października 20, 2017 11:04 przed południem

Jelenią Górę zalewa fala jazzu. Ruszyła seria muzycznych wydarzeń jakich nie można przegapić. 18 października rozpoczęły się warsztaty muzyczne w jeleniogórskich szkołach otwierające cykl imprez zorganizowanych przez JCK w ramach „Powiewu młodego jazzu”. Już dziś, w piątek 20 października, rusza  XVI Krokus Jazz Festiwal z koncertami gwiazd, które przez trzy dni występować będą w JCK. Przed nami wielka jazzowa uczta.   

października 18, 2017 09:11 przed południem

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny dla dzieci i rodziców. 22 października, o godz. 10.30, w sali im. Stefana Strahla zabrzmi koncert zatytułowany „Na dworze cesarza Smoka”.

października 16, 2017 02:00 po południu

Już w najbliższy piątek, 20 października, o godz. 19.00 w jeleniogórskiej filharmonii koncert z cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki”. W ramach tego przedsięwzięcia w Filharmonii Dolnośląskiej występują młodzi, ale doświadczeni już i cenieni instrumentaliści, którzy wspólnie z jeleniogórską orkiestrą, pod batutą wybitnych dyrygentów, wykonają wspaniałe dzieła wielkich kompozytorów.

października 14, 2017 07:17 przed południem

Piątkowy koncert, 13 października należał do mistrzów niemieckiego romantyzmu i... waltornisty. W Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej rozbrzmiewała muzyka wybitnych kompozytorów: Johannesa Brahmsa i Richarda Straussa. Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził Szymon Makowski. Ale tak naprawdę wieczór należał do solisty, Igora Szeligowskiego, który solową grą na waltorni udowodnił, że ten instrument może zachwycić publiczność.

października 12, 2017 12:55 po południu

Przed nami prawdziwe jazzowe święto w Jeleniej Górze. Od 20 do 22 października 2017 r w Jeleniogórskim Centrum Kultury trwać będzie XVI Krokus Jazz Festiwal. Nieco wcześniej, bo 18 października, wystartuje niemniej ciekawa impreza towarzysząca słynnemu już „Krokusowi”, czyli „Powiew młodego jazzu” z cyklem warsztatów, wystaw i koncertów popularyzującym muzykę jazzową.

października 10, 2017 12:23 po południu

Jeleniogórska filharmonia w piątek, 13 października 2017 r. o godz. 19.00 na koncert zatytułowany „Mistrzowie niemieckiego romantyzmu”. W programie: Poemat symfoniczny Don Juan op. 20 i I Koncert waltorniowy op. 11 Richarda Straussa oraz III Symfonia F- dur op. 90 Johannesa Brahmsa. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Szymona Makowskiego. Jako solista zagra waltornista Igor Szeligowski. Wieczór słowem poprowadzi Joanna Moryc.

października 3, 2017 03:45 po południu

Zjawiskowy zespół DesOrient wystąpi już w najbliższą sobotę, 7 października, w Jeleniej Górze! Przed nami wielka, absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna uczta muzyczna w wykonaniu wybitnych artystów, którzy nie koncertują zbyt często i może dlatego każde ze spotkań z publicznością zmieniają w unikatowy spektakl muzyczny. Tego wieczoru nie można przegapić. Będzie filmowo, etnicznie, poważnie, niepoważnie...

października 2, 2017 03:02 po południu

Jeleniogórska filharmonia zaprasza w muzyczną podróż po najpiękniejszych tematach polskiej muzyki filmowej, okraszonych standardami pochodzącymi ze światowego kina. Podczas koncertu zatytułowanego „Mistrzom kina”, który zabrzmi w piątek, 6 października, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Łukasz Ksobiraja. Jako solista wystąpi pianista Stefan Gąsieniec. Muzyczny wieczór słowem poprowadzi Tomasz Stockinger. Początek o godz. 19.00.

września 30, 2017 08:03 przed południem

Piątkowy wieczór, 29 września w Filharmonii Dolnośląskiej był kolejną odsłoną cyklu koncertów „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki”. Sala filharmoniczna rozbrzmiewała muzyką Ludwiga van Beethovena, Karola Szymanowskiego i Cezara Francka.

września 28, 2017 01:13 po południu

We wrześniu ukazał się teledysk do utworu „The Way” Marka Napiórkowskiego, znanego gitarzysty jazzowego, pochodzącego z Jeleniej Góry. Promuje on najnowszą płytę artysty, która ukaże się pod koniec miesiąca. Utworów z niej będzie można posłuchać już 4 listopada podczas Festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu.

września 25, 2017 02:47 po południu

29 września o godz. 19.00 w jeleniogórskiej filharmonii kolejny koncert z cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki”. Tego dnia Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej wystąpi pod dyrekcją Pawła Kotli. Jako solistka zagra utalentowana skrzypaczka - Dorota Graca. W programie koncertu, który słowem poprowadzi Elżbieta M. Terlega, Uwertura Egmont op. 84 Ludwiga van Beethovena, I Koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego i Symfonia d-moll Cezara Francka.

września 23, 2017 09:05 przed południem

Piątkowego wieczoru, 22 września, w Filharmonii Dolnośląskiej publiczność nie chciała wypuścić ze sceny młodziutkiej artystki, osiemnastoletniej Sary Dragan. Gromkimi brawami nagrodzono jej występ w ramach cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki”. Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził Mieczysław Gawroński. Jeleniogórska scena muzyczna rozbrzmiewała muzyką Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Igora Strawińskiego.

września 20, 2017 08:41 przed południem

Już w najbliższy weekend, 24 września 2017, pierwszy po wakacjach Niedzielny Poranek Muzyczny w jeleniogórskiej filharmonii. Na najmłodszych melomanów czeka program zatytułowany " Jak zbudować muzyczny teleporter?". Zagra zespół instrumentów perkusyjnych. Spotkanie z muzyką poprowadzą Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz. Poczatek o godz. 10.30. 

września 19, 2017 02:34 po południu

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu. Stawką jest Wytrych do Serc Publiczności 2017. Na wszystkich kandydatów zgłoszonych do Wytrycha 2017 głosować można tylko do 25 września 2017 r (do godz. 12.00). Pięciu kandydatów, którzy w tym czasie zdobędą najwięcej głosów, zostanie nominowanych do nagrody i w drugim etapie plebiscytu (trwającym do 5 października 2017) liczyć będą się już tylko głosy oddane na nich. Wytrych 2017 wręczony zostanie podczas tegorocznej Gali Srebrnych Kluczyków - nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich - zaplanowanej na 7 października 2017 roku w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (początek o godz. 19.00). Wydarzeniem artystycznym Gali będzie unikatowy koncert muzyki filmowej Michała Lorenca w wykonaniu fenomenalnego zespołu DesOrient!