczała Plac Ratuszowy z wyraźnym poczuciem niedosytu. O wiele skromniejszy niż w latach świetności program, trzeba było podzielić w tym roku na trzy dni, umiejętnie dozując napięcie, najlepsze widowiska pozostawiając na finał.

lipca 23, 2017 10:43 przed południem

Choć 35 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych oficjalnie rozpoczął się w piątek, to tak naprawdę festiwalową atmosferę można było poczuć dopiero w sobotni wieczór, kiedy to na Placu Ratuszowym pojawił czeski Theatre Kvelab Atelier z Budziejowic. Były kilku metrowe płonące marionetki, dynamiczna akcja i przekaz czytelny dla wszystkich. Pierwszego dnia, ani afrykańscy akrobaci z The Black Blues Brothers ani Teatr Biuro Podróży nie zdołali porwać festiwalowej publiczności. Dzisiaj ostatni dzień festiwalu, który otworzy dobrze znany w Jeleniej Górze Teatr Snów, młodszy od festiwalu tylko o cztery lata.

lipca 20, 2017 12:33 po południu

„Wielka mała moda” - rodzinny warsztat projektowania ubioru, to już niestety ostatnia letnia, warsztatowa propozycja jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych. W piątek 21 lipca od godz. 11.00 mogą wziąć w nich udział rodziny z dziećmi w wieku: 8-13 lat.

lipca 19, 2017 11:57 przed południem

Już w najbliższy piątek, 21 lipca o godz. 20.00 rozpoczyna się 35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Sztandarowa jeleniogórska, letnia impreza potrawa trzy dni - do 23 lipca. To drugi najstarszy tego typu festiwal w Europie. Na ulicach miasta pojawią się artyści z kilku krajów Europy, by bawić, szokować, ale też zmusić do zadumy. 

lipca 18, 2017 08:42 przed południem

To wyjątkowe miejsce i wyjątkowa impreza. Jak zwykle do Bolkowa na Castle Party DARK INDEPENDENT FESTIVAL przybył tłum uczestników i duża grupa obserwatorów.

lipca 16, 2017 10:25 przed południem

Nieliczni z tych którzy przyjechali na finałowy koncert Borowickich Spotkań z Poezją Śpiewaną wiedzieli kim jest Witek Muzyk Ulicy. Po Borowicach liczba fanów tego artysty wzrosła o kilka tysięcy osób. To artysta, który w jednym utworze potrafi wzruszyć i rozbawić. 

lipca 15, 2017 08:01 przed południem

Jak co roku w połowie lipca na Polanę w Borowicach przybyła publiczność z turystycznymi materacami, śpiworami i różnym innym sprzętem wspomagającym słuchanie i oglądanie artystów występujących na plenerowej estradzie. Gdy oficjalnie otwierano tegoroczne spotkania „Giarą i...” z nieba padał drobny deszcz. Na szczęście wkrótce przestał i już nic nie zagrażało coraz liczniejszej publiczności.

lipca 14, 2017 08:18 przed południem

Do 19 sierpnia na Swerze Radiowej "Trójki" w Szklarskiej Porębie trwać będzie ArtSkwer 2017, czyli Letni Festiwal Sztuki. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowane jest na sobotę 15 lipca, ale już od 13 lipca w centrum turystycznego miasteczka pod Szrenicą realizowany jest program pierwszego tygodnia imprezy zatytułowanego "NiezaSZKŁOdzi".

lipca 10, 2017 06:00 po południu

Dwa dni, 21-22 lipca, trwać będzie tegoroczny festiwal „Celtycka Noc Pod Szrenicą” w Szklarskiej Porębie. Unikatowa impreza organizowana jest w „Żelaznym Tyglu Walońskim” - zrekonstruowanej osadzie dawnych poszukiwaczy skarbów.

lipca 9, 2017 11:25 przed południem

Hucznie i wesoło bawiono się podczas V Festiwalu Ludowe Granie na Polanie. Gospodarze ze stowarzyszenia „Karkonosze” w Gruszkowie do udziału zaprosili m.in. zespoły w Bogatyni, Ścinawki Górnej, Udanina, Świebodzic, a także z Litwy i Niemiec. Wszyscy goście przyjmowani byli z niezwykłą serdecznością, a odwzajemniali się ciekawymi scenicznymi prezentacjami.