grudnia 7, 2017 09:24 przed południem

Międzynarodowy chór Sarva Dharma zaprasza na koncert pn. Pieśni świata i kolędy. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę (10 grudnia) w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. Dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel.

grudnia 5, 2017 09:23 po południu

To był wspaniały dzień w Grodzie Rycerskim przy Zamku Śląskich Legend w Pławnej. Na zorganizowane przez artystę Dariusza Milińskiego i jego bliskich, doroczne Mikołajki przyszło ponad 150 dzieci z najbliższej okolicy! Dopisali też goście, którzy dołączyli do grona zbieraczy cudownych przeżyć. Była wspólna zabawa i ogromna radość z mnóstwa różnych prezentów przygotowanych dla maluchów specjalnie na tę okazję.

listopada 30, 2017 09:08 przed południem

Rusza największy na Dolnym Śląsku przegląd dla młodych zespołów. To już 13 edycja Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Już teraz można zgłaszać swoje kandydatury, a warto, bo nagrodą jest 10 tys. zł i być może kariera na miarę Eweliny Lisowskiej.

listopada 27, 2017 10:44 po południu

Panel dyskusyjny zatytułowany „Współczesne malarstwo polskie” już w środę, 29 listopada, o godz. 17.00. W piątek, 1 grudnia, o godz. 10.00 warsztaty z komiksu. To kolejne imprezy zorganizowane w ramach projektu „Sztuka i obraz” przez Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

listopada 23, 2017 11:43 przed południem

Od dzisiaj do niedzieli Lubomierz potrwają warsztaty śpiewu łacińskiego przygotowane przez Julię Piwakowską ze Stowarzyszenia DUSZA. Efekty tego przedsięwzięcia będzie można usłyszeć i zobaczyć już w najbliższą niedzielę, 26 listopada, podczas mszy w kościele św. Maternusa w Lubomierzu, która rozpocznie się o godzinie 14.00.

listopada 21, 2017 05:32 po południu

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprasza na benefis 10-lecia zespołu Vocalis. Jeleniogórska formacja, którą tworzą trzy artystki: Joanna Moryc (sopran), Anna Skóra (mezzosopran) i Róża Wysocka (fortepian) koncertowo świętować będzie swój pierwszy, okrągły jubileusz w Sali Koncertowej im. S. Strahla FD w piątek, 1 grudnia 2017 r. W programie duety operowe oraz operetkowe, pieśni, melodie musicalowe, a także szlagiery lat dwudziestych i trzydziestych minionego stulecia, okraszone anegdotami i zabawnymi opowieściami. Początek urodzinowego wieczoru o godz. 19.00. 

listopada 20, 2017 05:08 po południu

Jeleniogórska galeria BWA zaprasza na kolejne imprezy wchodzące w skład projektu "Sztuka i obraz". Już w środę, 22 listopada, o godz. 12.00 warsztaty ze scenariusza, prowadzone przez Dominika Szcześniaka. W piątek, 24 listopad, o 12.00 Wykład Benedykta Szneidera poświęcony tworzeniu gier komputerowych „Obraz w grze. Gra z obrazem”. 

listopada 19, 2017 10:29 przed południem

Z kalendarza bije chłodem. Za oknami pierwszy śnieg. Powiało zimą, a to znak, że zbliżają się święta. Przed nami Mikołajki i Boże Narodzenie - magiczny czas, który powinien być pełen niezwykłych przeżyć, radości, niespodzianek i najróżniejszych prezentów. Znany artysta Dariusz Miliński od lat przekonuje, że w tym szczególnym okresie, nawet jeśli wokół szaro, smutno i mało powodów do uśmiechu, można wyczarować piękny świat wokół siebie, by nie tylko maluchy mogły zanurzyć się w bajkowej kranie i czerpać z uroków prawdziwego dzieciństwa. Dlatego kolejny raz przygotowuje Mikołajki dla wszystkich dzieci z Pławnej. Od lat pomagamy w tym pięknym, dobroczynnym działaniu, organizując doroczną mikołajkową aukcję jednego z jego najnowszych obrazów. Dochód ze sprzedaży tego wyjątkowego, przygotowanego specjalnie na tę okazję dzieła przeznaczony jest właśnie na świąteczne prezenty dla maluchów z rodzinnej wsi artysty. W tym roku licytować będziemy obraz zatytułowany „Dzieci z Pławnej”.

listopada 19, 2017 09:57 przed południem

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki "Wyrok" Bogusława Jasińskiego, której akcja rozgrywa się w Karkonoszach. Autor opowie o swojej powieści, a także o kondycji współczesnego świata, w piątek, 24 listopada 2017 r., godz. 17:00 w sali konferencyjna Książnicy Karkonoskiej (ul. Bankowa 27). 

listopada 18, 2017 11:51 po południu

Katarzyna Preuss zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór”, organizowanego przez Fundację Nowin Jeleniogórskich oraz Redakcję „Nowin Jeleniogórskich” przy współpracy z wieloma instytucjami, organizacjami oraz władzami samorządowymi regionu.

listopada 16, 2017 09:41 po południu

Już 23 listopada premiera najnowszego kryminału retro "Imię Pani" Krzysztofa Koziołka. To trzynasta powieść w dorobku autora, który tym razem akcję książki osadził w przedwojennym Krzeszowie (Grüssau). Jakie tajemnice kryją klasztorne mury?

listopada 14, 2017 03:19 po południu

Jeleniogórska galeria BWA zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Sztuka i obraz”. W piątek, 17 listopada 2017, o godz. 18.00 panel dyskusyjny z udziałem Wojciecha Birka i Jerzego Szyłaka zatytułowany "Komiks we współczesnej kulturze ikonicznej". Rozmowę poprowadzi Piotr Machłajewski.

listopada 13, 2017 02:43 po południu

Duch patriotyzmu wśród młodzieży nie ginie – tak można wywnioskować po tegorocznej, jubileuszowej X edycji Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej, który odbył się w miniony weekend w Jeleniej Górze. – Mamy rekordową liczbę uczestników – mówiła harcmistrzyni Maria Łabaziewicz, komendantka jeleniogórskiego hufca ZHP.

listopada 10, 2017 03:46 po południu

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór 2017”, promującego wszelkiego rodzaju bogactwa naturalne i kulturowe, stanowiące atrakcje turystyczne naszego regionu. Uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród laureatom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej, w sobotę, 18 listopada, o godz. 16.00 w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.