października 12, 2017 12:55 po południu

Przed nami prawdziwe jazzowe święto w Jeleniej Górze. Od 20 do 22 października 2017 r w Jeleniogórskim Centrum Kultury trwać będzie XVI Krokus Jazz Festiwal. Nieco wcześniej, bo 18 października, wystartuje niemniej ciekawa impreza towarzysząca słynnemu już „Krokusowi”, czyli „Powiew młodego jazzu” z cyklem warsztatów, wystaw i koncertów popularyzującym muzykę jazzową.

października 9, 2017 05:00 po południu

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza na wydarzenia w ramach projektu "Krajobraz z jeleniem". Już w najbliższy piątek, 13 października 2017 r. otwarte zostaną trzy wystawy.

października 8, 2017 02:38 przed południem

W sobotni wieczór (7 października 2017), w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury rozdano tegoroczne Nagrody Kulturalne „Nowin Jeleniogórskich”. Za szczególne dokonania w sezonie artystycznym 2016/2017 wręczono sześć Srebrnych Kluczyków, specjalną nagrodę przyznaną przez Czytelników NJ, czyli Wytrych do Serc Publiczności oraz jedyny w swoim rodzaju - Złoty Kluczyk – za dokonania o wyjątkowej wartości, wykraczające poza ramy jednego sezonu.

października 5, 2017 09:25 przed południem

Jeśli mieszkasz na Dolnym Śląsku, masz 13 lat lub mniej i fotografując telefonem komórkowym lub tabletem - weź udział w III Dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej „Obok mnie”! Wybierz maksymalnie pięć zdjęć o dowolnej tematyce i przyślij je do 15 listopada 2017 r. do organizatora. I nagroda w konkursie to QUADROCOPTER oraz indywidualna wystawa w internetowej „Galerii w Tle", II nagroda smartwatch, III nagroda słuchawki nauszne, wyróżnienia – książki.

października 4, 2017 09:13 przed południem

Tylko do 5 października trwa finałowe głosowanie w Nowinowym plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu, którego stawką jest Wytrych do Serc Publiczności 2017. Głosami naszych Czytelników do tej szczególnej nagrody nominowani zostali: Piotr Michalak (muzyk), Krzysztof Rogacewicz (aktor Teatru Maska), Tadeusz Rybicki (aktor Teatru Cinema, reżyser), Jadwiga i Tadeusz Kutowie (twórcy Teatru Naszego) oraz Anna Ludwicka-Mania (aktorka Teatru C.K. Norwida). W czyje ręce trafi Wytrych 2017 zależy wyłącznie od Państwa. Nagrodę otrzyma artysta, na którego oddanych zostanie najwięcej głosów publiczności. 

października 3, 2017 03:45 po południu

Zjawiskowy zespół DesOrient wystąpi już w najbliższą sobotę, 7 października, w Jeleniej Górze! Przed nami wielka, absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna uczta muzyczna w wykonaniu wybitnych artystów, którzy nie koncertują zbyt często i może dlatego każde ze spotkań z publicznością zmieniają w unikatowy spektakl muzyczny. Tego wieczoru nie można przegapić. Będzie filmowo, etnicznie, poważnie, niepoważnie...

października 1, 2017 09:44 po południu

Niedzielny (1 października), drugi dzień jeleniogórskich „Senioraliów 2017” muzycznie rozpoczął się w słoneczne południe. Na Placu Ratuszowym wystąpiło sześć zespołów z różnych miast „Sokolik”, „Polanie”, „Perfektum”, „Bolczowianie”, „Milek” i „Dolnoślązacy”. Punktem kulminacyjnym święta seniorów był świetny koncert zespołu „Five Up”.

września 30, 2017 08:26 po południu

Dzisiaj (sobota 30 września) w Pałacu Pakoszów rozstrzygnięto konkurs „Pomnik – nie zapomnij! Denkmal- denk mal dran””, którego pomysłodawcą jest Polsko- Niemieckie Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK). Wśród ponad 20 zgłoszonych obiektów, jurorzy najwyżej ocenili wysiłek włożony w odrestaurowanie karczmy sądowej w Uniemyślu, uznanie zdobyły także prace przeprowadzone przy budynku przysłupowo-zrębowym w Bogatyni oraz renowacja cieplickiej kamienicy.

września 30, 2017 08:18 po południu

Szóste w Jeleniej Górze święto seniorów pn. „Senioralia” (30 września – 1 października), w sobotnie przedpołudnie rozpoczął tradycyjny, radosny i rozśpiewany korowód centralnymi ulicami miasta. Znakiem rozpoznawczym ponad 850 uczestników były słoneczniki. W barwnym i roztańczonym przemarszu, potem na Placu Ratuszowym, świetnie potrafili bawić się emeryci i renciści z różnych miast regionu jeleniogórskiego i oraz grupa z czeskiego Lanova (współpracują z seniorami ze Szklarskiej Poręby i Karpacza) i z partnerskiego miasta Erfstadt w Niemczech.

września 28, 2017 01:13 po południu

We wrześniu ukazał się teledysk do utworu „The Way” Marka Napiórkowskiego, znanego gitarzysty jazzowego, pochodzącego z Jeleniej Góry. Promuje on najnowszą płytę artysty, która ukaże się pod koniec miesiąca. Utworów z niej będzie można posłuchać już 4 listopada podczas Festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu.

września 26, 2017 07:15 przed południem

Barwny korowód zaproszonych gości, niezwykły koncert na Placu Ratuszowym i wiele innych atrakcji czeka na uczestników tegorocznych Senioraliów. – Zapraszamy mieszkańców i turystów – mówi Stanisław Dziedzic, jeden z organizatorów.

września 25, 2017 03:59 po południu

Zakończył się pierwszy etap Nowinowego plebiscytu na najpopularniejszego artystę regionu, którego stawką jest Wytrych do Serc Publiczności 2017. Głosami naszych Czytelników do tej szczególnej nagrody nominowani zostali: Piotr Michalak (muzyk), Krzysztof Rogacewicz (aktor Teatru Maska), Tadeusz Rybicki (aktor Teatru Cinema, reżyser), Jadwiga i Tadeusz Kutowie (twórcy Teatru Naszego) oraz Anna Ludwicka-Mania (aktorka Teatru C.K. Norwida). Finałowe głosowanie na ulubieńców publiczności potrwa do 5 października 2017 r. 

września 21, 2017 11:52 przed południem

W najbliższą sobotę, 23 września 2017 r.,  w Książnicy Karkonoskiej obejrzeć bedzie można archiwalne filmy z różnych wydarzeń artystycznych organizowanych w Jeleniej Górze.

września 19, 2017 02:34 po południu

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu. Stawką jest Wytrych do Serc Publiczności 2017. Na wszystkich kandydatów zgłoszonych do Wytrycha 2017 głosować można tylko do 25 września 2017 r (do godz. 12.00). Pięciu kandydatów, którzy w tym czasie zdobędą najwięcej głosów, zostanie nominowanych do nagrody i w drugim etapie plebiscytu (trwającym do 5 października 2017) liczyć będą się już tylko głosy oddane na nich. Wytrych 2017 wręczony zostanie podczas tegorocznej Gali Srebrnych Kluczyków - nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich - zaplanowanej na 7 października 2017 roku w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (początek o godz. 19.00). Wydarzeniem artystycznym Gali będzie unikatowy koncert muzyki filmowej Michała Lorenca w wykonaniu fenomenalnego zespołu DesOrient!