sierpnia 11, 2017 07:06 przed południem

W sobotni wieczór, 19 sierpnia 2017, o godz. 20.00, w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu coś dla miłośników muzycznej rozrywki, czyli spektakl muzyczny zatytułowany „Bo to się zwykle tak zaczyna...” , w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z jeleniogórską orkiestrą wystąpią śpiewający soliści polskich teatrów muzycznych. Gwiazdą będzie Krzysztof Cugowski. Filharmonia Dolnośląska zaprasza do spędzenia niezwykłego muzycznego wieczoru i wysłuchania najpiękniejszych melodii, które zna cały świat.

sierpnia 7, 2017 12:42 po południu

Tłum pod sceną, program wypełniony gwiazdami – tak wyglądała tegoroczna, jubileuszowa bo 50 Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. – Było jak za najlepszych lat – podkreślali ci, którzy przyjechali do Bazy Pod Ponurą Małpą.

sierpnia 6, 2017 09:58 przed południem

Już 18 sierpnia o godz. 19.00 pierwszy po przerwie urlopowej tradycyjny, piątkowy koncert symfoniczny w jeleniogórskiej filharmonii. W programie zatytułowanym „W pogoni za latem...”, który tego dnia zabrzmi w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej, znalazły się słynne utwory wielkich kompozytorów – W.A. Mozarta, L. Van Beethovena, J. Brahmsa i G. Rossiniego.

sierpnia 3, 2017 07:09 przed południem

Odśpiewaniem hymnu ze sceny na Polanie Pod Ponura Małpą w Szklarskiej Porębie oficjalnie rozpoczęła się 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej. I choć impreza dopiero się rozkręca, atmosfera na miejscu – jak i w poprzednich latach – jest znakomita.

lipca 18, 2017 08:42 przed południem

To wyjątkowe miejsce i wyjątkowa impreza. Jak zwykle do Bolkowa na Castle Party DARK INDEPENDENT FESTIVAL przybył tłum uczestników i duża grupa obserwatorów.

lipca 16, 2017 10:25 przed południem

Nieliczni z tych którzy przyjechali na finałowy koncert Borowickich Spotkań z Poezją Śpiewaną wiedzieli kim jest Witek Muzyk Ulicy. Po Borowicach liczba fanów tego artysty wzrosła o kilka tysięcy osób. To artysta, który w jednym utworze potrafi wzruszyć i rozbawić. 

lipca 15, 2017 08:01 przed południem

Jak co roku w połowie lipca na Polanę w Borowicach przybyła publiczność z turystycznymi materacami, śpiworami i różnym innym sprzętem wspomagającym słuchanie i oglądanie artystów występujących na plenerowej estradzie. Gdy oficjalnie otwierano tegoroczne spotkania „Giarą i...” z nieba padał drobny deszcz. Na szczęście wkrótce przestał i już nic nie zagrażało coraz liczniejszej publiczności.

lipca 10, 2017 06:00 po południu

Dwa dni, 21-22 lipca, trwać będzie tegoroczny festiwal „Celtycka Noc Pod Szrenicą” w Szklarskiej Porębie. Unikatowa impreza organizowana jest w „Żelaznym Tyglu Walońskim” - zrekonstruowanej osadzie dawnych poszukiwaczy skarbów.

lipca 9, 2017 11:00 przed południem

Przed nami tegoroczna edycja słynnej wakacyjnej imprezy muzycznej, cieszącej się zawsze wielkim zainteresowaniem publiczności i przyciągającej w Karkonosze wielu znakomitych gości. Przez dwa dni, 14 i 15 lipca 2017 roku , odbywać się będzie festiwal ,,Gitarą i ... – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. To prawdzowa uczta dla ucha i ducha miłośników piosenek z krainy łagodności.

czerwca 27, 2017 01:22 po południu

„Karkonoska scena talentów” to projekt dzięki któremu młodzi ludzie z Liberca i z Jeleniej Góry zajmujący się na co dzień muzyką mogą się spotkać, bliżej się poznać i wspólnie muzykować przybliżając sobie wzajemnie kulturę kraju sąsiada. Teraz efekty ich współpracy ocenić będzie mogła publiczność. Już w najbliższą sobotę, 1 lipca, o godz. 18.00 na jeleniogórskim rynku odbędzie się koncert wieńczący projekt, podczas którego uczestnicy warsztatów muzycznych wspólnie wykonają największe polskie i czeskie przeboje muzyki rozrywkowej. Koncert wzbogacił występ czeskiego zespołu UQ Band a zakończył występ gwiazdy polskiej estrady - Ani Dąbrowskiej.

czerwca 24, 2017 09:00 przed południem

Najbardziej spektakularne wydarzenie początku lata przeszło do historii! 23 czerwca o godz.20,00 stadion Miejski w Jeleniej Górze na ponad trzy godziny zamienił się w wielką scenę operową, na której ponad 100 artystów wyśpiewało i wytańczyło „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

czerwca 6, 2017 09:01 przed południem

W Noc Świętojańską niezwykły spektakl muzyczny w Jeleniej Górze. „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki dla dwóch i pół tysiąca widzów!

czerwca 1, 2017 08:41 przed południem

11 czerwca, o godz. 10.30, w sali koncertowej jeleniogórskiej filharmonii rozpocznie się ostatni w tym sezonie artystycznym Niedzielny Poranek Muzyczny dla dzieci i dorosłych. Będzie on swoistym podsumowaniem całorocznego cyklu weekendowych spotkań z muzyką dedykowanych najmłodszym melomanom.

maja 30, 2017 12:30 po południu

Dwa specjalne koncerty z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej oraz czeskich śpiewaków i chórów zabrzmią w czerwcu pod dwóch stronach granicy - w Jeleniej Górze i Jabloncu. Będzie to koncertowy finał „Chóralno-Wokalnych Warsztatów w Euroregionie Nysa” - transgranicznego projektu kulturalnego realizowanego przez jeleniogórską filharmonię.