czerwca 17, 2018 09:58 przed południem

To był niezwykły koncert. Można było słuchać ulubionego wykonawcy na żywo, siedząc w basenie. Tak było w sobotni wieczór w Termach Cieplickich. Występ The Dumplings, zespołu z nurtu electro pop z Zabrza, obejrzało ponad 600 osób.

czerwca 14, 2018 01:37 po południu

Od ubiegłego piątku trwa Tydzień Kultury Lwowskiej i Kresowej organizowany przez jeleniogórski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. W Książnicy Karkonoskiej czynna jest wystawa „Ludobójstwo ludności polskiej na Kresach Południowo – Wschodnich”. Dzisiaj, 14 czerwca, również w Książnicy Karkonoskiej, o godzinie 16.00 zaplanowano wykład profesora Grzegorza Hryciuka pt. „Operacja Sejm i nie tylko: walka radzieckiego NKWD i KGB z polskim podziemiem niepodległościowym na Kresach Południowo – Wschodnich”.

czerwca 11, 2018 09:45 przed południem

Kilkanaście minut przed północą zakończyła się sobotnia Noc Bibliotek w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej. To była wyjątkowa noc! Noc spotkań ze starymi znajomymi, poznawania nowych, noc pełna emocji i niespodzianek. Skromny plakat, który informował, że będzie to wieczór autorski Kazimierza Pichlaka z udziałem specjalnych gości, pozostawiał spory margines domysłów, choć rzeczywiście – głosił prawdę! 

czerwca 11, 2018 09:35 przed południem

Barwnym korowodem, śpiewając znane ludowe piosenki, zespół "Jeleniogórzanie" oraz jego goście przeszli w sobotę (9 czerwca) ulicami Jeleniej Góry, by hucznie świętować 35 urodziny. 

czerwca 5, 2018 09:18 przed południem

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza na tegoroczną Noc Bibliotek zaplanowaną na 9 czerwca.

czerwca 3, 2018 02:05 po południu

Gryfowianie tegoroczne XVIII Kwisonalia świętują bez przeszkód - pogoda dopisuje. Burmistrz miasta Olgierd Poniźnik ogłosił rozpoczęcie Święta w sobotę o godz. 17 i tłumy mieszkańców gminy i okolic ściągnęły nad zakole Kwisy. Dziś kolejny dzień gryfowskiego święta – to doskonała okazja, by wziąć udział w znakomitej zabawie.

maja 30, 2018 08:12 przed południem

W niemalże rodzinnej atmosferze przebiegła promocja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” Wydawnictwa Ad Rem. Uroczysta prezentacja niewielkiiej formatem, ale bogatej treścią książki – bo tak można najkrócej scharakteryzować tę publikację – zorganizowano 29 maja w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.
 

maja 28, 2018 02:28 po południu

Jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na Dzień Dziecka z lisem Witalisem. 1, 2 i 3 czerwca o godz. 17.00, na secnie przy uli Krótkiej 3 prezentowany będzie spektakl najnowszy dla dzieci "Szelmostwa lisa Witalisa" w specjalnej,świątecznej oprawie. Dla najmłodszych widzów przygotowano dodatkowe atrakcje – konkurs i spotkanie z lisem, czyli możliwość poznania bohaterów spektaklu oraz zrobienia sobie zdjęcia z nimi.

maja 25, 2018 08:08 przed południem

Uroczysta prezentacja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” będzie wydarzeniem konkursowej gali, która odbędzie się we wtorek 29 maja, godz. 16.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Wstęp wolny.

maja 23, 2018 06:16 po południu

„Gałąź Ducha Gór” jest trzecią książka Konrada Jaskólskiego, który w roku 2016 został jednym z laureatów I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”, ogłoszonego przez Wydawnictwo Ad Rem. Nagrodzono wówczas jego książkę „Anatomia nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących”, w której Ducha Gór, chociaż niedosłownie, był jedną z kluczowych postaci. Właśnie wydana „Gałąź Ducha Gór” to zbiór filozoficznych bajek, który rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

maja 21, 2018 11:01 przed południem

22 z 88 wystawionych na licytację prac udało się sprzedać podczas pierwszej aukcji dzieł sztuki artystów z regionu, przeprowadzonej w sobotę, 19 maja, w jeleniogórskiej galerii BWA. W licytacji uczestniczyło 18 osób. Z wszystkie wylicytowane prace zapłacono łącznie około 30 tys. zł.

maja 20, 2018 01:15 po południu

Noce Muzeów rozpoczynają się zwykle wczesnym popołudniem i są okazją do zaprezentowania zwiedzającym wielu ciekawostek, które z tej okazji przygotowują nie tylko muzea ale i galerie. Atmosfera pewnej wyjątkowości i zapowiedź niespodzianek, sprawiają, że rzeczywiście wiele osób decyduje się na wędrówki po salach wystawowych, niektórzy pojawia się w tych miejscach po raz pierwszy. Tak też jest, oczywiście, i w Jeleniej Górze, gdzie w tym roku można było skorzystać z wielu propozycji sobotniej Nocy Muzeów zaplanowanej na 19 maja.

maja 20, 2018 12:35 po południu

Wydarzeniem tegorocznej Nocy Muzeów w jeleniogórskim Muzeum Historii i Militariów przy ul. Sudeckiej było otwarcie wystawy „Pokolenie Niepodległej w obiektywie Eugeniusza Głowacza”, w którym wzięła udział Małgorzata Prawdzic-Szczawińska – wnuczka Eugeniusza Głowacza, jedynego pochowanego na Dolnym Śląsku (w Sobieszowie) żołnierza 1. Kompanii Kadrowej. Wystawę przygotowaną na Wojskową Noc Muzeów w 100-lecie Niepodległości Polski oglądać można do końca października 2018 r.

maja 20, 2018 11:53 przed południem

Jeleniogórska Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści jubileusz 35-lecia obchodziła na wyjątkowym koncercie. W sobotę (19 maja) w Filharmonii Dolnośląskiej zagrali absolwenci, uczniowie, pedagodzy oraz zaproszeni goście. - Dla uczniów, którzy wystąpili na koncercie, była to nagroda dla najlepszych, reprezentujących wysoki poziom – mówi Anna Pietrzak, dyrektorka PSM z Cieplic.